У шкірвендиспансері відстоюють свого головлікаря

Минулого четверга, 12 червня, рух по Першотравневій виявився частково заблокований - працівники обласного шкірвендиспасеру протестували проти призначення новим головним лікарем їхнього медичного закладу Максима Трет\'якова. На допомогу лікарі покликали міську самооборону. І хоч, як пояснювали медики, проти Максима Сергійовича, який працює лікарем у їхньому закладі, вони нічого не мають, але на посаді головного лікаря хотіли б бачити попереднього керівника - Сергія Бельца. Сподівались, що так і буде. Ще 7 травня у диспансері пройшли збори, на яких 69 працівників із 89 присутніх проголосували за те, щоб головним лікарем залишився Сергій Бельц. За Максима Трет\'якова, як вказано у протоколі, тільки 4 голоси. Тож таке призначення, підписане головою облРади Сергієм Свитком, у колективі не зрозуміли.
Щоб заспокоїти колектив, до закладу приїхала нещодавно призначена (також після громадського обговорення. - Авт.) директор обласного департаменту здоров\'я Тетяна Бабій. Поки проходимо у внутрішній двір диспансеру, де має відбутися зустріч з керівником облздорову, реакцію колективу на нове призначення пояснює лікар Валентина Бойчук. Вона теж балотувалася на посаду головного лікаря. Каже, колектив підтримує її або Сергія Євгенійовича Бельца, але облздороввідділом розглядалась чомусь тільки одна кандидатура. Чому у диспансері не підтримали Максима Трет\'якова, пояснює так:
- Я вважаю, що ця людина ще не пропрацювала достатньо часу, щоб керувати таким великим колективом. Це раз, - каже Валентина Бойчук. - Друге - можливо, більшість людей ополчилось через те, що це, говорять, родинні зв\'язки. Все ж таки його вітчим був у нас дуже тривалий час головним лікарем. На сьогодні колектив хоче, мабуть, бачити на посаді нові обличчя, а не клан сімейства.
Розмова директора обласного департаменту охорони здоров\'я з колективом диспансеру цього дня теж не склалась.
"Хто не задоволений у колективі - встаньте і скажіть: можемо ми вас задовольнити чи не можемо. Кого не влаштовує - будь ласка, ніхто нікого не тримає. Штатний розпис достатньо наповнений фахівцями і спеціалістами - і вас тут дуже багато. І роботу забезпечити можливо", - ці слова, якими чиновник почала розмову, присутні лікарі, медперсонал і самооборонівці сприйняли як пропозицію на вихід тим, хто не задоволений кадровим рішенням начальства.
Тут же у дворі диспансеру на заклик керівника вінницької міської самооборони пройшло "альтернативне" голосування за Максима Трет\'якова. І тих, хто проти, виявилось більше.
За усим цим Максим Сергійович Трет\'яков спостерігав, стоячи трохи осторонь.
- Вас призначили головним лікарем, як ви оцінюєте усе це і навіть якщо вас прийме колектив, як будете з усім цим працювати?
- Так, призначили 6.06. Я вам скажу так: я в цьому колективі пропрацював 19 років. Знаю кожну людину, проблеми кожного. Знаю, хто що може робити, а хто не може. Але ж є кілька людей, яких не влаштовує. Які не хочуть працювати, не хочуть реорганізації в нашому колективі, не хочуть надавати повноцінну допомогу населенню. Це лікарі і люди пенсійного віку, яким колишній головний лікар обіцяв певні пільги. Шість людей, які піднімають бунт.
- А вам як це все побачити?
- Якби мені дали слово виступити, то я б пояснив колективу, що хочу зробити, які у мене цілі. І моя найголовніша ціль - це зробити наш заклад справді кращим, мати третинний рівень. У нас на сьогодні крім спеціалістів, немає нічого.
- Казали, що ви родич Солейко (заступник голови облРади. - Авт.)…
- Це не правда, в жодному разі. Офіційно заявляю, що я не був ніколи другом Солейко.
- Але ж вперто кажуть про родинні зв\'язки. Чий ви родич?
- Я нічий не родич. Можу сказати одне: мій вітчим - Олег Борисович Бардашевський, він був головним лікарем у цій установі протягом 19 років. Можу сказати з упевненістю, що людина, яка купила китайський автомобіль і виплачувала його протягом шести років… Він хабарів не брав ніколи у житті. Я бачив, як він працював. Я знаю, як працювати з людьми - я 20 років просидів на прийомі з хворими. І за увесь цей час на мене не було жодної скарги. Це про щось може говорити? Може.
Пізніше до диспансеру прибула і заступник голови облРади Наталя Солейко. За її словами, порушення, виявлені у цьому медичному закладі, були оприлюднені на зборах колективу. Однак Наталі Петрівні так і не вдалося переконати лікарів і присутній персонал у правильності призначення нового керівника, тоді як попереднього зустріли оплесками.
А вже наступного дня, у п\'ятницю, 13 червня, Вінницький міський суд своєю ухвалою зупинив розпорядження голови облРади про призначення Максима Третьякова на посаду головного лікаря шкірвендиспансеру. Цивільний позов до суду про поновлення на роботі подав попередній керівник Сергій Бельц. Суд позов задовольнив частково, до вирішення справи по суті. Зважаючи на настрої у колективі, це ще не кінець історії. У закладі кажуть, що із 140 людей, які там працюють, попереднього керівника підтримують більше сотні.
Нагадаємо, усі спірні кандидатури на посади головних лікарів медичних установ в обласній Раді обіцяли затверджувати на сесії, яка запланована на кінець червня.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

574

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

486

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

401

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

396

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

382

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...