Новий сквер у центрі Вінниці

Новий сквер у центрі Вінниці

Містяни самі вирішують - якою бути території, поряд з якою вони проживають

Громадську думку мешканців будинків по вул. Артинова, Театральній та Городецького щодо можливого облаштування скверу, який нині є по вул. Артинова, вивчало 22 і 23 серпня КП "Інститут розвитку міст". 
На першу зустріч прийшли більше двох десятків мешканців будинків по вул.Артинова, 38, 40 та вул.Театральній, 39, 43, 45. А наступного дня організатори спілкувались із мешканцями будинків по вул.Артинова, 49, 55, 57, 65, 67, 69, 71, 73, 75 і вул.Городецького, 7.

- Приводом для зібрання є плани міста найближчим часом - не можу поки сказати, чи мова зараз йде про рік чи два - зробити щось із цією територією. Йдеться про благоустрій, якісне облаштування цього простору. Але перш ніж розробляти проєкти, ми звертатися до архітекторів, ми вирішили спитати у самих мешканців - яким вони бачать цей сквер, - закликала до розмови директорка Інституту розвитку міст Аліна Дяченко.

Вона запропонувала заповнити анкети, щоб пропозиції були чітко зафіксовані і стали відправною точкою для наступних дискусій. 

- Ми категорично проти того, щоб тут були якісь майданчики, проводились естрадні чи інші масові заходи, - одразу заявили мешканці. - Хочемо, щоб тут було чисто, щоб не було бомжів, алкашів, щоб освітлення вночі працювало. Встановіть тут камеру відеоспостереження. Ми втомились від п'яниць, які мочаться на стіни будинків. А патрульна поліція якщо вночі тут і буває, то зупиниться неподалік - екіпаж перекурить і їде далі. 

Окрему загрозу для будь-якої спроби благоустрою, на думку мешканців, створює занедбаний довгобуд із гаражами з протилежного боку вулиці. 

- Ми вже не раз звертались до міськради з приводу цієї території та отримували відповідь, що та в оренді. Але ж вочевидь орендар не займається благоустроєм. Там бомжі, там наркомани - вони там у яру п'ють, вживають наркотики, займаються сексом. І коли ви тут поставите лавочки і зробите благоустрій - вони всі сюди сповзуться. Ми вже таке спостерігали, - говорить одна з жінок, вказуючи на рештки поламаних лавочок під деревами.

Сумніви у людей викликала навіть сама ідея обговорення.

- Ми розуміємо, що цей шматочок землі у самому центрі міста комусь для чогось потрібен. Але тут під нами колектор - тож будинок не збудуєте! Тому просто розкажіть, що ви там вже напланували, - запитала одна з мешканок.

За словами Аліни Дяченко, попередні ідеї справді вже є. Одна з них - збудувати дитячий майданчик.

- Одразу ні! - фактично в один голос вигукнули мешканці.

Іншу ідею про "тихий, але наповнений глибоким мистецьким змістом простір, присвячений Натану Альтману", обговорювали довше. Пропозиція якщо й не сподобалась одразу, принаймні може стати базовою для пошуку спільного рішення.

- Офіційно як сквер - це місце поки не фігурує на жодній документації. Але фактично це саме сквер, частина громадського простору. Цим місцем користується досить багато людей, які живуть поряд, проходять повз нього на роботу, на навчання чи у інших справах. Хоча в тому стані, в якому це місце зараз, воно більшою мірою асоціюється з якимось негативом. Особливо з настанням темряви, коли там недостатньо освітлення, - каже заступник директора департаменту маркетингу і туризму Вінницької міськради Олександр Вешелені.

За його словами, комплексні елементи благоустрою могли б лягати під певну концепцію. Зараз вона якраз і напрацьовується спільно з мешканцями, які тут проживають, з ініціативною групою, яка із 2015 року проговорює ідею створення тут скверу, а також із департаментами міськради. 

- Цього року маємо 130-річчя від дня народження видатного вінничанина Натана Альтмана, ім'я якого потенційно міг би носити цей сквер, - продовжує Олександр Вешелені. - Вже сформована робоча група, аби у рамках Дня міста провести широке опитування серед всіх бажаючих, хто проходитиме в цей день повз цю локацію, щоб залучити і їх до формування концепції, яка ляже в основу технічного завдання для архітекторів. Це унікальний не лише для самої Вінниці, але й для України прецедент - коли технічне завдання буде формуватися "знизу".

Він зауважив, що концепція враховує туристичну привабливість цього місця, адже поруч розташований готель, працює ресторан, є плани відкрити ще й єврейський ресторан. 

- Тобто це таке місце, яке, не заважаючи тим, хто тут зараз живе, може набути нової якості. А ще вінничани знають, що саме під цим місцем, загнана у колектори, тече річка Калічка. Звичайно, вскривати колектори ніхто не планує, але саме оприсутнення тут потоку води, скажімо, через якийсь штучний фонтан, як на мене, було б тут цілком доречним, - додає представник міськради. 

Наступна зустріч із мешканцями запланована на кінець вересня - початок жовтня. 

Сквер Альтмана

Якщо ідея скверу приживеться, він може отримати ім'я відомого художника Натана Альтмана, який народився у Вінниці. Серед іншого, Натан Альтман брав участь у створенні кінофільму "Єврейське щастя" за сценарієм Шолом-Алейхема. За пропозицією Альтмана, натурні зйомки проходили у Вінниці в неперебудованому тоді мікрорайоні бідноти - Єрусалимці.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...