Відправили у відставку голову облради й оголосили недовіру губернатору

Івана Мовчана пройшло з порушенням процедури, тому сесію не закрили, щоб переголосувати
Вінницька обласна Рада свою позачергову сесію у суботу 22 лютого відкривала з надзвичайними труднощами. Аби зібрати депутатів у сесійній залі, вінницький Майдан зателефонував кожному та попередив, що до найбільш упертих приїдуть автомайданівці і "підвезуть" до Вінниці персонально.
Тим не менш, необхідного кворуму для ухвалення рішень про відставку голови Вінницької облРади Сергія Татусяка та оголошення недовіри губернатору Івану Мовчану сесія так і не зібрала. На час відкриття сесії зареєструвались 75 депутатів, до завершення підійшло ще троє.
Мабуть, тому почали з іншого, вирішили виділити по 100 тис. грн. позабюджетних коштів сім\'ям мешканців області, які загинули на Майдані, та обговорили можливість перейменування однієї з вулиць на честь Героя Майдану Максима Шимка.
Обговорювали й кадрові питання. Визнаючи їх назрілими, депутати все ж схилялись до думки, що голосувати з порушенням процедурних умов не будуть.
Ситуацію перемінив виступ активістки вінницького Майдану Таїси Гайди. Вона сказала, що громаді байдуже, які виправдання для своєї млявості знайшли депутати, їх просто не випустять із зали, поки рішення ухвалене не буде.
- У мене при вході стоїть п\'ятсот людей, на Театральній - ще три тисячі, - сказала жінка. - Я свисну - буде десять! Люди вас не випустять звідси, поки не ухвалите тих рішень, яких вимагає громада!
Після того перемовини у залі стали більш конструктивними. Більшість присутніх визнали, що революційні обставини вимагають революційних рішень. І врешті знайшли спосіб задовольнити вимоги вінницького Майдану - проголосували тією кількістю, яка була у залі, але вирішили сесію не закривати, щоб під час наступної зустрічі у залі спробувати легітимізувати своє рішення.
Перед голосуванням головуюча на сесії заступник голови обРади Наталія Солейко зачитала депутатам статтю закону, якою передбачено, що відправити голову ради у відставку чи висловити недовіру губернатору може більше двох третин депутатів, тобто 89 голосів.
- Збурювати громаду і надалі в цій ситуації, коли вже Верховна рада ухвалила рішення, які всі вважають справедливими, не можна було. Тому ми пішли свідомо на певні порушення, - пояснила рішення Ради Наталія Солейко. - Якщо ці рішення будуть вважатися юристами незаконними, на наступному засіданні цієї сесії, коли збереться більшість депутатів, ми ще раз повернемось до цього питання.
Після оголошення голосування "за" відставку Сергія Татусяка руки підняли 78 депутатів, 73 - підтримали недовіру Івану Мовчану.
Коли зберуться депутати наступного разу і чи вдасться їм підтвердити своє рішення необхідною кількістю голосів, чи навпаки відбудеться переголосування? За останньою інформацією, обласні депутати збираються продовжити сесію у середу.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

481

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

350

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

167

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...