У лікарні помер 12-річний Сашко

У лікарні помер 12-річний Сашко

Головний лікар каже, що не святкував на роботі того дня свій День народження, але мама померлого хлопчика запевняє у протилежному
12-річний Сашко Сауляк із села Демівки Чечельницького району помер у лікарні на руках у матері. Здавалось, звичайна травма коліна для хлопчика стала смертельною. Матір переконана: у смерті її Сашка винні лікарі. Зараз тривають судово-медичні дослідження для з\'ясування справжньої причини смерті. Перевіряє законність дій медиків прокуратура області.
ударився коліном
Про день, коли почалися фатальні події, "Місту" розповідає мама хлопчика, 30-річна Олена Сауляк:
- 10 липня син вдарився коліном, зачепився об поріг. Зранку поскаржився на біль. Сільський лікар була у відпустці, нам сказали їхати у Чечельницьку районну лікарню, - згадує Олена. - Пішли до травматолога, отримали направлення на рентген. Педіатр виписав ліки і сказав йти додому. Але травматолог наклав сину гіпс, виявивши перелом у коліні. Вдома після обіду Саша поскаржитися на біль, коліно розпухло, під вечір температура піднялася до 39 градусів. Я зателефонувала у районну лікарню - сказали їхати вранці, коли будуть лікарі. О 10.00, коли ми приїхали, травматолог сказав зачекати. Син на кушетці у "швидкій" лежав годину. Я піднялася до лікаря, але в кабінеті його не було. На "швидкій" мені сказали, що у головного лікаря сьогодні іменини, всі зараз у його кабінеті. Я пішла туди, лікарі саме виходили... Коли нарешті прийшли до сина, він дуже плакав, на ніжку стати не міг. Сказали зробити повторний рентген, потім поклали у стаціонар. Капали, кололи. Сина оглянув заввідділенням хірургії. Разом з травматологом і медсестрами вони без наркозу взяли шприцом з коліна рідину. Саша кричав, його тримали за руки. За годину температура піднялася до 41,5. Вони по телефону консультувалися з вінни-цькими медиками, а згодом викликали їх, щоб сина забрали до Вінниці. Але через півгодини відмовилися. Нам сказали, хіба у нас гроші є, щоб везти дитину? Самі вирішили, сказали, що нема у цьому потреби. Це була п\'ятниця, 13 липня.
Марив трояндами
Тим часом, за словами Олени Сауляк, у сина трималася висока температура. Лікарі заговорили про можливість сепсису. Близько дев\'ятої вечора у хлопчика почалися галюцинації.
- Казав: "Дивися, он жовті троянди цвітуть! Камінці падають!" Я спитала, як його звати. Сказав, не знає, заїкався, - розповідає мама. - Сашу терміново забрали у реанімацію. Близько опівночі приїхали медики з Вінниці. До ранку його тримали на крапельниці. Вранці у коліні просвердлили дірки, поставили голки для відведення запалення.
Мати переконана, що сепсис у дитини почався, як з коліна витягли рідину, оскільки до того воно просто було червоним, а після - почало темніти. А ще жінка переконана: якби сина одразу погодилися направити в обласний центр - його б врятували.
Санавіації Саша
не дочекався

- Після операції Саша ще був при пам\'яті, просився додому, - тремтячим голосом говорить мама Олена. - Йому підключили апарат штучного дихання. Зробили ще дірки у коліні. Коли я просила, щоб нас забрали на Вінницю, сказали, вже не можна, дитина вкрай важк, не довезуть. Поставили голки на стегно. Санавіацієя мала бути наступного ранку, 18 липня. Але наступного дня Саша… помер.
Олена Сауляк каже, що син раніше не мав проблем зі здоров\'ям. У лікарню хлопчик потрапив уперше у житті. У родині Сауляків залишилось двоє діток - шестирічний син і чотирирічна донька.
Олексій Камінський, головний хірург обласного управління охорони здоров\'я, голова комісії з розслідування цього випадку:
- Наша комісія виїздила у Чечельницьку районну лікарню. Наразі проводиться службове розслідування. Чекаємо результатів судово-медичної експертизи.

 

КОМЕНТАРІ

Сергій Могила, головний лікар Чечельницької ЦРЛ:
- Наразі ми чекаємо результатів розслідування. З приводу святкування свого Дня народження скажу, що у той день мене не було на робочому місці - у нас, за колективним договором, з нагоди іменин дається вихідний. По-друге, у нас святкування на роботі заборонені. У той день я прийшов на роботу о пів на першу ночі. Щодо слів матері про тривале очікування травматолога, скажу, що на "швидкій" за цей час дитині надали усю необхідну допомогу, провели діагностичне обстеження. Потім хлопчика оглянув і травматолог, і хірург, і педіатр. У хірургічному відділенні, коли виникла підозра на інфекцію, він пройшов відповідну терапію, потім його перевели у реанімаційне відділення. Коли лікарі запідозрили попередній діагноз, схожий на септичний стан, проконсультувалися з Вінницею. Вінницькі лікарі працювали у нас із першого дня, санавіація приїздила неодноразово. Про причину сепсису можна буде говорити тільки після того, як отримаємо результати незалежних експертиз. Розтин проводився у Бершаді, у присутності обласного патологоанатома, інших лікарів туди не допускали.

 

Прес-служба прокуратури області:
Прокуратура Чечельницького району контролює проведення перевірки за фактом смерті хлопчика у Чечельницькій районній лікарні, який помер, за висновками судово-медичного експерта, через остеоміеліт правої стегнової та великої гомілкової кістки, сепсис. Наразі проводиться і ряд судово-медичних досліджень зразків частин різних органів померлого. Під час дослідчої перевірки встановлено, що лікування проводилось лікарями районної лікарні згідно з рекомендаціями лікарів дитячої обласної лікарні та центру медицини катастроф, про що є відповідні записи в медичній документації. У зв\'язку з прогресуванням захворювання та появою нових вогнищ враження його було двічі прооперовано обласним дитячим хірургом, але хлопчик помер. За результатами перевірки слідчим СВ Чечельницького РВ УМВС ухвалено рішення про відмову у порушенні кримінальної справи в зв\'язку з відсутністю складу злочину у діях медпрацівників. На цей час прокуратурою Чечельницького району витребувано відмовний матеріал та перевіряється законність й обгрунтованість ухваленого рішення.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

286

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

157

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

143

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

141

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

135

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...