В АРМІЇ МЕРА КАЛИНІВКИ НАВЧИЛИ НІКОЛИ НЕ ЗДАВАТИСЬ

В АРМІЇ МЕРА КАЛИНІВКИ НАВЧИЛИ НІКОЛИ НЕ ЗДАВАТИСЬ

Півгодини їзди від Вінниці – і вже Калинівка, райцентр з майже 20-тисячним населенням. І хоча більшість калинівчан працює в обласному центрі, навряд чи Калинівку можна назвати передмістям Вінниці. Вона має свій колорит і особливий менталітет. Тут дуже поважають, шанують і підтримують земляків. Із Калинівського району родом екс-губернатор Олександр Домбровський та екс-керівник вінницької обласної міліції Василь Поліщук. Калинівка славиться своїми ставками, лісами та артезіанськими свердловинами. А ще цей райцентр вже п’ять років як запровадив сортування сміття. Людина, яка це зробила – сьогодні очолює місто.
Анатолій Шамалюк працює мером тільки два місяці. До того він був керівником комунального підприємства „Житловик”. Як комунальнику працюється у новому статусі, про волейбол, армійські звички Анатолій Шамалюк розповів газеті „Місто”.
— Анатолію Васильовичу, у дитинстві думали, що будете міським головою?
— Ні, таких мрій навіть не було. А дитинство у мене цікаве, я народився практично на березі Бугу, у селі Слобідка, Калинівського району. Річка від батьківської хати метрів за 500. Свіже повітря, поруч ліс. І сьогодні кожну неділю туди їжджу, провідую батьків. А бути міським головою мені запропонували люди. Коли працював у комунальному підприємстві, багато людей приходили, звертались, бо бачили результат моєї роботи. І я подумав: Господи, спробую, у житті треба все потрохи спробувати.
— Чи були „сюрпризи”, коли стали міським головою, щось, до чого були не готові?
— У мене такий життєвий девіз: безвихідних ситуацій не буває.
— А звідки з’явився такий девіз?
— З армії. Я два роки служив у Печорі, це кордон Росії та Естонії. Там цікава місцина: чоловічий монастир, річка Печора. Армія дисциплінує людину, виховує і загартовує. По-перше — це фізична підготовка. По-друге, солдат повинен завжди бути поголеним, підстриженим, мати пристойний вигляд – так звана армійська виправка. Крім того, з армії залишилась звичка, що чоловік, солдат, повинен переносити все.
— Спортом до цього часу займаєтесь?
— Нещодавно ми проводили змагання по волейболу, команди мерії і райдержадміністрації. Я теж брав участь.
— Ви — капітан команди мерії?
— Так, останніх змаганнях капітаном був я. А взагалі у нас капітани по черзі. У нашу команду входять не лише працівники мерії. Там є двоє суддів, директор комунального підприємства та мій заступник. Ми разом давно ходимо в спортзал.
— Ким працює Ваша дружина?
— Дружину звати Ольга Ростиславівна, вона працює учителем української мови і літератури. Маємо двоє дітей: Вадиму 22 роки, навчається на юриста у Київському університеті ім. Тараса Шевченка; Аліні — 14 років, навчається в у 9-му класі.
— Як познайомились з дружиною?
— Ми з нею з однієї місцевості. Як познайомились? Як звичайно у молодості — ходили у клуб на танці.
— Як полюбляєте відпочивати?
— Намагаюсь щонеділі відвідувати батьків. А взимку відпочинку практично немає, то техніку потрібно задіяти для очистки снігу, то порядок наводити разом з представниками комунальних підприємств.
— Влітку у відпустку їздите?
— Два роки практично нікуди не їздили. А раніше відпочивали у Криму на морі або у Карпатах.
— Чи є у Вас хобі?
— Люблю рибалити, коли є вільний час. Влітку намагають щонеділі годину чи дві половити рибу.
— Теж на Бугу?
— Ні, на ставках.
— Як заробили перші гроші?
— Після навчання у Вінницькому політехнічному технікумі, перед армією, працював у Ладижині на електростанції. Скільки заробив грошей і на що витратив — вже й не пам’ятаю.
— Який улюблений фільм?
— „Джентльмени удачі”. Це фільм нашої молодості.
— Є улюблена книга?
— „Ті, що співають у тернях”. Написано цікаво, читається легко. Дуже цікаво описаний життєвий шлях героїв, їх кохання.
— Чи є улюблена тварина?
— Дуже люблю кролів. Особливо, коли вони ще маленькі та пухнасті. Я сам розводив кролів років зо три тому. Але вони раптово захворіли, довелось тих, що залишилось, відвезти батькам.
— Яка улюблена страва?
— Яка ж улюблена страва може бути в українця?! Звичайно борщ. Однаково люблю борщ і мамин, і дружини.
— Як бачите свою місію міського голови?
— Моє велике бажання – бачити наше місто гарним і чистим. Щоб сюди із задоволенням приїжджали люди. Щоб калинівчани та гості міста бачили результат нашої роботи.
— Які, на Вашу думку, три якості справжньої людини?
— У першу чергу, це — доброта, а також порядність і чесність.Таїсія ОЛІЙНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...