Справи церковні?

Справи церковні?

Чому звинувачують і чому хочуть відсторонити від посади Ігоря Салецького

World of tanks is piece of shit, Andrii is fagott

Фігурантом кримінального провадження зробили Ігоря Салецького, начальника управління у справах національностей і релігій Вінницької облдержадміністрації. А все - через реєстрацію громад, які перейшли у Православну помісну церкву України. 
У понеділок у Вінницькому міському суді суддя Сергій Клапоущак задовольнив клопотання прокурора про обрання Салецькому міри запобіжного заходу - особисте зобов'язання. Прокурор відділу прокуратури області Ірина Сторожук зазначила, що ГУ Нацполіції Вінницької області проводить досудове розслідування за трьома статтями Кримінального кодексу - ч.1 ст.358 (підробка документів), ст.356 (самоуправство) та ч.1 ст.365-2 (зловживання повноваженнями). У центрі обвинувачення - начебто порушення Ігорем Салецьким при реєстрації релігійних громад села Велика Кісниця Ямпільського району та Лука Мелешківська Вінницького району, які із Московського патріархату перейшли у Православну церкву України. 

- …в ході досудового розслідування зібрані докази вчинення протиправних дій начальником управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Салецьким при проведенні ним реєстраційних дій по релігійних громадах. У зв'язку з цим 2 жовтня 2019 року Салецькому було повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 ККУ - самоуправство, - зазначила, зокрема, представниця прокуратури. 

Ігор Салецький просив долучити до справи протоколи його допиту, котрі, на його думку, слідча поліції не долучила умисно. 

- …у матеріалах справи є покази, які давала УПЦ, є покази, які давали мої співробітники. Однак чомусь немає трьох протоколів допиту мене як керівника управління, де вся позиція адміністративних судів - чому управління ухвалило таке рішення, на яких підставах і в який спосіб, все описано у цих трьох протоколах, - прокоментував журналістам Ігор Салецький.

Саме тому, що питання законності реєстрації релігійних громад ПЦУ і Великої Кісниці, і Луки Мелешківської уже розглядали інші суди, повернення до теми, але уже у кримінальному руслі, виглядає дивним. 

- На думку слідчого, дії, які були здійснені управлінням, були здійснені самочинно без дотримання норм чинного законодавства. Однак ці справи уже розглядалися Вінницьким адміністративним судом щодо визнання неправомірних дій управління щодо реєстрації релігійних громад у зв'язку зі зміною підлеглості. Ухвалами окружного адмінсуду провадження були закриті, - розповідає Ігор Салецький. 

Не до поліції, а до суду звернулася громада Луки Мелешківської, яка обрала Українську православну церкву - люди скаржаться на те, що їх не пускають до їхнього ж храму. 

- У Луці Мелешківській уже тривалий час є, скажімо так, протистояння. Протистояння це: з одного боку 15 людей, які підтримують Московський патріархат, з іншого боку - це 800 людей, які вирішили перейти у Православну церкву України, - розповідає представниця інтересів релігійної громади Луки Мелешківської Сніжана Чубенко. - Приміщення храму сьогодні Московським патріархатом закрито. Наша релігійна громада ПЦУ зареєстрована, усі документи оформлені. Проте група осіб фактично блокують вхід віруючих ПЦУ до церкви. Тому, так, на нас тиснуть.

Як у Луці обирали конфесійну приналежність, пригадує Ігор Салецький. 

- Є відео, де представники Московського патріархату кажуть: якщо будуть документи ПЦУ, ми маємо взяти і віддати храм. На сьогодні у громади ПЦУ на руках зареєстрований статут, є свідоцтво на право власності на культову споруду, укладений договір на збереження, використання і утримання цього храму. Оформлений сервітут на земельну ділянку, - розповідає він. - Власне, усі ті вимоги, які ставила єпархія УПЦ щодо цієї громади, виконані в повному обсязі.

Тепер статут цієї громади ПЦУ поклали в основу кримінального переслідування. 

Під суд у понеділок прийшли представники релігійної громади ПЦУ Луки Мелешківської, а також Пеньківки Літинського району, Хижинців. 

- Це лише представники. Але насправді громади великі і вони уже фактично рік моляться на вулиці, - каже прессекретар Вінницько-Барської єпархії ПЦУ ієромонах Софроній. - Те, що відбулося сьогодні і відбувається загалом в нашій області, дії представників правоохоронних органів - це відкрита підтримка Московського патріархату.

Аби висловити свою незгоду з діями поліції, люди рушили до ГУНП. 

- Чомусь у вас на території стоїть капличка Московського патріархату. Стільки років Українська держава… 13 тисяч хлопців загинули. Та мені в голову таке не вкладається: як це жити в Україні, а молитися за Кирила… - ставили незручні питання представнику ГУНП прихожанки. 

…У четвер, 10 жовтня, Ігор Салецький знову збирається до суду - там мають розглядати його відсторонення від посади, у рамках цього ж кримінального провадження.

Доля 30-ти громад

На сьогодні на Вінниччині з Московського патріархату до помісної Православної церкви України вирішила перейти 171 релігійна громада. Завершили зміну підлеглості 140. По майже 30-ти громадах справи перебувають у судах - опонуюча сторона намагається визнати збори недійсними. У цих судах бере участь і Ігор Салецький, його викликають як третю сторону, очікують пояснень. Тепер його участь у цих засіданнях - під питанням. А отже під питанням і доля 30 релігійних громад, які обрали Православну церкву України, але чомусь мають доводити свою правоту. 

 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

529

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

397

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

203

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

202

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

191

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...