Перепели родини Прилипків

Перепели родини Прилипків

Людина завжди прагнула бути ближче до природи, до землі. Цей потяг зберігся. Хтось реалізує його поїздками до родичів на село, хтось купує чи будує дачу. А родина Прилипків вчинила дещо незвично - вони продали свою маленьку однокімнатну квартирку на Чехова та придбали половину будинку в іншому мікрорайоні Вінниці. Виграли не лише на житлоплощі. З\'явився такий бажаний для душі простір - кілька соток землі біля хати.
Своє обійстя, городик - чимало вінничан мріють про це. Олексій і Олеся Прилипки не побоялись змінити обставини свого життя. І зовсім про це не жалкують: є де погратись дитині, помідори та все інше - з власного городу, та ще й свої кури у загороді. Коротше, міська ідилія! Та є ще одна обставина, про яку і розповімо.
В одного із знайомих Олексій побачив перепелів. Порадився з дружиною та, як справжній господар, перейшов від слів до діла. Власноруч виготовив клітки, дізнався про тонкощі розведення цього птаха і почав діяти.
- Лише сорок років тому в нашій країні почали розводити перепілок, а популярність цього виду домашньої птиці вже порівнянна з курми і гусьми, - каже Олексій. - І це не дивно, адже перепели - один з найбільш вигідних видів птиці, здатної приносити у два рази більше прибутку, ніж було витрачено на їх безпосереднє вирощування. А причиною тому стала найвища якість перепелиного м\'яса і яєць, їх дієтична цінність. Недарма довгий час перепелині яйця вважалися делікатесом, доступним лише обраним.
- Цим ділом займаємось уже другий рік, - розповів Олексій. - Спочатку придбали 50 перепелів. Зараз у нашому господарстві 500 голів цієї птиці. З першої партії вже нікого немає, адже поголів\'я постійно оновлюється, причому за рахунок власних резервів. Який із цього практичний зиск? Поміркуйте самі: одна курочка-перепілка за 4 дні дає 3 яйця. А якщо їх 400? Тож власні потреби у цій дуже корисній дієтичній продукції задовольняємо повністю. Однак для, так би мовити промислового виробництва, кількість птиці треба збільшити як мінімум учетверо - адже відчутний прибуток отримується лише за рахунок валу. Та поки що тримаємо для себе, хоча резерви для розвитку є, - веде далі Олексій.
Допомагає чоловікові і дружина Олеся. Хоча насправді з помічниці вона піднялась уже до керівника: як справжня господиня, і це діло взяла під свою опіку.
- Спочатку купували комбікорм по 5,50 за кіло. Однак не дуже подобалась його якість. А оце нещодавно знайшли корми по 4 грн. - а це вже відчутне здешевлення! - приєдналась до розмови і господиня. - Утримувати птицю дуже просто. Треба лише пам\'ятати, що ці птиці бояться протягів - через них вони хворіють. Ще одна важлива деталь - вчасне годування. Робити це потрібно двічі на добу, вранці та ввечері, але точно в один і той самий час - перепели полюбляють пунктуальність. За це вони віддячать високою яйценоскістю, - ділиться досвідом Олеся Олександрівна. - Перепілки вкрай вимогливі до якості води і корму. Вода повинна змінюватися протягом усього дня кілька разів. Яєчні породи (біла англійська, смокінгова, манчжурська золотиста, блакитна мармурова) найбільш продуктивні у віці до одного року, коли їх доцільно забити на м\'ясо і купити нових.
Як каже народне прислів\'я: очі бояться, а руки роблять. Тож не бійтесь, розводьте перепелів, - пропонує Олеся Прилипко.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

765

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

327

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...