Формула Штайнмаєра і реакція вінничан

Формула Штайнмаєра і реакція вінничан

Як тільки із загальноукраїнських ЗМІ стало відомо про підписання українською групою у Мінську згоди на т.з. "формулу Штайнмаєра" і вибори на Донбасі, у Вінниці 2 жовтня зібрався перший нечисленний стихійний протест "Ні - капітуляції". Як пояснила одна з організаторок Олена Танадайчук, акція спонтанна, але має бути безстроковою. 

- Ми хочемо сказати, що люди не розуміють, що країну зараз просто здають. Здають без будь-яких зобов'язань. Вони, взагалі, мені здається, не розуміють, що роблять. І люди мають це знати, - каже Олена. - Ми, громадяни України, які хочуть проінформувати нашу владу, що ми не згодні з позицією нашої влади, яку вона зараз демонструє. 

Олександр Грамарчук (позивний Гром), учасник бойових дій, звернув увагу, що у підписаному у Мінську документі, частина якого потрапила в інформаційне поле, уже були закладені пастки для України як для держави. Він також каже, що це шлях до федералізації. А ще Олександр Гром зазначив, що хотів би почути позицію нардепів від Вінниччини щодо цього документу. 
Кілька з вінницьких мажоритарників висловивились публічно у соцмережах. Ірина Борзова ("Слуга народу") акцентувала на мирі. Вона звернула увагу, що "лише після розведення військ та обміну полоненими, на окупованій території будуть проведені МІСЦЕВІ вибори за УКРАЇНСЬКИМ законодавством, за Конституцією України та міжнародними стандартами демократичних виборів, що має підтвердити звіт ОБСЄ". Водночас зазначила "…вчора ми стали свідками, як більшість довіряє заголовкам у російських ЗМІ більше, ніж словам Президента". 
Позицію Зеленського підтримав і депутат від "Слуги народу" Драбовський. Своїх думок він не писав, але розмістив на сторінці коментар однопартійця Богдана Яременка. 
Нардеп Олег Мейдич розмістив виступ лідерки партії "Батьківщина", де вона стримано, але критикує ці "домовленості". 
Лариса Білозір була лаконічна: "ніяких поступок агресору у питаннях незалежності, територіальної цілісності та суверенітету нашої країни! Цей шлях веде точно не до миру..." 
Недільне віче #ні_капітуляції, яке в унісон пройшло у Києві і по усій Україні, у Вінниці зібрало уже близько 300 людей. 
У понеділок, 7 жовтня, свою позицію з приводу виборів на Донбасі та домовленостей за "формулою Штайнмаєра" оприлюднив новопризначений голова облдержадміністрації Владислав Скальський. Загалом, вона була очікувана. "Ми маємо чітко розуміти, що це - єдиний механізм, за яким ми сядемо за стіл переговорів, аби припинити війну. Відновлення перемовин у Нормандському форматі БЕЗ врахування цієї формули НЕМОЖЛИВЕ! - пише, зокрема керівник Вінниччини. - Ми НЕ підписували жодних спільних угод із ДНР і ЛНР! Отже, ніяких виборів за наявності на цих територіях військових або озброєних осіб - з боку Росії чи невизнаних територій - бути не може". А своє повідомлення завершує свіжими новинами - "…7 жовтня мало б розпочатися розведення військ на ділянках у Золотому та Петрівському. Але бойовики обстріляли ці населені пункти. Тому українська сторона чекатиме семиденного періоду без порушень режиму тиші, який покаже серйозні наміри сторін і готовність до подальших кроків". 
Ще 4 жовтня голова Вінницької облради отримав два звернення з вимогою скликати позачергову сесію облради і дати оцінку т.з. "формулі Штайнмаєра" - від фракції "Свобода" і від АТОвців. Відповідні заяви уже ухвалили близько 10 обласних рад. Але з оприлюдненням своєї позиції Вінницька обласна рада традиційно не поспішає. А зважаючи на те, що розведення військ поки загальмувалося - актуальність цієї заяви втрачає сенс.

 

Фото Олега Міхеєва

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

398

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

203

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...