Ще 33 бійці батальйону "Вінниця" склали присягу

Минулої п\'ятниці присягу склали ще 33 "вінничанина". Один з них - Андрій Чабан. Мама Андрія, Леся Сергіївна, з гордістю дивилась на сина і його колег по службі, коли вони по черзі зачитували присягу працівника органів внутрішніх справ.
Андрій вчиться заочно в академії МВС, він відслужив у армії, а до цього отримав, як каже мама, мирну спеціальність - спеціаліст з охоронних систем. Однак, за словами жінки, синю форму син чомусь не хотів одягати. А тут вирішив для себе однозначно - піде служити у батальйон "Вінниця".
- Живемо у Бохониках, - розповідає Леся Сергіївна. - Коли Андрій почув, що формується такий спецпідрозділ, вирішив іти служити. Сказав: не буду ж сидіти вдома, коли така біда в країні, не можу інакше... Ми, звичайно, гордимося ним, не збивали його з вибору.
Леся Сергіївна напередодні присяги сину дзвонила. Він казав, що у них все добре, усе є, єдине, що попросив з хлопцями, - смаженої картоплі.
- То ми з сестрою насмажили, привезли торбу тієї картоплі - на усіх, - розповідає мама. - А вони кричать по телефону: дякуємо, рівняння на маму!
Майор міліції Павло Сидорук у новому батальйоні "Вінниця" служить як… рядовий.
- Зараз ми усі рядові, - сміється Павло Іванович.
Звання офіцерам, а таких у батальйоні "Вінниця" приблизно четверта частина, мають повернути.
- Сьогодні рівно місяць, як я пішов на пенсію за вислугою років, - розповів Павло Сидорук після присяги. - Мені зателефонували, попросили взяти участь у цьому батальйоні. В такий час вирішив прийти сюди, допомогти молодим хлопцям, яким по 19-20 років, передати свій досвід у підготовці спецпідрозділів, та й самому взяти участь в охороні громадського порядку.
Молодих колег-добровольців майор оцінює добре. - Хлопці стараються, а головне - сильні духом.
- Працюватимемо на території міста, у сірїй й інших областях, якщо буде така необхідність, - розповідає про майбутню службу Павло Сидорук. - Наприкінці травня планується направити нас у Харків, на ротацію, замінити наш колишній батальйон "Беркут". Там вони вже близько місяця перебувають. Ось зараз планують нас туди направити - на заміну.
Поряд з бійцями, які складали присягу, стояли і ще поки цивільні добровольці. Депутат Вінницької обласної Ради Олексій Порошенко вручив їм комплекти обмундирування. За словами депутата, формою буде забезпечено повністю весь батальйон - гроші на це виділені, обмундирування шиється і по мірі того, як набирається батальйон, бійцям її видаватимуть.
Раніше начальник УМВС у Вінницькій області казав, що вони будуть вдячні усім, хто допоможе у матеріальному забезпеченні нового підрозділу.
- Цей підрозділ матиме дуже широкий спектр завдань. Це і допомога при надзвичайних ситуаціях, і боротьба з браконьєрством, розшук злочинців... Можемо використовувати його для перевірки певних територій, - розповідає про завдання батальйону "Вінниця" начальник УМВС Олег Школьний. - Тобто вони можуть виконувати усі ті завдання, які стоять на сьогодні - по забезпеченню безпеки держави, безпеки населення і здоров\'я нашого народу.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

306

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

181

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

143

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

142

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...