Що то було, невже, НЛО?

Село Кордишівка Вінницького району нині гримить на всю Україну. І все через дивні кола на полі, які з’явились 18 червня. Місцеві переконані — це сліди НЛО.

До дивних слідів проводить місцевий житель Борис Мартиненко. Чоловік зізнається, що тієї ночі нічого не чув і не бачив, хоча живе у п’яти хвилинах ходьби від поля. Зате односельчанка Зоя Андрійчук і шум чула, і навіть бачила сяйво над полем.

— Близько одинадцятої ночі я виходила надвір — мені стало погано, — пригадує події тієї ночі жінка. — Такий страшний шум стояв, а вдалині було видно сіяння. Я злякалася й пішла  до хати, думала, що настав кінець світу. А наступного дня усе село гуділо, що то було НЛО. Знала б, що це справді було НЛО — не пішла б спати, взяла б з собою односельчан і дивилися на те все збоку.

До можливого місця посадки НЛО на полі і місцеві, і журналісти (а їх тут за кілька днів побувало чи не з усіх телеканалів) вже добряче втоптали стежину. Кіл — вісім маленьких і одна велика, в діаметрі метрів 12. Пшениця у колі наче встелена, а в центрі невеличка дірка. Місцеві кажуть, що то — сліди від штирів, які літаючі тарілки спершу у землю опускають, а потім сідають самі.

На дивні кола на полі натрапити трактористи із сусіднього села, вони і викликали міліцію.

— Ми вночі нічого не бачили, що там щось світилось, — розповідає бригадир тракторної бригади. — Які там версії можуть бути, Бог його знає.

Однак якщо раніше місцеві щиро ділились побаченим і думками про можливе походження дивних кіл на полі, то за півтора тижні на тему НЛО у селі розмовляти погоджуються не всі.

— Вони ж (журналісти. — Авт.) сюди приїжджають, щоб із нас посміятися і поглузувати, а ми, що бачили, те й розповідаємо, — відповіла одна місцева жителька.

Звісно, вірять у візит космічних гостей не всі.

— Ставиш у центрі палицю, прив\'язуєш до неї мотузку і ходиш за чи проти годинникової стрілки — як тобі завгодно, — розмірковує чоловік на автобусній зупинці. — Але це досить копітка робота, мало вірогідно, що хтось її робив. У той же час я не вірю, що це було НЛО.

Чи залітало насправді до Кордишівки НЛО, чи це жарт лендарту — наразі залишається загадкою. Воно й не дивно, бо кола на полі загадка і для науковців. Голова центру \"Зонд\" Артем Білик переконаний, що кордишівські кола — однозначно феномен, хоча одразу стверджувати про сліди інопланетян він не береться. Працівники центру дослідили поле, вже взяли проби землі у колах і за колами, а за тиждень пообіцяли перші результати.

Натомість координатор Київського відділення УФОДОС Ігор Лазавенко одразу вгледів у колах — фальшивку. За його словами, добре видно, що колоски зламані, а мають бути пригнуті. У справжніх колах, зазначає він, залишається пучок колосків незачепленим, у самому центрі, чого у кордишівських колах немає — там дірка.

У чому одностайні науковці, то це у тому, що походження таких кіл на полях — невідоме.

До речі

НЛО бачили у Вінниці ще у жовтні 1978-го

На одному зі спеціалізованих інтернет-сайтів зібрана ціла підбірка сигналів про НЛО, серед яких є і повідомлення від вінничан. Деякі із розповідей наших земляків увійшли навіть у фільми і книги.

 \"Полковник Борис Соколов, колишній представник Мініс­терства оборони СРСР при Академії наук СРСР: \"Я особисто брав участь у розслідуванні трьох таких епізодів\". Він розповідає про інцидент, який стався 4 жовтня 1982 року в розташуванні однієї з дивізій ракетних військ у Вінницькій області. Це була 50 дивізія РВСН Прикарпатського військового округу, де, як повідомляють автори фільму, \"мало не стався мимовільний запуск стратегічної ракети з ядерною боєголовкою\". Виявляється, при прольоті групи літаючих тарілок раптово спрацювала автоматична система управління бойовим комплексом. Олександр Плаксін, провідний експерт МО РФ з проблем аномальних аерокосмічних явищ, додає: \"Засвітилися всі індикатори викличного табло, як при перевірці позаштатної ситуації. Головне — засвітилося табло\" ПУСК \"!\"

Павло Полуян.
\"Ліквідація НЛО\".

 \"Вінниця. 25-го березня, о 10 годині вечора у північно-західній частині небосхилу з\'явився нечіткої форми предмет, оточений сильним світлом, наче електричним. Предмет цей стояв нерухомо в одній точці небосхилу кілька хвилин, а потім почав повільно рухатися і наче опускався нижче до землі, а потім зовсім зник з очей. Приблизно через чверть години те ж саме явище можна було спостерігати в іншому кінці, причому цього разу загадковий предмет, кружляючи в різних напрямках, було видно протягом цілої години, а потім, о 11 годині ночі, він зовсім зник...\"

\"Одеський листок\"  у книзі В.Г.Ажажи \"Під ковпаком іншого розуму\", Москва, 2002 рік

Очевидці, Ганна Іванівна ГОНЧАРУК, Валентина Міхеївна КОРИТКІНА і Галина Миколаївна БАБЛІЦЬКА повідомили у листі:

\"... 19 жовтня 1978 р. о 19 г. 05 хв., у м.Вінниці, вийшовши з роботи, просто перед нами на рівні зірок ми побачили літаючий об\'єкт діаметром з велике яблуко, кольору яскравої зірки. Через секунд 30 навколо цього об\'єкта запалилися червоні вогні і згасли. Через кілька секунд вони знову загорілися. Ідучи на висоті зірок, об\'єкт випустив пучки яскраво-помаранчевих ниток. Політ тривав (у полі зору) близько 2-х хвилин на одному рівні по прямій з північного заходу на південний схід. Коли запалилися вогні, ми нарахували вісім точок...\"

Архів \"Космопошуку\"
№ 1235/3-10


Наталя СТОЛЯРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...