В облРаді нова депутатська група - "Совість України"

Утворити свою депутатську групу у Вінницькій облРаді частину обранців підштовхнули останні події у державі і у Вінницькій області зокрема. Так значиться у заяві, яку цієї суботи на сесії обласної Ради зачитав заступник голови облРади Ігор Кревський (він проводив сесію, оскільки голова облРади Сергій Татусяк перебуває на лікарняному. - Авт.).
Новоутворена депутатська група має назву "Совість України". Власне, об\'єднання 12 депутатів на платформі партії "Совість Україна" стало одним із сюрпризів цієї сесії. До депутатської групи увійшли частина депутатів із фракції "Єдність", частина - колишніх "фронтовиків". Назвати таке об\'єднання політичним навряд чи можна, позаяк "Фронт змін" на зальноукраїнському рівні уже давно розчинився у "Батьківщині", а "Єдність" - на останніх виборах була суто місцевим проектом.
Головою депутатської групи обрано Валерія Коровія, заступником - Сергія Кудлаєнка.
Чому об\'єднувалися і як працюватимуть, депутати пояснили у своїй заяві: "Як депутати Вінницької обласної Ради ми висловлюємо своє занепокоєння ситуацією, що склалась в країні і у Вінницькій області зокрема. Ми вважали і вважаємо, що регулювання політичної кризи у суспільстві можливе тільки шляхом діалогу, переговорів і шляхом пошуку компромісів. І цю позицію поділяє значна частина жителів Вінниччини. У цій ситуації ми вирішили створити депутатську групу, яка не буде керуватися тими чи іншими політичними гаслами та директивами політичних лідерів. Вона у своїй діяльності буде виходити винятково з інтересів громади Вінницької області. Ми вважаємо, що створення такої депутатської групи стине передумовою для знаходження в обласній Раді компромісів, узгодження підходів та виважених рішень для вирішення спільних питань. Депутатська група створюється на тих же засадах, на яких створена більшість у Вінницькій міській раді - як об\'єднання позапартійних депутатів на платформі політичної партії "Совість України". Ми звернулися до Вінницького міського голови Володимира Гройсмана і членів його команди й отримали їх підтримку щодо нашої ініціативи.
На сьогодні у своїй діяльності новостворена депутатська група керуватиметься тими ж принципами, які довели свою ефективність у Вінницькій міській раді та Вінницькій районній раді - націленість на вирішення життєво важливих питань, розвитку територіальних громад Вінниччини, професійний підхід та відсутність політичної заангажованості.
Новостворена депутатська група надалі буде відкрита для тих, хто поділяє наші позиції і готовий для подальшої конструктивної роботи в інтересах стабільності і розвитку Вінниччини. Ми наголошуємо, що Вінницька область як частина Центральної України завжди вирізнялася виваженістю і толерантністю. Наша депутатська група буде працювати над тим, щоб і надалі утверджувати таку репутацію нашого краю".
Свою аполітичність обласні депутати від "Совісті" продемонстрували одразу. Вони не голосували за кадрової питання. Як одразу сказав голова групи Валерій Коровій, у "діліжі портфелів" брати участі не будемо. А от бюджет підтримали.
- Від цього бюджету дуже багато залежить. Хоча б те, що, наприклад, уся лікарняна сфера у Вінницькій області, так званий другий рівень, сьогодні фінансується з обласного бюджету, - пояснив він. - Тому будь-яка людина, яка розуміється на бюджетному процесі, усвідомлює, що цей процес потрібно розблокувати і почати нормально працювати. Ми відкриті до діалогу для усіх тих людей, які прагнуть робити роботу, робити конкретні речі і не займатися політиканством і розподілом посад.

 

Довідка "Міста":
12 депутатів, які увійшли до депутатської групи "Совість України" в облРаді:
Височанська Тетяна Григорівна, Волков Сергій Адієвич, Ворона Анатолій Микитович, Каленич Павло Євгенович, Кістіон Володимир Євсевійович, Коровій Валерій Вікторович, Кудлаєнко Сергій Володимирович, Лєта Іван Іванович, Мазур Юрій Михайлович, Пугачов Сергій Георгійович, Тарасюк Василь Андрійович, Янченко Микола Олександрович.

 

Коментар

Міський голова Володимир Гройсман:
- Ми створили групу з професійних людей у Вінницькій обласній Раді, і я можу сказати, що ця група буде працювати на совість і для людей. Ми не будемо ухвалювати рішення, які хтось диктує з якихось політичних центрів чи політичних лідерів. Ми готові підтримати конструктивні рішення на рівні Вінницької області. За приклад взяли роботу Вінницької міської ради. Думаю, можна використати наш досвід. Будемо координувати дії міської ради, обласної Ради, районної ради - для напрацювання найкращих рішень, публічних, відкритих - для громади Вінниці, Вінницького району й області. Тому для нас це нова робота, але ми її не боїмося, як і не боїмося відповідальності і публічності.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...