"Все флаги в гости…"

Іноземні гості стали учасниками семінару, під час якого дізналися про проекти, які реалізовує Вінниця щодо енергоефективності та енергозбереження й впровадження енергоменеджменту у різних сферах життя міста. Також вони ознайомилися із роботою вінницької "Цілодобової варти", "Вінницяміськтеплоенерго" і ТТУ. Відвідали і школу №18, де впроваджується грантовий проект з енергоефективності.
- Головне питання, яке зацікавило гостей, - як нам у важких умовах вдалося зберегти підприємство і навіть розвивати його, - каже головний інженер Трамвайно-тролейбусного управління Михайло Луценко. - В країнах, з яких прибули гості, у багатьох містах трамваї були ліквідовані, але планується відновити їхню роботу.
Познайомилися мери і з енергозберігаючими технологіями, які запровадили на підприємстві і завдяки яким вдається зекономити значні кошти.
- У нас немає трамваїв, але методи роботи у галузі комунального господарства і транспорту для нас будуть доречні, - розповіла голова союзу місцевої влади Вірменії Наталія Лапаурі.
З іншого боку, зазначила вона, Вінниці може стати у нагоді вірменський досвід у сфері енергозбереження:
- У нас всі школи вже перейшли на альтернативне опалення, а у вашому місті, як нам повідомили, цей процес лише розпочався.
- Найперше приємне враження від візиту - те, що міський голова Вінниці Володимир Гройсман та працівники міських структур розуміють важливість ефективного використання енергоресурсів. У нашій країні також багато чого робиться у даній сфері. Ми поставили амбітне завдання: до 2020 року на 15% скоротити споживання енергоресурсів, і минулого року було ухвалено відповідний закон, - розповідає заступник голови правління Національної палати ЖКГ та будівництва Казахстану Адилет Ткенов.
За його словами, в Казахстані вже третій рік поспіль реалізується програма термомодернізації багатоквартирних житлових будинків. Робиться це за державні кошти, які мешканці будинків повертають за рахунок заощаджень на енергоспоживанні - а вони після заходів з термомодернізації становлять від 30% до 40%. Аби будинок став учасником програми, потрібна згода 70% його мешканців.
Завершенням візиту стала екскурсія містом у трамваї "Везунчик". Враження від Вінниці, зізналися гості, "дуже добрі" та "відмінні".

 

Довідка "Міста"

Вінниця приєдналася до Угоди мерів два роки тому. Ця угода охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов\'язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов\'язанням, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. Сьогодні Вінниця активно працює над запровадженням нових підходів до енергоефективності та енергозбереження. Для досягнення цієї мети було розроблено План Дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року. Цей документ є основним стратегічним документом міста з впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів, і як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин, поліпшити екологічний стан міста, впроваджувати альтернативні джерела енергії.


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...