Вінницький слід і гучне затримання у Києві

Вінницький слід і гучне затримання у Києві

Матіос повідомив про затримання "елітних шахраїв", які обіцяли вирішити питання про призначення на керівну посаду в "Укроборонпромі"

Про затримання чотирьох "недешевих і непростих шахраїв" уже колишній Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос повідомив на своїй сторінці у Фейсбук 30 серпня. 
"…представляючись довіреними особами Президента, які призначені та перебувають на керівних посадах Офісу Президента, вимагали від колишнього співробітника ДП "Укрспецекспорт" передати їм грошові кошти у сумі 570 000 ($) доларів США за вирішення на вищому державному рівні питання про призначення особи на керівну посаду до Державного концерну "Укроборонпром", - написав Анатолій Матіос. - 30.08.2019 під час передачі частини суми в одному з офісів навпроти будівлі Офісу Президента на вул.Банковій у розмірі 250 000 доларів США, зазначені особи були затримані співробітниками Військової прокуратури, слідчим територіального управління ДБР у місті Києві за участю оперативників СБ України". 
Наступного дня Анатолій Матіос повідомив, що усіх чотирьох рішенням Печерського суду взято під варту з правом внесення застави "у розмірі 18, 15, 15 та 5 мільйонів гривень кожному відповідно". Додав Матіос іще одну цікаву деталь:
"…під час обшуку одного з приміщень військові прокурори вилучили 40 (сорок) аркушів А-4, на яких є список (ПІБ) осіб, отриманих від них/переданих іншим (ПІБ) особам сум у доларах США (від 50 до 700 тисяч доларів) за призначення на керівні (від обласних і набагато вище управлінь правоохоронних та органів виконавчої влади) посади в органи державної влади і управління протягом червня-серпня поточного року".
На відео затримання, яке військовий прокурор теж розмістив на своїй сторінці, юрист Максим Стороженко упізнав знайоме обличчя.
"Експерт та юрист Мізрах Ігор", - написав він. 
Правоохоронці традиційно не називають прізвищ затриманих. Скажімо так: один з чоловіків на відео схожий на вінничанина Ігоря Мізраха. Він уже давно перебрався до Києва, його позиціонують, зокрема, як політичного оглядача й експерта. 
Повідомлення про гучне затримання Анатолій Матіос розмістив із позначкою неДембельський акорд (зважаючи на те, що наразі піднімається питання про ліквідацію такої структури як військова прокуратура). Акорд вийшов дембельським. У понеділок, 2 вересня, новопризначений Генпрокурор Руслан Рябошапка своїм наказом звільнив Анатолія Матіоса з посади Головного військового прокурора і направив у розпорядження Міноборони для вирішення питання щодо подальшого проходження військової служби.
Чим закінчиться гучне затримання і у що виллється різновид знайденої нової "амбарної книги" - будемо стежити. Військова прокуратура здійснює процесуальне керівництво у справі, оперативний супровід - Служба безпеки. Саме ж провадження з кваліфікацією шахрайство в особливо великих розмірах розслідує ДБР.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

108

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

103

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

96

13 жовтня у Крижопільському районі 23-річний чоловік на сільському кладовищі пошкодив 7 пам'ятників. Про те, що пошкоджені пам'ятники і ...

95

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

93

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...