Що посієш…

Що посієш…

Городники застосовують прогрівання, знезараження, намочування (у тому числі у розчинах стимуляторів росту і мікроелементів), пророщування, часткову яровизацію, загартовування, дражування, барботування та ін.
Знезараження
Знезараження насіння проводять для запобігання хвороб рослин. Багато бактерій, грибкові та вірусні хвороби овочевих культур передаються через насіння. Протравлювання дозволяє знищити збудників хвороб на поверхні та всередині насіння.
У ряді випадків протравлювання стимулює фізіологічні процеси, що відбуваються в період проростання насіння і росту молодої рослини. Наприклад, протравлювання насіння помідора розчином марганцівки (перманганату калію) не лише підвищує стійкість рослин до захворювань, але й задовольняє потребу томатів у мікроелементі марганці.
Досвідчені городники знезаражують прогріте насіння огірків і помідорів в 1-%-у розчині марганцівки (1 г препарату на півсклянки води) протягом 20 хвилин з наступним ретельним промиванням у чистій воді. Знезаражують і насіння кабачків, патисонів, гарбузів.
Насіння помідорів також знезаражують у нерозбавленому сокові алое (24 години). Після обробки насіння не промивають. Перед виділенням соку листя алое витримують у темному приміщенні 5-6 діб при 20С. Рослини з насіння, обробленого таким способом, не хворіють, плоди на них бувають крупніші, а врожай вищий, ніж на рослинах із необробленого насіння. Знезаражують насіння помідорів також у розчинах борної кислоти (2 г на 10 л води), мідного купоросу (1 г на 10 л води) та інших препаратів протягом 15 хвилин з обов\'язковим наступним промиванням у чистій воді.
Намочування
Після знезаражування насіння обробляють мікроелементами чи намочують у воді. Найліпший посуд для цього - скляний або дерев\'яний. При вологому протравлюванні насіння опускають у розчин препарату в подвійних торбинках із марлі чи іншої тканини, наповнивши їх на 70 % об\'єму. Обробка насіння помідорів у розчині марганцівки ефективна проти вірусних хвороб, але він діє лише на віруси, що на поверхні насіння.
На завершення обробки насіння розсипають тонким шаром і, періодично перемішуючи, підсушують.
Передпосівне намочування і пророщування насіння
Для прискорення проростання і появи порослі насіння ряду культур намочують чи пророщують (кріп, шпинат, буряки, капуста та ін.). Насіння моркви, петрушки, селери і цибулі під час пророщування витримують при понижених температурах (яровизація).
Намочування насіння проводять при температурі 20-250С. Насіння у мішковині або щільному шарі марлі поміщають у посудину так, щоб вода лише вкривала насіння. У дерев\'яній посудині його насипають шаром не більше 10-15 см. Потім наливають половину норми води і через 1-2 години, поки насіння повністю не вбере воду, перемішують. Після цього наливають другу половину норми води.
Тривалість намочування насіння моркви, помідорів, буряків, петрушки - 2 доби; огірків, кабачків, кавуна, капусти, салату, редиски - до 12 годин; гороху, квасолі - до 6 год. Насіння огірків можна намочувати у воді при 500С протягом 2 год. Насіння цибулі-чорнушки перед посівом намочують 6-8 год. у воді температурою 400С. Перед сівбою насіння просушують у тіні до сипучого стану.
Для пророщування розстеляють у приміщенні брезент, мішковину, на які розсипають тонким шаром насіння. Коли проросте 5% насіння, його висівають. За оптимальних умов такий момент настає: у насіння капусти, редиски, ріпи - через півтора-два дні, у цибулі та буряків - через два-чотири, у моркви - через чотири-п\'ять, у петрушки - через п\'ять - сім днів і т. д.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

351

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...