"Про те, що було в Афганістані, намагаюся не згадувати"

Напередодні відзначення 25-ї річниці виведення військ з Афганістану двоє вінницьких воїнів-афганців отримали ордери на квартири. Ще двоє - сертифікати, за якими вони зможуть придбати автомобілі. Довгоочікувана ними подія відбулася 13 лютого у мерії, де зібралися представники міської спілки учасників воєнних дій в Афганістані.
- У залі присутні люди, яких ми глибоко поважаємо як взірець мужності, честі та доблесті. Людей, які свого часу прийняли виклик і виконали свій обов\'язок. Нині ми намагаємося робити все для того, щоб бути для вас опорою, - зазначив, вітаючи афганців, міський голова Володимир Гройсман.
Емоції переповнювали воїнів-інтернаціоналістів, адже розповідаючи про себе журналістам, чоловікам довелося мимоволі згадувати страшну війну, через яку пройшли, підірвавши власне здоров\'я і спокій.
- Скажу чесно, не хочу навіть говорити про те, що було там, на війні, я не хочу цього пам\'ятати, але не виходить. Намагаюся не згадувати, бо потім важко спати, то такий жахливий кошмар, що не передати, - помітно нервуючи каже Анатолій Гаврилюк. - Ми потрапили у страшну пастку, коли я служив механіком-водієм, то був такий виснажений, що навіть не чув, як з нашої машини стріляли... А зараз прокидаюся від будильника на телефоні. Наш батальйон пройшов Асадабад, Джелалабад.
У лютому 1985-го Анатолій Гаврилюк повернувся додому, через два роки став у чергу на житло. Із дружиною шість років жили по квартирах, а згодом ТТУ, де працював чоловік, дало малосімейку на Станіславського, там Анатолій Леонідович живе досі. Тепер він зі своєю родиною планує переїжджати в отриману двокімнатну квартиру біля олієжиркомбінату. Але, на жаль, уже без дружини.
- Вона так і не дочекалася цієї квартири, - каже чоловік і ледве стримує емоції. - Але все одно спасибі державі, яка через 27 років згадала, що ми є.
Володимир Козак, який отримав однокімнатну квартиру, стояв у черзі теж із 1987 року.
- Ми з родиною жили у гуртожитку на 28 квадратних метрах. Зараз отримав однокімнатну квартиру на Вишеньці у новобудові площею 35 квадратних метрів, - розповідає Володимир Козак. - Пройшло чимало років з того часу, коли я брав участь у бойових діях в Афганістані, але дотепер згадую ті події. Я був тоді ще дуже молодий, 18-річний. Важко звикав до війни, до клімату.
За словами заступника міського голови Андрія Реви, у Вінниці наразі проживає близько 700 ветеранів війни в Афганістані, з них на черзі на отримання житла - 101 людина.
- Отримати дві квартири за державною програмою стало можливим в тому числі завдяки керівництву Вінницької обласної державної адміністрації та позиції міського голови, який дуже багато зусиль доклав до того, щоб ці квартири потрапили до теперішніх власників. Квартири придбані на вторинному ринку житла. Це дуже приємна подія, але на ній не можна зупинятися, потрібно й далі працювати в цьому напрямку, - говорить Андрій Рева. - Щодо транспортних засобів, то ми вирішили не купувати автомобілі, а дати людям кошти, на які вони вже самі оберуть собі авто.
Сертифікати на придбання автомобілів отримали Андрій Разуйов і Олександр Поліщук.
- Автомобіль мені просто необхідний, я з радістю ним користуватимусь. Я дуже вдячний міській владі за турботу і за ініціювання цієї програми, яка для міської спілки афганців є великою підтримкою, - поділився Олександр Поліщук.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

763

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

326

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...