Що рік новий несе країні

Що рік новий несе країні

Курс долара на рівні 8,5-9 грн. і вихід економіки з рецесії - такий прогноз опублікували аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings, пише "Сегодня".
За результатами 2013 року аналітики очікують зростання цін на 1,5%, а 2014 року інфляція "розженеться" до 5%.
Українські експерти вважають, що в цілому прогноз агентства досить оптимістичний. - Головне - це прискорення зростання економіки. Якщо воно відбудеться, то слід очікувати і збільшення рівня доходів, - говорить фінансовий аналітик Ерік Найман.
На його думку, зарплати залишаться на нинішньому рівні до весни-літа - не будуть ні рости, ні падати. Зате з літа вони, за його прогнозами, зростуть на 7-8%. Правда, за прогнозами Fitch, разом із зарплатами зросте і курс долара до 8,5 грн. і прискориться інфляція. Але українцям не варто переживати, що від цього їх доходи постраждають.
Ціни на житло можуть впасти на 15%
У найближчі 2-3 роки стагнація на ринку нерухомості України триватиме, так вважають експерти.
Про це під час прес-конференції заявили експерти ринку нерухомості - президент Союзу фахівців з нерухомого майна Олександр Рубанов і голова правління Ріелторської палати України Віктор Несін.
- Cтагнація на ринку нерухомості триватиме ще, як мінімум, за найоптимістичнішими прогнозами, два-три роки, - заявив Олександр Рубанов.
Зі слів Віктора Несіна, в найближчій перспективі велика ймовірність зниження вартості нерухомості.
Голова правління Ріелторської палати України переконаний, що 2014 рік не буде показовим щодо зростання цін на нерухомість. На його думку, вартість буде утримуватися на тому рівні, який є сьогодні, з ризиком мінуса 15%.
"Дизель"  на АЗС подорожчає
Прогноз ринку палива погодився надати Сергій Куюн, директор "Консалтингової групи А-95". Один з найбільш цікавих моментів є перехід України на бензин зі спиртом, який законодавчо закріплений і обов\'язковий з 2014 року. За словами Сергія Куюна, закон про обов\'язкове додавання біоетанолу в бензин в його поточному вигляді не має шансів на реалізацію з 1 січня 2014 року. Немає відповідних нормативів, стандартів, законів, які пояснюють, чому повинен відповідати цей нафтопродукт, як він оподатковується. Якщо виконати цей закон у нинішній ситуації, то вартість літра бензину зросте на 5 грн. за подвійне оподаткування виробництва такого бензину. Тупиковість ситуації ще й у тому, що навіть якщо такий бензин привезти, то його продаж буде протизаконним - таке паливо не відповідатиме жодному з чинних державних стандартів. Парадоксально, але факт.
Експерт зазначив, що в 2014 році українцям можуть "підлити" багато вітчизняного бензину. Основною подією, яка очікується наступного року, є посилення на ринку позицій українських НПЗ завдяки запуску Лисичанського заводу, який може відбутися в травні. У сумі з вже працюючими заводами в Кременчуці й Одесі частка нафтопродуктів українського виробництва на ринку становитиме близько 50%. Це зробить ринок ще більш конкурентним і сприятиме підвищенню об\'єктивності ціноутворення. Прогнозувати роздрібну вартість неможливо, оскільки все залежить від світових котирувань нафти і рівня податків. Якщо уряд підвищить акциз на "дизель" з 50 до 198 євро за тонну, то це неминуче призведе до пропорційного зростання цін на АЗС, літр додасть в ціні на 1,5 грн. Це може суттєво вдарити по зростаючій популярності дизельних автомобілів.
На що розраховувати автомобілістам
Бідні ставатимуть ще біднішими, а багаті - ще багатшими. Цим фактором і буде визначатися подальша зміна сегментації автомобільного ринку: буде рости частка преміум-сегмента і лоу-кост сегмента, а продажі автомобілів середнього цінового сегмента продовжать своє скорочення. Автомобільний ринок очікує чергове падіння на 10-15% в 2014 році.
Іноземні представництва, що працюють у нашій країні, вже досить добре вивчили українську специфіку та прогнози роблять відповідні.
Як розповів Лоїк Сібрак, директор представництва "Сітроен Україна", 2014 року, принаймні в його першому півріччі, купівельні настрої навряд чи будуть позитивними. Цьому сприяли і додаткові мита, і запровадження утилізаційного збору, які сильно вдарили по гаманцях покупців, хоча їх зарплати не виросли. Тому важко очікувати зростання ринку наступного року.
Зокрема, прогноз представництва "Сітроен Україна" на 2014 рік - продажі на рівні 2013 року. Загальна кількість проданих нових автомобілів складе близько 215 тис. Причому через запровадження додаткових мит на бензинові автомобілі і подальшого вирівнювання цін між бензиновими і дизельними версіями однієї моделі, продажі останніх істотно виростуть. Ми очікуємо, що частка автомобілів з дизельними двигунами зросте до 80% від загальних продажів Citroеn (зараз 60%), і до 28% в середньому по ринку (зараз 23%). Французи планують стимулювати покупців, пропонуючи їм розширення модельного ряду з дизельними моторами, власні фінансові сервіси та інші "плюшки". Можна зробити висновок, що імпортери перестраховуються і морально готуються до того, що ринок просяде.
Банківська
нестабільність
Прогнози міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings на 2014 рік для більшості банківських секторів СНД і Грузії "стабільні", оскільки агентство очікує багато в чому збереження колишніх операційних умов.
Про це йдеться у прес-релізі агентства, передає "Інтерфакс-Україна".
Однак, як повідомляється в прес-релізі, ризики для макроекономічної стабільності збільшилися в Україні, що відображено в "негативному" прогнозі.
- Казахстанські і українські банки є найбільш перевантаженими проблемними кредитами, деякі банки в Росії і в Азербайджані мають серйозні організаційні проблеми, а на білоруських та узбекистанських банках позначається політика влади в галузі кредитування і держрегулювання економіки, - йдеться в прес -релізі.
Росія, Казахстан і Азербайджан залежні від цін на сировину, тоді як Україна, Білорусія і Грузія мають складнощі із зовнішнім фінансуванням, зазначає агентство.
Переписувати нас не будуть
На прес-конференції директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім.Птухи НАН України Елла Лібанова заявила, що, на її думку до 2015 року перепис населення в Україні проведено не буде.
На думку Елли Лібанової, для такого прогнозу є як економічні, так і політичні причини. У кращому випадку, перепис може відбутися наприкінці 2015 року.
Нагадаємо, що в жовтні 2012 року Кабінет Міністрів України переніс другий Всеукраїнський перепис населення з 2012 на 2013 рік, а у вересні поточного року - на майбутній 2014 рік. Підставою для перенесення перепису, за словами чиновників, є відсутність у бюджеті коштів, а також неналежне завершення підготовчих робіт, в тому числі і те, що до цих пір не створена необхідна матеріально-технічна база для високоякісного його проведення.
Три відсотки від Росії
Підписання угод з Російською Федерацією поліпшило прогноз зростання економіки України наступного року, як мінімум, до 3%.
Такий прогноз озвучив у коментарі "Укрінформу" виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
- Якщо раніше ми прогнозували зростання української економіки від 0% до 3% у 2014 році, то після підписання угод із РФ ми маємо право чекати зростання ВВП України мінімум на 3%, - прогнозує експерт.
За його словами, зростання економіки стимулюватиметься збільшенням обсягів українського експорту на територію Росії.
- Обсяги українського експорту до Росії зростуть як мінімум на 5 млрд. доларів виходячи з того, що саме на таку суму вони скоротилися, починаючи з 2011 року. Варто чекати зростання українського ВВП на 2,5% тільки за рахунок відновлення обсягів експорту до Росії, - прогнозує економіст.
Крім того, як вважає Олег Устенко, не буде депресуватися внутрішнє споживання, а зростання прибутків домогосподарств надасть додаткового імпульсу українській економіці.
- Якщо раніше була гостра необхідність у підвищенні тарифів на газ, то тепер ця напруженість набагато нижча, - сказав експерт.
Альтернативи угоді з МВФ немає
В України немає альтернативи угоді з МВФ. Про це у своїй статті "Україна в 2014 році" написав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт, повідомляє прес-служба посольства США.
- Щоб Україна стала надійним партнером для Сходу і Заходу, Україні треба багато чого зробити. 2014 рік не повинен стати "роком паузи" - він має стати роком руху вперед, роком нелегкого вибору, щоб остаточно визначити курс для довгострокової економічної стабільності й зміни життя людей на краще. Україна не зможе з цим упоратися, якщо уряд не займеться структурними економічними проблемами, які створили нинішню економічну кризу. Як я вже не раз казав, немає стійкої альтернативи новій угоді з МВФ і, якщо відповідні реформи буде проведено, то Сполучені Штати рішуче підтримають таку угоду, - зазначив Джеффрі Пайєтт.
 

 

"Місто" запитало у вінничан: "Чи справдились ваші надії
на цей рік та чого чекаєте
від наступного року?"
 

Світлана, студентка
Минулорічні бажання здійснились. У наступному році хочеться поліпшення стану здоров\'я, бо у цьому році трохи з цим не щастило. А якщо взагалі, то покращення політичної ситуації в Україні, щоб вирішилось усе мирно. Напевно, як і усі люди, буду загадувати щастя, здоров\'я.
Оксана, студентка
Мрії, які я загадувала на цей рік, можна сказати здійснились. Можливо, не усі, але збулись. Переважно хотілось, щоб близькі й рідні були здорові, щоб у навчанні було легко. Сподіваюсь, що наступний 2014 рік стане кращим за попередній. Хочеться гарно завершити навчання і знайти роботу, раніше шукала, а її знайти неможливо.
Ростислава, журналістка телеканалу
Надії на цей рік десь на відсотків 50% справдились. Усім у наступному році хочеться побажати здоров\'я, спокою, стабільності, щоб кохана людина любила. Головне треба вірити, прагнути і мати сильне бажання змінити ситуацію. Якщо людини налаштована на здійснення бажань, то вони обов\'язково здійсняться.
Алла, масажистка
Кожен рік хороший, думаю, що були моменти і хороші, і погані у кожного. Мої мрії здійснились: я здобула кваліфікацію, яку хотіла. Якщо йти до мрії, то вони здійснюються. Усе залежить від людини. Наступного року хочу, щоб життя змінилось на краще.
Віка, студентка
Хотілось новий телефон. А взагалі - у мене усе є, нічого не потрібно. Я загадала, щоб батьки залишили мені на новий рік квартиру, щоб я з друзями відсвяткувала, а самі пішли, то так і буде.
Іра, студентка
Хочеться отримати путівку, щоб поїхати на відпочинок за кордон. Усе інше у мене є. Взагалі - мене усе влаштовує: сім\'я, друзі... а з матеріального - нічого такого не потребую.
Наталя, пенсіонерка
Мрії не здійснились. Навпаки, у бізнесі, де я планувала працювати, у мене нічого не вийшло. Не завжди збувається усе, про що мрієш. У Снігурки і Діда Мороза проситиму здоров\'я для рідних, онукам, коханим...
Олександр, будівельник
Так, здійснювались. Я загадував під новий рік побільше грошей. І цього року їх заробив. Наступного 2014 сподіваюсь отримати теж гроші. Що ще потрібно? І бажатиму собі і рідним здоров\'я, мабуть.
Андрій, студент
У мене конкретних бажань не було. У 2014 році, сподіваюсь, ситуація політична у країні зміниться. Влада має оцінити думку народу. Думаю, що події, які стались не так давно в Україні, увійдуть в історію назавжди. Хочеться, щоб батьки були здорові, у сім\'ї все гаразд.
 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...