У Кирнасівці у селян відбирали цукровий завод

Три охоронці з числа мешканців села якраз робили обхід. Мешканці Кирнасівки, що у Тульчинському районі, не змогли відбити напад.
Напад
Перед численнішими і озброєними, схожими на бойовиків, \"гостями\" самодіяльна охорона виявились цілком безпорадною. У селян-охоронців відібрали ключі, їх виштовхали за ворота. Нападники забарикадувались.
- Їх було не менше сотні. У касках, з пістолетами, - розповів начальник загону добровільної охорони, колишній головний інженер заводу Григорій Северин. - Вони не самі туди зайшли, завезли ще й КАМАЗ газових балонів - будуть завод різати, якнайшвидше.
Громада піднялась на захист свого заводу у лічені хвилини.
- Ми прийшли до прохідної, а вони почали стріляти нам по ногах, - говорить мешканка села Антоніна В\'ячеславівна. - На захист вийшло майже триста людей. Хтось спробував потрапити на територію заводу, хтось на прохідній, хтось вийшов на дорогу - перекрили залізничну колію і автобусну дорогу з Вінниці на Капустяни.
До Кирнасівки терміново виїхав загін міліції і дві машини швидкої допомоги. Адже в минулому такі сутички без крові не обходились.
Протистояння
Кирнасівський цукровий завод не працює вже шість років. А раніше славився не лише в межах області, знали його продукцію в інших областях, місцевий цукор експортувався навіть у Європу. Завод виробляв щорічно понад 250 тис. тонн продукції. На заводі працювали більше 500 людей.
Хто насправді новий власник заводу - наразі цього ніхто точно сказати не може. Говорять: якась київська фірма. Люди ж переконані, що новий власник хоче порізати завод на металобрухт. Тож вирішили будь-що не допускати його людей на територію заводу. Напади відбивали кілька років підряд. Проти селянських кулаків у хід йшли кілки, нунчаки, бейсбольні бити, залізна арматура. Під час одного з таких нападів у 2011 році померла людина - колишній електрик заводу 73-річний Віктор Ратушний. Серцевий напад звалив його прямо на прохідній. Після того завод на кілька місяців взяли під охорону правоохоронці.
Востаннє селяни боронили завод торік у травні. Від кого? Тоді ж начальник УМВС у Вінницькій області Валерій Нонік повідомив:
- Із 33 чоловік, які приїхали, 12 - раніше судимі за скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів: за вбивство, розбої, грабежі.
- Перед Новим роком міліцейську охорону зняли, - каже Григорій Северин. - Казали, немає можливостей далі її тримати. І ось наслідки.
- Не знаю, чим воно все закінчиться, - бідкається сільський голова Василь Процишин. - У мене сьогодні навіть умитись часу не було, не те щоб аналізувати якось ситуацію.
Капітуляція
Біля прохідної заводу зібралось майже сто селян. Між ними і нападниками - забарикадовані ворота і кордон міліції. На місце події прибули районні керівники і начальник УМВС у Вінницькій області.
- Одні кажуть, що має прибути загін ОМОНу. Інші говорять, що має приїхати новий власник, - говорить Григорій Северин. - Мовляв, приїде і привезе документи, які підтвердять його право власності. А потім і завод поріже...
Представник фірми, яка викупила завод, таки приїхав. З ним вели перемовини Валерій Нонік і голова Тульчинської райдержадміністрації Анатолій Бузік. У результаті нападники сіли в автомобілі і залишили територію заводу.
 Мешканці Кирнасівки святкували перемогу. Чи надовго?


Максим Зотов, Ольга ОЛЬХОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...