125 міліціонерів з Вінниці вирушили в зону АТО

125 міліціонерів з Вінниці вирушили в зону АТО

Караван автобусів з бійцями спецпідрозділів вінницької міліції вирушив днями на Схід країни. Пункт призначення - зона АТО. Озброєні міліціонери мають забезпечити порядок на блокпостах у районах, які оточують осередки бойових дій.
Це вже третя ротація вінницьких правоохоронців. Практично всю необхідну амуніцію, засоби захисту, харчі, медикаменти купували місцеві підприємці, громадські об\'єднання, родичі силовиків.
"Нас будуть чекати..."
Для більшості вінницьких міліціонерів це вже не перший виїзд.
- Уже другий раз їдемо, орієнтовно на тридцять днів, потім знову буде ротація, - каже інспектор патрульної служби, сержант міліції Сергій Завада. - А перший раз тридцять п\'ять днів були. Сприймаємо це як звичайну роботу. Наказ отримали й поїхали. Служимо українському народові.
На питання, чи добре забезпечені у зоні АТО вінницькі правоохоронці відповів так:
- Всього вистачає, забезпечені добре. Є спальні мішки, казанці, продукти, вода... Не жаліємося. А як чогось не вистачить, на Сході допоможуть. Люди там привітні, приносять їжу, хто що може. Кажуть: "Захистіть нас, не лишайте самих!"
Двадцятитрирічного вінницького сержанта в путь проводжали дружина, діти.
- Але дружина вирішила не стояти тут довго, бо діти ще малі, а сонце бачите як жарить, - каже Сергій. - Що казала на прощання? Казала: буде чекати. Всі чекають, і вона буде.
До розмови приєднується сержант міліції Олександр Дробко, який їде в зону АТО вперше.
- Дуже жалію, що не зміг поїхати раніше, - каже двадцятичотирирічний інспектор. - Був на сесії, адже ще не закінчив навчання в академії. Ну, нічого, головне, що зараз буду поряд із товаришами. Не дуже вірю усьому, що нині показують по телебаченню. Ось і буде шанс побачити все на власні очі.
У натовпі проводжаючих найбільше матерів. Хтось плаче, хтось щохвилини поправляє синову амуніцію, щоб хоча б доторком відстрочити хвилини прощання.
- Дуже важко у мирний час наших дітей віддавати туди, наших соколів, - голос Світлани Рудюк дрижить, вона витирає почервонілі очі. Її син у ці хвилини неподалік одягає бронежилет.
Через кілька хвилин цей кремезний молодик із сором\'язливою усмішкою вже відбиватиметься від журналістів:
- Я не на витрішки їду, - відвертає обличчя від телекамери. - Немає тут що розказувати. Настрій - супер, от і все...
"Ви повинні повернутися назад..."
Настанови перед дорогою бійцям дав начальник міліції Вінницької області Олег Школьний.
- Підтримуйте один одного, завжди будьте поряд, - каже керівник міліції. - Бо тільки коли буде взаємодія підрозділу з підрозділом, бійця з бійцем, буде в нас і успіх і перемога.
Він визнав, що ситуація нині в зоні АТО складна, але у наших правоохоронців є все, щоб із честю виконати поставлені завдання.
- Поряд зі мною стоять не тільки ваші матері, дружини й діти, але й ті небайдужі вінничани, які зробили все, щоб ваша служба була максимально безпечна та комфортна, - говорить Олег Школьний.
За словами начальника УМВС, нині бійці, які виїжджають у зону АТО, екіпіровані усім необхідним - бронежилетами, шоломами, спальними мішками, спеціальним взуттям, харчами, засобами особистої гігієни та ін.
Олег Школьний згадав організації та приватних осіб, які надавали допомогу вінницьким силовикам. Зокрема, пролунали слова подяки керівництву і персоналу ТОВ "Вінінтермед", чий внесок цього разу був чи не найбільший. Подяка була адресована й вінницьким ветеранам-афганцям. Їхня організація закупила для правоохоронців надсучасні кевларові захисні шоломи, які використовують нині війська НАТО та спеціальні пояси із кишенями для набоїв, які виготовлені безпосередньо за їх вказівками. Дякували й голові Вінницької обласної молодіжної громадської організації "Наше Поділля" Юрію Степанцю. Та багатьом-багатьом іншим благодійникам, які не залишились байдужими до справи захисту своєї Батьківщини.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1218

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

404

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

216

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...