"Вінниччина" збереться у Вінниці

Перше засідання міжфракційної парламентської групи "Вінниччина", про створення якої Голова Верховної Ради України оголосив 11 січня, відбудеться у Вінниці у перших числах лютого. Про це повідомив координатор об\'єднання Григорій Заболотний.
…а ще одесит і чернігівчанин
Сьогодні "Вінниччина" об\'єднала дев\'ятеро нардепів, які мають вінницьке коріння. Вони написали офіційну заяву про вступ до парламентської групи. Серед них - сам Григорій Заболотний, Петро Порошенко, Олександр Домбровський, Геннадій Ткачук, Микола Джига, Михайло Герасимчук. А ще - Іван Куровський, який одночасно входить до аналогічної групи "чернігівців", та один "одесит". Ім\'я і прізвище останнього Григорій Заболотний не назвав, оскільки особисто написаної депутатом заяви на момент проведення прес-конференції ще не бачив.
- Не написали заяви Ігор Калетник (він як перший заступник голови Верховної Ради не може входити до жодної групи), Григорій і Оксана Калетники, Володимир Прудивус - він у відрядженні, - повідомив координатор "Вінниччини". - Олег Зарубінський заяви також не написав, але сказав, що групу підтримуватиме.

"Шерше ля гроші"
Вибір Вінниці як місця першого засідання об\'єднання не є випадковим. За словами Григорія Михайловича, ця ідея виникла внаслідок невдалого досвіду функціонування аналогічного об\'єднання, яке діяло у 2002-2005 роках.
- Депутати кошти між собою розділили по округах, а області - що хочеш, те роби. В області були свої пріоритети, їх обговорили, заклали у план соціально-економічного розвитку. І тут приїжджають депутати, кажуть, що на цьому можна поставити хрест, бо вони повезли частину коштів на округи. Як салом губи кожному помастили, але ніхто не наївся, - згадує Григорій Заболотний. І резюмує. - Коштів ніколи не вистачить, якщо просто повеземо по округах ділити.
Тож, аби не повторювати помилок минулого, депутати з "Вінниччини" планують для початку обговорити з керівниками області й обласного центру пріоритетні напрямки розвитку краю, а за кожним напрямком закріпити окремого відповідального. І - починати лобіювати інтереси малої батьківщини.
- А потім, зрозуміло, що і на окрузі треба буде якесь питання закрити. Он скільки у нас довгобудів, скільки питань по газу, по дорогах, по школах, садочках, лікарнях. А якщо будемо розтягати кошти по кутках - це буде безлад, анархія, - каже Григорій Заболотний.
За його словами, одним із напрямків лобіювання стане законопроект щодо скасування медичної реформи.

Збираються перед кожною сесією
Розповів координатор "Вінниччини" і про плани членів групи щодо самовизначення.
- Із 56 депутатів, які пройшли до Верховної Ради по мажоритарних округах, залишилося тільки 12, які не увійшли ні до якої фракції. Ми вважаємо, що треба не метушитися, а чітко розібратися в ситуації, побачити парламентську кухню з середини: як формується більшість і чому по питаннях голосують саме так. А потім будемо ухвалювати рішення, де бути і з ким бути. А як вести себе - ми визначилися: перед кожною сесією збираємося, обговорюємо кожне питання, вирішуємо, як нам голосувати. Бувають різні погляди, але в більшості намагаємося, щоб думка, яку відстоює група, була чітка і однозначна.


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

604

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

458

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

240

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

234

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

223

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...