Одноруких бандитів – за місто!

Що буде далі із вінницькими гральними салонами, ніхто ще не знає. Майбутнє цього бізнесу в Україні, взагалі, під знаком питання. Щось прояснити мають депутати Верховної Ради, які повинні працювати над законом, який врегулює усі конфліктні ситуації. Часу на опрацювання нового законодавства — три місяці. А от працівники галузі їсти хочуть вже зараз. Салони закриті, ліцензії Законом Верховної Ради (прийнятим у першому читанні та в цілому) «Про заборону грального бізнесу в Україні» анульовані, видача нових — припинена. Таким чином гральні салони наразі опинилися поза грою.
Представники грального бізнесу у Вінниці не хочуть нічого коментувати. Принаймні, офіційно. Захищати свої права будуть, але як – не кажуть.
— Місце, куди можна винести гральні салони, – поняття віртуальне, — говорить один з таких підприємців. – Там же потрібна буде вода, електрика – одним словом, інфраструктура. Більше того, за межами міста усі землі вже мають цільове призначення. І воно – не комерційне, а сільськогосподарське. Як це можна врегулювати, я не знаю. Треба тільки чекати на новий закон.
Запитань багато: як оподатковуватимуться гральні салони за межами міста, що буде з ліцензіями, як їх видаватимуть, чи відшкодують витрати на отримані вже ліцензії, хто організує інфраструктуру на новій території.
А вінничани, яким гральні салони тільки заважали, тепер задоволені: вночі ніхто не горланить, а діти не мають де програвати гроші.
Куди можна було б перенести гральні салони – не знають і у мерії. Начальник управління споживчого ринку та послуг Сергій Кудлаєнко переконаний: це питання має бути врегульовано винятково законним шляхом.
— Я погоджуюся, що зали ігрових автоматів треба винести за місто, — зазначає Сергій Володимирович. — Але все ж таки я сподіваюсь на те, що це буде здійснено цивілізованим і законним шляхом. Бажаючі ж завжди знайдуть можливість дістатися до зони казино. Але місце, куди переїхати, мають розшукати самі підприємці – воно має їх влаштовувати, бути зручним для облаштування нових гральних залів з усіма нормами безпеки.
— Враховуючи те, що практично в один день виникла ця проблема, ми варіантів поки що не розглядали, — продовжує Сергій Кудлаєнко. — Ми знаємо, що відбувалися акції протесту біля ВР, КМУ. Але всі вимоги підприємців, наскільки я знаю, обмежувалися потребою поновити діяльність салонів, що це не є незаконний бізнес. Я думаю, депутати Верховної Ради вже вивчають це питання. До вінницької мерії з цим ще ніхто не звертався офіційно. Тим не менш, були скарги від підприємців, які нагадували про видані їм ліцензії і сплачені за них гроші, бо строк дії цих ліцензій не закінчився. Так само, як і скарги жильців будинків, де розташовані ігрові зали. Тож – треба шукати спільну мову за столом перемовин.
До речі, міський бюджет Вінниці також отримував зиск від того, що на території міста працювали гральні салони. Підприємці сплачували за торговий патент певну суму. Не надто малу, зазначив Сергій Кудлаєнко. Якщо ж ці заклади винесуть за межі міста – зиск отримуватимуть вже сільради та райради.


Юлія ТарапатаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

205

Мера Могилева-Подільського також відсторонили від посади до 8 квітня Наступні два місяці підозрюваний у хабарництві мер ...

203

Поки два монополісти з'ясовують стосунки - страждають вінничани Одразу два мікрорайони Вінниці 11 лютого залишились без водопостачання....

203

Студент-медик, який помер від кору, міг бути не щепленим, - каже головний інфекціоніст області Лариса Мороз Після смерті від кору ...

201

Вінничани, які вперше звернулися за субсидією з початку цього року, уже в березі отримають "живі" гроші. Це монетизація субсидій. Тим, ...

200

У прокуратурі розповіли про найбільш розповсюджені схеми розкрадання бюджетних коштів У прокуратурі Вінницької області, спираючись ...