Компартія може стати поза законом

Компартія може стати поза законом

Ряд українських політиків і громадських діячів виступили з ініціативою проведення в Україні референдуму про заборону Комуністичної партії та її тоталітарної ідеології.
Ініціатори референдуму про заборону Компартії називають комуністів спадкоємцями злочинного тоталітарного режиму. Стверджують, що хоч підтримка політсили в народі і не настільки велика, все ж КПУ становить загрозу національній безпеці. Партія ще з часів Радянського Союзу володіє безліччю партійних центрів, через які вороги української нації можуть діяти в своїх інтересах.
- Ми запропонуємо людям текст закону про заборону Комуністичної партії та іншої тоталітарної ідеології. Ми запропонуємо прийняти цей закон як норму прямої дії народним голосуванням, тобто референдумом, - сказав днями колишній народний депутат Юрій Кармазін.
Він зазначив, що крім референдуму про заборону Компартії, ініціатори пропонують розслідувати злочини комуністичного режиму, притягнути до відповідальності винних у цих злочинах.
У свою чергу, народний депутат Едуард Гурвіц повідомив, що у Верховній Раді буде створено міжфракційне об\'єднання, яке займатиметься питанням проведення згаданого референдуму, будуть створюватися штаби в усіх регіонах і вестися інша підготовча робота, до участі в якій він закликав приєднатися всі демократичні сили в України.
Він висловив переконання, що між сталінським режимом в СРСР і гітлерівським режимом у нацистській Німеччині можна поставити знак рівності, і тому злочини цих режимів повинні бути засуджені, а діяльність подібних партій заборонена.
- Осуд і заборона на більшовицьку ідеологію - це не тільки питання нашого ставлення до історії, а й нашого ставлення до свого майбутнього, - сказав він.
Телеведучий Антін Мухарський вважає, що КПУ повинна була бути заборонена ще в 1991 році "як партія, яка винищила 20 мільйонів українців", зокрема, в результаті декількох голодоморів.
- Усі ці злочини досі не покарані, тому і виникла ініціатива про заборону КПУ, її ідеології, - додав він.
При цьому Мухарський сказав, що представляє тих людей, які не належать ні до однієї політичної партії, ні до одого угруповання.
- Коли до мене звернулася ініціативна група з пропозицією підтримати, то я безапеляційно сказав "так", - підкреслив Мухарський.

 

За

Лідер "Братства" Дмитро Корчинський впевнений, що Компартію фінансує Росія. Використовуючи розвинену партійну структуру комуністів, російська влада може діяти в своїх інтересах.
Для нього заборона КПУ - "це особиста інтимна справа", оскільки при комуністичному режимі загинуло багато родичів.
- Я розумію, що таких людей, як я - з такими сімейними спогадами - в Україні три чверті населення, - додав він. За словами Корчинського, "це сьогодні КПУ виглядає, як домашня собачка при Партії регіонів", але, з іншого боку, КПУ - це найстаріша фракція в українському парламенті, це партія, яка має структури по всій Україні", тому існує загроза того, що Росія в будь-який момент може використовувати КПУ як реальний інструмент у власних цілях.
- Це небезпека, яка має бути ліквідована, - каже Дмитро Корчинський.
"Ряд симпатичних, але наївних персонажів, які живуть на іноземних ґрантах (в чому нема нічого поганого, хоча чомусь вони це часто приховують) висунули конспірологічну версію:
Референдум за заборону Компартії може бути використаний Президентом, який потім захоче провести свій референдум про зміну порядку президентських виборів, чи ще щось огидне. Тому - кажуть хитрі ґрантоїди - ми проти проведення будь-яких референдумів. Нами керують інопланетяни, весь світ - результат масонської змови, всіх опромінюють психотронною зброєю, за спиною антикомуністів стоїть Янукович... конспірологічні версії неспростовні", - написав Дмитро Корчинський на своїй сторінці у Facebook.
"Тому ми не будемо їх спростовувати, але зробимо кілька зауважень.
Можливо, подібною логікою користувалися помаранчеві: не треба репресувати регіоналів, аби не дати їм приводу колись репресувати помаранчевих? Але регіоналам не знадобилося жодного приводу, щоб посадити Юлю та Юру.
Можливо, є небезпечним опротестовувати нечесні вибори, бо цим можуть скористатися регіонали й у той самий спосіб опротестувати вибори, де перемагають опозиціонери?
Можливо, не треба відбиватися від хулігана, щоб не дати приводу продажній міліції притягти нас до кримінальної відповідальності?
Наразі висунуті ініціативи вже кількох референдумів - комуністичного (за Митний союз), Медведчуківського, Ляшка та інших.
Ґрантоїди перелякалися ініціативи саме антикомуністичного референдуму, мабуть, не від того, що їм приплатила компартія (ми в це не віримо), а від того, що саме ця ініціатива є найсерйознішою й такою, що матиме успіх.
Висновок: один ґрантоїдський демократичний дурень гірший за десятьох комуністичних провокаторів", - пише у блозі Дмитро Корчинський.
 

 

Проти

Референдум про заборону Комуністичної партії, який визвались ініціювати громадські активісти та свідомі політики, проводити за теперішніх умов не варто. Українці не готові до такого референдуму.
Таку думку у коментарі "Погляду" висловив Герой України, політв\'язень, відомий політичний та громадський діяч Левко Лук\'яненко.
- На сьогодні достатньо матеріалів, щоб засудити комуністичну діяльність в Україні, і рішення у такій справі повинен ухвалювати Верховний суд. Референдум означає "спитати думку всіх людей", а в нас ще багато людей, задурманених московською пропагандою. Досі у багатьох областях редакторами районних газет є ті самі комуністи, які вважають УПА бандитською організацією, - розмірковує Левко Григорович.
На думку політв\'язня, українському народу потрібно показати справжню суть московської окупації за період радянської влади.
- Для цього потрібен не референдум, а серйозна просвітницька робота усіх патріотичних партій та організацій, - вважає український авторитет.
Герой України нагадує, що було декілька спроб заборонити Компартію в Україні і "виштовхати" комуністів з парламенту. Однак якщо на це були юридичні підстави, то політичні обставини складались на користь комуністів.
- Я мав безпосередній стосунок до намагання засудити Комуністичну партію в Україні. Вперше Українська республіканська партія підготувала подання у другій половині 90-их, коли центральна рада УРП сформулювала звинувачення і подала міністру юстиції пані Станік. За законом, за поданням міністра юстиції Верховний суд виносить рішення про зняття КП з реєстрації. Отже, у нас був документ із обґрунтуванням, що Компартія є антидемократичною, диктаторською, антидержавною силою. На що Станік відповіла, що у статуті КП немає прямої вказівки про захоплення чи повалення нашого конституційного ладу силою. Безперечно, прямого немає, але рішення міністра пояснювалось політичними обставинами, хоча юридичних обгрунтувань було достатньо, - провів екскурс у минуле Левко Лук\'яненко.
При цьому Герой України пояснив, що міністр і тодішній президент не хотіли судити комуністів. Відтак співрозмовник веде далі:
- Минув час і Республіканська партія вирішила податись безпосередньо у суд. Ми зібрали організації, кільканадцять політичних партій, через дорученого підготували документи і клопотання, але суди не стали цього розглядати. Таким чином ми реально нічого не добились. Усі ці спроби залишились безрезультатними, тому що у ВР була сила, яка була зацікавлена у тому, щоб була Компартія, зокрема, і Партія регіонів, вважаючи комуністів союзниками за рахунок додаткових голосів у Раді.
Усі підстави зняти комуністів з обліку, заборонити Компартію були одразу після проголошення незалежності України, але не було політичної доцільності.
Натомість сьогодні склались антисприятливі для комуністів політичні обставини.
- Янукович зі своєю командою вирішив підписати Угоду про асоціацію з ЄС, а комуністи категорично проти асоціації, оскільки є відвертими холуями Москви. За таких умов, власне, можливий суд над Компартією, - висловив думку колишній політв\'язень.
 

 

Де комуністом бути добре?
Можливо, один з рецептів китайського успіху в тому, що місцеві комуністи закликають людей будувати особливий соціалізм - "з товстим гаманцем і повним шлунком".
35-річний бізнесмен Лінь Цін страшенно боїться, що його не приймуть в партію. Він п\'є заспокійливе, дружина і діти теж нервують, а сам кандидат спить по 3-4 години на добу. Він студіює праці Леніна і Мао Цзедуна.
- Це висока честь - бути членом партії, - пояснює бізнесмен. - Не кожен може її удостоїтися.
Тим часом товариш Лінь володіє фабрикою з виробництва кросівок, і його статки перевищують 10 млн. доларів. Майбутній комуніст одягається в костюми від Гуччі, п\'є дороге французьке вино і носить золотий годинник "Ролекс".
На запитання, чи вірить він у побудову братства трудящих, Лінь відмовчується.
Цього року чисельність Компартії Китаю досягла 85 млн. осіб, від бажаючих отримати партквиток немає відбою.
Це, звичайно, так званий "гламурний" комунізм: серед мільйонерів (їм офіційно дозволили членство в КПК з 2002 р.) в моді чіпляти на лацкани піджаків золоті партійні значки та ставити вдома бюсти Мао Цзедуна з дорогоцінного металу.
Збоку це нагадує театр абсурду. Особливо, якщо знати, що в Китаї повно приватних підприємств, іноземні корпорації будують тут заводи з виробництва всього, починаючи з автомобілів і закінчуючи голками, а генсек партії Сі Цзіньпін говорить з трибуни: "Наше завдання - щоб люди отримували більше грошей і активно насолоджувалися життям!"
- Чому ж розвалився Радянський Союз? - задається питанням екс-директор школи в Гуанчжоу Ло Ву. - Ваш Горбачов так і не зрозумів: соціалізм слід будувати з товстим гаманцем і повним шлунком. У керівництві КНР після смерті Мао Цзедуна швидко зметикували: якщо люди голодують, марно махати червоним прапором. Китайці втомилися отримувати три метри ситцю на рік на сім\'ю і годинами стояти в чергах за їжею за картками. Саме тому в 1979 р. ЦК Компартії дозволив приватний бізнес, а "батько реформ" Ден Сяопін відкрито заявив: "Бути багатим почесно". У Китаї відразу відкрилися приватні ресторани, магазини і фірми, з\'явився перший "Макдоналдс" - ви уявляєте собі таке за Брежнєва? Звичайно ж ні. Ваші комуністи занадто захопилися гаслами і забули про гроші з продуктами. Дай вони людям нормально заробляти, зроби рубль конвертованим - Радянський Союз напевно зміг би вціліти. Коли людина сита,їй ліньки займатися революціями.
- У КНР процвітає капіталізм, керований комуністами, - вважає гонконгський політолог Вікторія Лонг. - Влада дотує головні продукти харчування (наприклад, виробництво молока і рису), щоб ціни залишалися низькими і не викликали гніву народу, адже прірва між бідними і багатими в Китаї досить велика. З приводу бізнесу - вважається, що ти сам повинен зробити свої гроші, а не вкрасти нафтову компанію, як було в 90-і роки в Росії. Провідні енергетичні концерни перебувають у руках у держави. Зате медицина під час реформ, на жаль, стала платною. Уряд пояснює, що соціалізм зобов\'язує допомагати лише біднякам, інші нехай зароблять на лікування самі. Вища освіта - теж за гроші, однак компартія видає кредити на навчання та допомагає студентам з незаможних сімей.
Таким чином Китай вдало схрестив капіталізм і соціалізм, використовуючи плюси обох систем.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

518

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

457

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

413

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

391

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

381

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...