Будівельний скандал у центрі Вінниці:

Будівельний скандал у центрі Вінниці:

На вулиці Червонохрестівській, 12 на шести сотках землі зводиться новобудова. Свого часу на цьому місці стояв двоповерховий будинок, новий власник якого, придбавши, хотів реконструювати. Але у цьому році, замість відновлювальних робіт старого будинку, почав "рости" новий, і не двоповерховий, а дев\'яти, з цокольним поверхом і мансардою на додачу. Цікаво, що сама будівля задокументована, як однокімнатна. Про це журналістам розповів Максим Мартинюк, директор департаменту архітектури і містобудування міської ради.
Наразі будівництво призупинено, вхід на територію, де стоїть триповерхова цегляна коробка, зачинений, кабель із дзвінком на дверях, які ведуть на будмайданчик, перерізано, за парканом височіє баштовий кран. На інформаційній табличці, що поруч з об\'єктом, не видно нічого, окрім розмитого силуету будівлі. Місцеві мешканці переконані: так зроблено навмисне, аби не видно було, що насправді тут будують. Із самим забудовником зв\'язатися неможливо, на дзвінки журналіста він не відповідає.
- Цей будинок, який придбав мешканець Вінниці для реконструкції, мав бути триповерховим, згідно із планом, - демонструє слайди Максим Мартинюк. - У 2007 р. управління містобудування і архітектури міської ради видало архітектурно-планувальне завдання на проектування цього будинку. Згідно із ним, це мала бути триповерхова будівля з мансардним поверхом. Передбачався будинок для проживання однієї сім\'ї - садибний будинок без зміни функціонального призначення.
Утім тепер, згідно із документами, площа забудови становить 6,5 сотки, крім того у будинку передбачені пасажирський і вантажно-пасажирський ліфти, кількість поверхів - дев\'ять, з цокольним і мансардним поверхами, кількість квартир - одна, загальна площа 5823 кв.м., житлова площа - 2639,43 кв. м. Разом з тим, архітектурно-проектне рішення об\'єкта в історичній частині міста не погоджено з головним архітектором міста, відповідно до ст. 14 Закону України "Про архітектурну діяльність". Відстань між запроектованим будинком і сусідніми будівлями не відповідає вимогам ДБН.
- На площі 6,5 сотки не можна будувати будинок таких розмірів і об\'ємів. Тим паче у історичному ареалі, в центрі міста, за 200 метрів від першої кам\'яної будівлі Вінниці - Ієзуїтського монастиря, за 180 м від Домініканського монастиря, пам\'ятки архітектури національного значення, - зазначає Максим Мартинюк.
За його словами, забудовнику дали припис про призупинення будівництва, але він відмовився його отримувати, і припис інспекція ДБК надіслала йому рекомендованим листом. А у зв\'язку з тим, що забудовник при заповненні декларації вказав неправдиві відомості, реєстрацію цієї декларації необхідно скасувати.
- Міська рада подала до суду про припинення цього будівництва, - продовжує Максим Мартинюк. - Замовник після реєстрації декларації зобов\'язаний був повідомити органи місцевого самоврядування про початок виконання будівельних робіт, але цього не було зроблено. На сьогодні відбулося настільки велике спрощення дозвільних процедур у сфері будівництва, що все це почало нагадувати повну безконтрольність. Гарантія того, що будинок не завалиться - на совісті забудовників, а це річ зворотньо-пропорційна бажанню заробити гроші. На жаль, органи, які б мали контролювати ці процеси, не роблять цього, а якщо й так, то без врахування інтересів територіальної громади. Хочу звернутися до всіх контролюючих органів, щоб вони ще раз уважно перевірили це будівництво. І щоб при наданні дозвільних рішень вони керувалися інтересами не забудовників, а громади.
20 червня виконком міської ради скасував архітектурно-планувальне завдання, яке видавалось у 2007 р. на реконструкцію одноповерхового будинку по Червонохрестівській, 12 у триповерховий будинок із мансардою. Також депутатів і журналістів проінформували, що суд розпочав провадження по справі і заборонив вчиняти будь-які дії до вирішення справи по суті.
- Влада спільно із громадою міста не повинні допустити такого зухвалого будівництва із численними порушеннями законодавства, яких чомусь не бачать в державній інспекції архітектурно-будівельного контролю, - зазначив міський голова Володимир Гройсман. - Я бачив акт, в якому написано, що порушень не виявлено, що все відбувається в рамках законодавства, а це не так. Фактично, що сьогодні відбувається у місті? Ми формуємо Генеральний план, підходи та концепцію щодо просторового розвитку міста. Це нелегка робота, але саме вона формує середовище в місті і впливає на те, як людина себе в ньому почуває. А окремі недобросовісні підприємці це просто руйнують, використовуючи при цьому державних чиновників, які, на превеликий жаль, є тими, хто псує звання людей, які представляють інтереси держави на територіях. Своїми діями вони сприяють таким от випадкам. В межах чинного законодавства ми, як міська влада, будемо наполягати на об\'єктивному розгляді цієї справи і доведення її до логічного завершення. Я вважаю, що потрібно ставити питання про знесення цієї будівлі.
Мер також додав, що після звернення до обласної та міської прокуратур з їхнього боку вже є відповідна реакція, проводиться необхідна перевірка. І сказав, що цей кричущий випадок вкотре показав, до чого призвело те, що органи місцевого самоврядування усунути від процесів, пов\'язаних із будівництвом:
- Через те, що нас позбавили можливостей впливати на видачу дозволів, контролю за будівництвом, прийняттям об\'єктів в експлуатацію - відбуваються ось такі речі, - сказав Володимир Гройсман.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

446

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

217

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

210

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...