Вода у криницях - нітратна

На Вінниччині завершився двомісячник перевірки  води з криниць на нітрати.
Таке доручення дав  уряд після того, як у травні від нітратної води померли немовлята на Вінниччині і Тернопільщині. Наразі справились з обстеженням води там, де в родинах є діти до трьох років.
Всього ж у Вінниці 4117 криниць, з них 700 громадських. Ними користуються в першу чергу мешканці приватного сектору.
- Під час перевірки ми відібрали 285 проб води, - розповідає Віталій Багнатов, лікар відділення комунальної гігієни  міської СЕС. -  У 131 випадку діагностовано відхилення по нітратам. З громадських криниць 88 проб не відповідають санітарним нормам.
В цілому по Вінниці вміст нітратів перевищує норму в  1,5 рази. Це не дуже велике перевищення, запевняють у СЕС, втім вживати криничну воду слід обережно.
А причина в переважно неправильному розташуванні криниць - біля вигрібних ям, курників, смітників… Сеча ж через ґрунт просочується в криницю і не виводиться абсолютно нічим.
За нормами, криницю не можна будувати ближче ніж за 50 метрів від туалетів і гноярень, але ж де в місті є такі ділянки. Тому новими нормами відстань зменшено до 20 метрів, але й результат відповідний.
І якщо за стан громадських криниць відповідає міський комунгосп, то за приватні криниці голова має боліти у  власників. СЕС тільки робить приписи та надає рекомендації. Щодо народних методів, таких як кип’ятіння, лікарі налаштовані скептично.
- В інтернеті пишеться, що кип’ятіння зменшує рівень нітратів , - розповідає Віталій Багнатов. – Ми  кип’ятили в лабораторії – результатів це не дало. Навпаки… Моя особиста рекомендація: не давати дітям взагалі криничну воду. Вживати воду у пляшках, або з міського водогону, там вода хоч гарантованої якості.
За  результатами перевірок найзабрудненіші нітратами криниці Теплицького, Тульчинського, Жмеринського,  Немирівського районів та в місті Ладижин. Бактеріологічних забруднень понад 30% у Немирівському, Козятинському, Вінницькому районах, містах Вінниці й Ладижин.
Таїса ОлійникКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

81

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

74

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

71

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

67

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

66

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...