Проект Парку дружби готові змінювати?

Проект Парку дружби готові змінювати?

На 2020 рік запланована реконструкція Парку дружби народів. Там мають облаштувати територію, зробити «Waterplay» для дітей і реконструювати вхід до центральної алеї. 
Утім далеко не всім припала до душі візуалізація проекту, оприлюднена сайтом vinbazar.com. Тема набула чималого резонансу у мережі: обговорюючи зовнішній вигляд майбутньої реконструкції, вінничани бажають внести в нього чимало коректив і хочуть бачити простір для дозвілля і відпочинку більш креативним і сучасним. Окреме місце у дискусіях відведене і візерункам з плитки, і прозорим дашкам над лавочками, і клумбам у вигляді великих долонь.

- Я думав, що у Вінниці більше такого не побачу, але щось пішло не так. Бази урбаністики - це те, на що мають звертати в першу чергу при розробці громадського простору. Тут відсутні активності (нормальне громадське середовище, має містити мінімум три), та відсутній банальний комфорт! – коментує у Фейсбук Влад Присяжний.

- Не гарно, не стильно, не функціонально, - зазначає Віталій Мельник. 

Попри різні критичні відгуки, спільним є те, що майбутньому проекту закидають таку собі совковість.
Утім, не критикою єдиною. Публікація має і схвальні відгуки. А дехто з вінничан навіть образу виказав.
«Це звісно все класно, але ЧОМУ???? тільки район Вишенька облаштовують зонами відпочинку? ВИМАГАЄМО облаштувати і наш район МЖК, ЧЕХОВА», - написала вінничанка Людмила Давиденко.

- Це остаточний варіант, який надійшов від замовника – департаменту капітального будівництва. І він може вносити пропозиції. Були різні пропозиції, обрали саме цей. Те, що люди його обговорюють, нормально, тож випрацюється певна думка, - переконана директорка МКП "Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури" Валентина Проценко, додаючи, що не розуміє, що саме вінничанам не подобається. 

Спеціалісти саме цього КП займалися розробкою дизайну.  
На запитання про можливість громадських обговорень вигляду зони відпочинку, якою власне користуватимуться ті, хто зараз дискутує, Валентина Проценко зазначає:

- Цієї можливості не виключаю, але знову ж таки це все вирішує замовник. Від нього мають бути конструктивні зауваження. Зміни можна завжди внести на етапі, поки не почалося будівництво. Вони можливі навіть після експертизи. Тож поки це не вердикт і завжди можна відреагувати на будь-яку критику. 

За її словами, встановлена кошторисна вартість у 45 млн грн - попередня, а остаточну визначать після експертизи.
Зміни ще будуть – у цьому запевняє виконавець. А те, над чим зараз дискутують, - лише візуалізація.

- Варіант, викладений в мережу, не остаточний. На фото - лише візуалізація, ще будуть відбуватись корегування, - каже директор департаменту капітального будівництва міськради Ігор Кравець. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

73

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...