За вимагання хабара затримали представника Антикорупційного комітету Вадима Кудіярова

Прізвища фігурантів і заявниці у цій гучній справі правоохоронці на широкий загал поки не виносять. Кажуть, буде вирок, - будуть прізвища. Однак ще з минулої середи, 25 червня, Вінницю миттєво облетіла новина про те, що за вимагання великої суми грошей міліціонери затримали Вадима Кудіярова - голову Вінницької обласної організації "Батьківщина молода", представника Антикорупційного комітету. Цю кругленьку суму мала сплатити головний лікар Тетяна Антонець (Тетяна Іванівна також депутат облРади, екс-"регіоналка". - Авт.) за те, щоб зберегти за собою посаду, а головлікар саме зараз оскаржує у суді своє звільнення.
Тетяна Антонець ще 19 червня написала заяву до міліції про те, що голова однієї з громадських організацій Вінниччини підбурює її до надання неправомірної вигоди в сумі 75 тисяч доларів начебто для судді за прийняття позитивного рішення у цивільній справі. Слідчий відділ обласного УМВС розпочав провадження, і 25 червня затримано посередника, який прийшов за грішми, а потім і Вадима Кудіярова.
За грішми прийшли до службового кабінету
Антонець
На сьогодні провадження перебуває на розслідуванні у слідчого відділу прокуратури Вінницької області. І подробиці гучного затримання коментували уже разом перший заступник прокурора області Анатолій Максимюк і перший заступник начальника УМВС області Юрій Педос.
- До одного з керівників лікувальних закладів звернувся один із громадських активістів, який запропонував за певну винагороду сприяти у вирішенні питання про поновлення його на роботі. Він запропонував свої послуги: звести цього керівника з суддею, який вирішує цю справу, - розповів Анатолій Максимюк. - Була запропонована сума 75 тис. доларів. Потім, коли керівник лікувального закладу уже зустрівся з громадським активістом і суддею, ця сума зросла до 100 тис. доларів. Під час передачі частини суми через третю особу працівниками міліції був затриманий громадянин, який прийшов за грішми. Був затриманий і громадський активіст, вони знайомі між собою. Також внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань відомості про одержання неправомірної вигоди одним із суддів Вінницького міського суду. По судді було розпочато окреме провадження. Але оскільки ця ситуація зав\'язана в одну подію, ці провадження об\'єднали.
За словами працівників міліції і прокуратури, гроші передавались у службовому кабінеті заявника (Тетяни Антонець. - Авт.) в обідню перерву. Із 25 тис. доларів, які були підготовлені, лише частина справжніх. Правоохоронці кажуть, що молода людина, яка прийшла за грішми, спілкується з активістами і числиться безробітним. І уже після затримання посередника оперативники затримали також і Вадима Кудіярова.
- Він був затриманий неподалік. Звичайно, не очікував такого, - каже перший заступник прокурора області. - А той, хто передавав гроші, вів себе, розгублено, тому що був упевнений у своїй безкарності.
Яка частина зі 100 тисяч кому з фігурантів призначалася буде встановлено під час слідства.
Пікет на підтримку
Активісти вінницького Майдану кажуть, що не вірять у те, що Вадим Кудіяров міг взяти хабар і кажуть, що це "замовна акція". Пояснюють, він ніяк не може впливати на призначення на посади головних лікарів. За словами активістки Таїси Гайди, останнім часом Вадим Кудіяров збирав інформацію на голову міського суду.
- Не знаю, чи це (затримання активіста. - Авт.) з цим пов\'язано. Розповідаю те, чим займався Кудіяров, - каже Таїса Гайда.
Пікетом на затримання Вадима Кудіярова відповіли активісти "Свободи", "Народної волі" і вінницькі ультрас. 25 червня близько 40 активістів, серед яких також був керівник Люстраційного комітету Вінниччини Анатолій Банах, спершу побували під УБОЗом на вул. Чорновола, а потім рушили до приміщення УМВС.
- Ми з начальником УМВС вийшли до них, пояснили ситуацію, - розповів перший заступник керівника обласного Управління МВС Юрій Педос. - Один з представників за участю їхнього захисника забажали пройти і взнати від слідчого, в чому ситуація. Ми пройшли, вони поспілкувалися зі слідчим. Їм стало все зрозуміло, і вони пішли.
Обласна рада відхрестилася від Антикорупційного комітету
25-річний Вадим Кудіяров, голова обласної організації "Батьківщина молода" - активний учасник єврореволюції. Він був одним з тих, кому Юлія Тимошенко особисто вручала орден "За оборону Євромайдану". Після зміни влади Вадим Кудіяров увійшов до Антикорупційного комітету при Вінницькій обласній Раді. Комітет проводив прес-конференції, про корупцію говорив і Вадим Кудіяров, а звітували про роботу комітету також на сайті облдержадміністрації. Однак після затримання Вадима Кудіярова в облРаді швиденько відхрестилися від Антикорупційного комітету.
"Офіційно стверджуємо про те, що на цей час при обласній Раді не існує такого утворення як "антикорупційний комітет". При Вінницькій обласній Раді діє лише Громадська рада, до складу якої входять 73 громадські організації", - заяву такого змісту поширила прес-служба облРади наступного дня після затримання Вадима Кудіярова.
До слова, на Вінниччині, крім Антикорупційного, був ще створений і Люстраційний комітет. Закону про люстрацію Верховна Рада так і не ухвала, тож члени цього комітету, як і їх колеги з Антикорупційного, фактично не мають повноважень і діють на свій страх і ризик. А при такому підході облРади… не дай Бог оступитися хоч і не з лихими намірами.
А звільнення Тетяни Антонець з посади головного лікаря обласної дитячої лікарні (як ще 31-го головного лікаря з їх посад) якраз сталося саме при спробі нового керівництва Вінницької облРади здійснити щось на кшталт люстрації в галузі охорони здоров\'я. Позаяк закону про люстрацію немає, вирішили піти іншим шляхом - призначати керівників закладів на основі громадських обговорень, хоча саме право призначення залишається за облРадою. Ця обласна ініціатива дуже сподобалася новому міністру охорони здоров\'я, він назвав її передовою і навіть пообіцяв запровадити по усій Україні.
Та нова і гарна вінницька ідея лягла на старий, неочищений, грунт. І у вузьких колах поповзли чутки про те, що це призначення або залишення на посаді можна купити, навіть "такси" звучали: від 25 до 50 тис. доларів. Про це журналісти питали і в голови облРади Сергія Свитка. Він порадив звертатися до правоохоронців щоб вони перевіряли чутки і ловили хабарників.
Сьогодні уже перевіряються не чутки, а розслідується факт вимагання неправомірної винагороди, або, як і кажуть у народі - хабара.
Одразу після затримання Вадим Кудіяров і посередник утримувались в ІТТ. 27 червня суд дозволив відпустити громадського активіста, а також другого затриманого під заставу - для кожного вона склала 120 тис. грн. Олександр Сарафанюк, адвокат Вадима Кудіярова, повідомив, що гроші на заставу для Вадима збирають рідні. Зараз обидва затримані перебувають у СІЗО.
Суддя, який слухав справу про звільнення Тетяни Антонець, від роботи не відсторонений, підозра йому не оголошувалась. Розслідування триває.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

258

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

207

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

205

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

204

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

203

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...