Майже 1000 вінницьких ліфтів відпрацювали свій термін

Майже 1000 вінницьких ліфтів відпрацювали свій термін

Близько 1000 ліфтів відпрацювали нормативний термін експлуатації, що становить 25 років. Кількість таких щорічно збільшується у середньому на 60 одиниць. 

Таку інформацію оприлюднили вчора, 14 серпня,  на засіданні колегії Управління Держпраці у Вінницькій області. На ньому розглядалось питання «Про стан дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з питань охорони праці ліфтового парку м. Вінниці та області».

За словами заступника начальника  відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку Олександра Морквишена, за рахунок організаційних заходів, підвищення рівня та частоти обслуговування вдалося за останні роки втримати технічний стан ліфтового парку на рівні допустимої безпеки для громадян.

Проте, в умовах постійного старіння парку ліфтів, низьких темпів заміни, модернізації, невідповідного фінансування ремонту та обслуговування, спеціалізовані організації по обслуговуванню ліфтів на сьогодні вичерпують свої резерви з обслуговування та ремонту ліфтів міста.

 

Як показує аналіз, кількість позапланових зупинок ліфтів через технічні відмови постійно зростає. Так, у 2019 році зафіксовано понад 12 тисяч вимушених зупинок ліфтів, що майже на 1,5 тисячі більше ніж у 2018 році. 60% вимушених зупинок ліфтів відбувається з технічних причин.

 

Аналізуючи виконання рішення минулорічної колегії, встановлено, що власниками ліфтів  проігноровано виконання вимог законодавства. Зокрема, пп. 1.3, 1,4, де згідно з пунктом 11 додатку 3 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КабМіну від 26.10.2011 № 1107. 

Ліфти і підйомники належать до устаткування підвищеної небезпеки. А тому власники ліфтів (ОСББ), які мають намір розпочати (продовжити) їх експлуатацію, повинні отримати дозвіл відповідно до вимог ст.  21 ЗУ «Про охорону праці» та пройти навчання та перевірку знань у встановленому порядку, здійснити облік ліфта в Управлінні Держпраці у Вінницькій області, забезпечити машинне приміщення діелектричними килимками та діелектричними рукавицями, підтримувати стіни та підлогу машинного приміщення відповідно до вимог Правил будови і безпечної експлуатації ліфтів (далі Правил), та заключити угоду (договір) на обслуговування, ремонт ліфтів з організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт.

Правилами визначено термін експлуатації ліфта - це 25 років. Після досягнення цього терміну, відповідно до вимог Правил, власник ліфта повинен вивести ліфт з експлуатації та провести йому експертне обстеження спеціалізованою організацією для визначення можливості його подальшої експлуатації.

 

Повільно вирішується питання забезпечення ліфтів двостороннім диспетчерським зв’язком. Від загальної кількості ліфтів в житловому фонді міста проведено диспетчеризацію лише 583 ліфтів. Відсутність двостороннього зв’язку збільшує ризик виникнення аварійних ситуацій та несанкціонованого втручання в електричну та механічну схеми ліфтів. Хоча існує технічна можливість запровадження безпровідного двостороннього мобільного диспетчерського зв’язку.

В обговоренні взяли активну участь усі запрошені на засідання. Вони поділились власним досвідом вирішення проблем в обслуговуванні ліфтів, зокрема, модернізації та капітальному ремонті ліфтів, забезпеченні двостороннім бездротовим зв’язком тощо.

 

За результатами  засідання колегією було опрацьоване  та прийняте відповідне рішення, у якому визначені завдання керівникам житлово-комунальних підприємств області, ОСББ, спеціалізованим організаціям з обслуговування та ремонту ліфтів, Управлінню Держпраці у Вінницькій області для запобіганню аваріям на ліфтах міста, їх безпечній експлуатації та створенню належних умов праці обслуговуючому персоналу.

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

93

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

78

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

76

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...