Боржницю-аліментницю не випустили у Крим

Боржницю-аліментницю  не випустили у Крим

Вінниччина у числі перших, де найбільше стягують боргів з аліментників. Із початку року вони виплатили дітям понад 126 мільйонів гривень. 
Загалом на виконанні в органах державної виконавчої служби - 23002 виконавчі документи. Із уже в бухгалтеріях – 9819, безпосередньо в органах ДВС – 13183.

- На сьогодні до суду направлені 1564 протоколи, 631 з них - задоволений.  У розшуку по аліментам перебувають 548 боржників, 78 відбувають покарання у місцях позбавлення волі. На рахунки ДВС надійшли кошти у розмірі 727 тисяч гривень, за відпрацьовані суспільно корисні роботи. Окрім того, стягнуто  850 тисяч гривень штрафів з боржників, які допустили заборгованість за більше один-два і три роки – гроші направлені стягувачам аліментів, - розповідає начальник управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Андрій Сусков. 

На обліку у виконавчій службі сьогодні є 299 документів на жінок-аліментниць. 170 з них боргують платежі своїм дітям більше ніж по чотири місяці. Між іншим, минулого тижня надійшла скарга від однієї з таких боржниць – через те, що вона не змогла виїхати у Крим, її зупинили на кордоні.

- Взагалі закон щодо обмеження виїзду за кордон, який діє з лютого 2018 року, дисциплінував чимало боржників. За перший рік кількість із 27 тисяч аліментників зменшилася до 22 тисячі. П’ять тисяч заяв відкликані – сторони домовилися. Раніше як було: «хочу – плачу, хочу – ні, нехай виконавець мене шукає». Зараз ніхто нікого не шукає. Пройшло чотири місяці – постанови винесені. Більшість робить усе, аби їх тільки у базу не занесли. А її ж видно і у сервісному центрі при оформленні авто, і у банку, і у нотаріуса, - зазначає Андрій Сусков. 

За дев’ять місяців зареєстровано 150 кримінальних проваджень за ст.164 (несплата аліментів), 22 з них у суді, 87 – закрито, до 69-ох неплатників застосовані адміністративні протоколи. Утім масових кримінальних справ по аліментниках нема, оскільки зазвичай люди не хочуть мати родичів із судимістю.  
Стосовно ж аліментників-ФОПів, реальні доходи яких на сьогодні важко визначити, масовості заяв щодо них фахівці також не спостерігають. 
На сьогодні розмір аліментів встановлює суд – це може бути 1/2, 1/3 або 1/4 від заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму. Для тих, хто і платити не хоче, і дорікає на безробіття, існують суспільно корисні роботи. Відтак зароблені кошти йдуть винятково на погашення заборгованості перед стягувачем. 
Є порушені кримінальні справи за ухилення від виконання суспільно-корисних робіт. І навіть ті, хто відпрацювавши на цих роботах по кілька разів, все одно ухиляються від сплати аліментів. 90-ам боржникам, до речі, у такий спосіб уже знайшли роботу.

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...