У школі № 23 відкрили меморіальну дошку на честь героя-льотчика Костянтина Могилка

У школі № 23 відкрили меморіальну дошку на честь героя-льотчика Костянтина Могилка

Костянтин Могилко врятував сотні життів. Він відвів від міста підбитий сепаратистами літак під Слов\'янськом, а сам загинув. Після трагедії, яка сталася шостого червня, члени екіпажу, які разом з Костянтином шостого червня вирушили на АН-30Б у розвідку, розповіли, що командир наказав їм покинути літак одразу ж після удару. Костянтину не вистачило 15 секунд, аби посадити палаючий літак і залишитися живим... У 36-річного льотчика залишилися дружина і двоє дітей.
Церемонію відкриття меморіальної дошки найважче переживали батьки Костянтина, вони були небагатослівними. Зібравши усі сили, батько льотчика звернувся до присутніх крізь сльози:
- Велике вам дякую за шану до нашого сина. А вам, діточки, хочеться побажати здоров\'я. Добре навчайтеся, щоб вирости справжніми українцями і захисниками Вітчизни. Любіть свою Батьківщину! - сказав Віктор Могилко. - Костя з дитячого віку мріяв про авіацію, завжди казав: "Небо для мене - це все". Навіть дружині казав, що кохає її, але небо любить більше.
Колишній директор школи, який навчав Костянтина, розповів, що згадує його щодня.
- Це трагедія для всієї школи і у першу чергу для батьків. Основною рисою Кості була скромність, він не намагався виділятися чи хизуватися чимось, був порядним хлопцем, - каже Григорій Поліщук.
Ірина Павловська теж пам\'ятає однокласника, як хорошого друга:
- Я його пам\'ятаю веселим, життєрадісним і добрим хлопцем. Життя любив понад усе. І був прекрасним другом і товаришем. У допомозі не відмовляв нікому.
- Я прекрасно пам\'ятаю, що він був людиною доброю, ніколи й нікого не міг образити. Усі його просто обожнювали. Я гадаю, що згодом школа також одержить ім\'я нашого Кості, - додає Сергій Липач, класний керівник Костянтина.
Меморіальну дошку на честь льотчика-героя виготовили випускники та ініціативна група батьків учнів 23-ї школи.
- Камінь для дошки нам подарувало підприємство "Пам\'ять". З гравіюванням допомогла мама однієї з учениць. В Інтернеті ми знайшли фотографію ордена Героя України і фото літака Костянтина, а фотокартку надав його брат Кості, - розповідає Роман Ковальський, випускник школи, ініціатор створення меморіальної дошки.
У школі планують створити музей Костянтина Могилка. Батьки пообіцяли для цього передати речі свого сина. А військові побратими - назвати на його честь літак.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

171

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

159

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...