Резонансна справа і неочікуване звернення до суду… від облРади

На це засідання судді господарського суду самі запросили журналістів. Такого ще не бувало! Причиною ж стало звернення депутата облРади Віталія Мрачковського до голови господарського суду області Миколи Баранова. Депутат попросив суд "ще раз глибоко і неупереджено вивчити матеріали справи", щоб понад сто людей не втратили роботу. І хоча сам депутат запевнив, що його звернення не потрібно розцінювати як тиск, суд саме так його і сприйняв.
- Ми запросили сьогодні на розгляд справи, яка має суспільний резонанс, громадськість і пресу, аби вона послухала, що суд не упереджений і нічого не приховує. Чому ми це зробили? Тому що є звернення Вінницької обласної Ради до голови суду, яке колегія суду розцінює як прямий вплив до прийняття рішення у даній справі, - пояснює суддя господарського суду Надія Говор. - А рішення, звичайно, прийме суд, і не те, яке нам рекомендують можновладці, а законне. Хочеться зауважити, що дану справу ми розглядаємо досить давно, справа не проста. Суд намагається дослідити усі матеріали справи.
Судяться за майно
у Зарванцях
Справа, яка набрала такого резонансу, тягнеться у суді вже 14-тий рік, має не один том. І 24 червня, як очікувалось, суд може поставити крапку у цій справі, у центрі якої право власності на майно - база у селі Зарванці. За неї судиться голова правління ВАТ "Агротранстехсервіс" Валентина Рожик, чоловік якої був головою правління і акціонером цього підприємства. У 2000-му році він помер, акції підприємства успадкувала дружина. Але власником вона так і не стала, а майно, за яке нині триває суд, було перепродано. Хто продав?
- Мій покійний чоловік дружив із нашим відомим у місті бізнесменом - Віктором Маліновським, який орендував на законних підставах приміщення на території підприємства ВАТ "Агротранстехсервіс". Коли чоловіка не стало, у Віктора Васильовича (Маліновського - Авт.) з\'явилася можливість за дармові кошти прихватити це підприємство, - розповіла Валентина Рожик. - Усі знають, що у Віктора Васильовича є приватне підприємство - "Малиш". Він використав бланк векселя цього підприємства, і уклали додаткову угоду з тодішнім директором підприємства, виписавши вексель із сумою боргу у 300 тис. грн. За роки оббивання порогів судів, мені вдалося добитися, аби угоду визнали недійсною, а вексель таким, що не підлягає виконанню. Віктор Васильович пробував узаконити це майно протягом шести років. У 2006 році у Вінницькому міському суді надали право власності торговому дому "Віктор" і визнали договори купівлі-продажу дійсними. А згодом Маліновського таки засудили за підробку документів, але його звільнили від відповідальності у зв\'язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності.
Нагадаємо, що "Місто" уже згадувало у своїх публікаціях про цю справу. Тоді Віктор Маліновський так прокоментував конфлікт:
- У нас справді давній спір з приводу цього об\'єкта. Валентина Рожик була співвласником (68% акцій) у "Агротранстехсервісі". Прийшла до нас із пропозицією, щоб ми купили ці акції. Я розглядав питання про купівлю, але коли вона назвала цифру, яка була несумісна… Тим більше, коли йдеться про банкрутство, акції вже не продаються. Я купив підприємство в рамках справи про банкрутство. Коли я зрозумів, що там не вийде зробити те, що планувалось, я продав цю базу. Ніяких корупційних дій, ніяких незаконних підробок документів ми не робили. Ми просто купили базу і продали.
Теперішній власник - сам у шоці
Як зазначалося на суді, майно у Зарванцях продавали кілька разів. Останнім, хто його купив і зараз теж ходить по судах - власник "Еко-Дому" Олександр Мріщук. Підприємець у суді пояснив, що майно придбав законно на прилюдних торгах у 2012 році і заплатив за нього 1,4 млн.грн. Про те, що майно - скандальне і проблемне, чоловік дізнався кілька місяців тому. Каже, що тоді до нього прийшли із пропозицією купити базу.
- Державна виконавча служба у Вінницький області організувала прилюдні торги, де я й зміг придбати майно за адресою с. Зарванці, вул. Соснова, 17, сплативши усі необхідні кошти. Розробив проект реконструкції бази та оформив усі установчі документи по оренді землі. У травні цього року база запрацювала в повному обсязі. У цьому ж місяці до мене з\'явився "зелений чоловічок" і запропонував викупити базу - я йому відмовив. Через два дні він з\'явився знов і повідомив мені, що при відмові продати йому базу її заберуть через суд. І уточнив, що є домовленості на усіх рівнях, - розповідає Олександр Мріщук. - Пізніше я отримав виклик до судді Говор у Вінницький господарський суд третьою стороною. На другому і третьому засіданні я почав розуміти, що суд не чує наших доводів, а веде справу до відчуження бази на користь колишнього власника - керуючись прикладом "якщо авто викрали в Німеччині і продали в Польщу та зареєстрували в Україні, то авто зазвичай забирають і повертають першому власнику". Суд об\'явив, що на 24 червня прийме остаточне рішення. В зв\'язку з цим, я і мої співробітники та члени їх родин звернулися з листом про суддівське свавілля до голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка.
"Зелений чоловічок", про якого говорить сьогоднішній власник будівельної бази Олександр Мріщук - це один з вінницьких підприємців Олександр Квас. Він, зокрема, відомий тим, що будував житлову багатоповерхівку по Келецькій, 51. Те будівництво теж стало скандальним, оскільки здачі будинку люди добивались мітингами, скаргами і зрештою тим, що додатково збирали кошти, аби довести будинок до житлового стану. Саме Олег Квас був попереднім власником бази, розповідають і Олександр Мріщук, і Валентина Рожик. Тож крім Віктора Маліновського, як бачимо, у справі сплило ще одне відоме прізвище.
Очікуваної крапки у справі 24 червня суд не поставив. На наступне засідання, на нього викликали керівника виконавчої служби, що виставив цей скандальний об\'єкт на торги. Тож далі буде…


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

526

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

393

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

201

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

199

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

189

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...