Україну може покинути фонд, який фінансував боротьбу зі СНІДом

Про це повідомили журналістам вінницькі лікарі та представники громадських організацій. Представники Глобального фонду пояснюють своє рішення наступним чином: через непевну ситуацію в Україні вони, ймовірно, згорнуть свою діяльність і припинять роботу соціальних програм.
За словами медиків, за півтора року держава буде змушена взяти всі витрати на фінансування цих програм на свої плечі, нині ж державні фонди витрачають на це не більше 10%.
Лікарі вже зараз шукають альтернативні джерела фінансування, хоч і стверджують - про згортання програм фінансування не можуть говорити з упевненістю, та у випадку скасування фінансування Глобальним фондом обіцяють знайти вихід із ситуації. Тобто, пояснюють, хворим не доведеться купувати ліки своїм коштом.
- Якщо співпраця з Глобальним фондом припиниться, то обласний наркодиспансер не дорахується близько 400 тис.грн. Ці гроші планували витратити на лікування наркозалежних. Таких на Вінниччині, за статистикою, 1200 осіб, - коментує ситуацію головний лікар Вінницького обласного наркодиспансеру Павло Слободянюк. - Якщо Глобальний фонд протидії СНІДу перестане співпрацювати з Україною, наша держава може втратити помітний позитивний прогрес, якого вдалося досягнути у боротьбі з цією недугою.
Протягом останніх п\'яти років, за словами лікаря, ситуація зі СНІДом та наркозалежними у Вінницькій області не прогресує, залишається стабільною. Утім зменшується численність представників "групи ризику" в містах і збільшується кількість хворих та інфікованих у сільській місцевості. Ще одним нюансом стало збільшення серед хворих та інфікованих жінок.
Голова громадської організації "Злагода" Тетяна Бордюженко припускає, що Вінниччина ризикує опинитися на порозі спалаху нової епідемії, якщо фінансування програм протидії СНІДу буде припинено. Пояснює: держава нині виділяє кошти лише на елементарну частку потреб хворих, в основному - на медичне обладнання. На ліки та препарати з держбюджету йде мінімальна частина видатків. Наразі ситуацію дещо ускладнив переїзд біженців, які стояли на обліку в диспансерах.
- Маємо проблему з переселенцями із Криму, адже з приходом Росії на півострів усі програми для наркозалежних та інфікованих з так званої "групи ризику" там згорнули. Росія не розробляє програм протидії цим проблемам, у них немає замісної підтримувальної терапії, тому більшість знову повертається до наркотиків. У Росії з такими особами мають справу не лікарі, а правоохоронці, бо там на наркозамінну терапію грошей не витрачають. Ті, котрі не хочуть повертатися до свого минулого, переїхали на материк, у тому числі й до нас, - пояснює Павло Слободянюк.
Вінницькі медики вважають: до кінця 2016 року потрібно знайти кошти у держбюджеті чи альтернативу Глобальному фонду.
- Ми повинні боротися з причинами, а не наслідками. Глобальний фонд обіцяє перерахувати Україні ще 184 млн.доларів до кінця 2016 року, не потрібно сіяти паніку, але й перестрахуватися на випадок згортання програми необхідно, - зазначає Тетяна Бордюженко.


Вікторія МАМАЙКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...