Ще один відремонтований БТР - для АТО

Ще один відремонтований БТР - для АТО

У Вінниці реанімували ще один БТР для бійців АТО. 30 тис. грн. на запчастини для бронетранспортера зібрали депутати Вінницької міськради. Ремонтували БТР працівники 45 експериментального механічного заводу без оплати, працювали два тижні навіть у вихідні. Відремонтований БТР спочатку пройде випробування в одному із навчальних центрів під Вінницею, а уже звідти поїде на Схід.
Депутат міськради Павло Задорожнюк розповів, що ідею відремонтувати бойову машину піхоти подав в.о.міського голови Сергій Моргунов, відгукнулися і зібрали потрібну суму коштів шестеро депутатів: Олег Алекса, Ігор Скоромний, Павло Задорожнюк, Віктор Мацера, Сергій Кудлаєнко, Павло Яблонський, а також підприємець Олександр Дан. Сергій Моргунов теж вніс свою частку.
- Ми регулярно спілкуємося із командиром нашої військової частини, і якось в розмові виникло, що було б не погано зробити БТР. У них була на озброєнні така машина, але потребувала модернізації, тож ми вирішили допомогти, - каже в.о.міського голови Сергій Моргунов. - Поспілкувалися із директором 45-го заводу Миколою Федоровичем (Чумаком. - Авт.). Домовилися: все, що стосується запчастин, комплектуючих - купляємо ми, а сам ремонт роблять безплатно працівники підприємства. Ми й надалі будемо займатися ремонтом тих бойових машин, які є сьогодні.
Працівники 45-го заводу не вперше допомагають із ремонтом техніки для АТО, і це вже їхній сьомий виріб. Але цього разу вперше довелося встановлювати захисну решітку для БТР. Директор підприємства Микола Чумак каже, що необхідні креслення розрахунків виготовлення і монтування захисної решітки їм надіслали із Харківського заводу, який спеціалізується на виготовленні військової техніки.
- Виріб досить не простий в інженерному рішенні, але найважче було те, що завод не адаптований до таких робіт. Однак ми впоралися. Техніка до нас прийшла у напівживому стані: ми ремонтували двигун, ходову, також були певні проблеми із бронею, - розповідає Микола Чумак. - Робітники працювали в позаурочний час і навіть у вихідні. - Найбільша складність полягала у монтуванні захисної решітки, але спеціалісти з цим впорались. Кріплення приварено до броні, чітко розраховані відстань зварювання і марка сталі.
За словами заступника командира військової частини з озброєння підполковника Віталія Бубела, таких бойових машин у військовій частині Національної гвардії України мало, але завдяки небайдужим людям їх відновлюють і відправляють у зону АТО. БТР виготовили ще у 70-х роках, розрахований він на 10 чоловік екіпажу, розганяється до 60 км/год, а після ремонту може навіть плавати.
- Цей бронетранспортер призначений для транспортування особового складу на полі бою, а також для вогневої підтримки з кулеметів, які встановлюються на башній установці. Машина ефективна на полі бою, тим паче після модернізації, - каже Віталій Бубело. - Решітка може врятувати навіть життя екіпажу, вона є ефективним захистом від снарядів ручного протитанкового кулемета, який використовується бойовиками на Сході. Такий захист свого часу використовували США в Іраку.
На відремонтованому БТР нацгвардієць Руслан Козловський, який нещодавно повернувся із зони АТО, підняв український прапор і оцінив оновлену техніку. Боєць каже: готовий на ній повертатися на Схід.
На 45-му заводі для АТО виготовляють також автоцистерни для пального.
На 45-му заводі, що у Вінниці по вулиці Червоноармійській, загалом 400 працівників. Окрім того, що вони постійно допомагають відновлювати техніку, яка їде у зону АТО, вони відновлюють також автомобілі "УРАЛи" для служби пального Міністерства оборони. Автомобілі потрапляють сюди у напіврозваленому стані, але вже за кілька днів виглядають так, наче тільки зійшли з конвеєра.
- Ми виконуємо підписаний контракт, за яким маємо поставити досить великий об\'єм відповідної техніки. Техніку робимо для служби пального Міністерства оборони України. У зв\'язку з тим, що чимало такої техніки після перебування у зоні АТО не підлягає подальшій експлуатації, то відремонтовані автомобілі з баз потрапляють відразу ж на Схід, - розповідає директор 45 заводу Микола Чумак. - Програма досить серйозна, на вересень маємо виконати замовлення на 41 автівку.
Робітники на заводі розбирають "УРАЛи" до найменшої гаєчки, миють, ремонтують, фарбують - приводять їх у робочий стан.


Інна МартоніковаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

389

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

199

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

196

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

186

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...