Візит прем'єра

Візит прем'єра

У понеділок, 10 червня, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман здійснив робочу поїздку на Вінниччину. Візит почався з відвідин Вороновицької громади, де завдяки децентралізації за три роки власний бюджет зріс щонайменше удвічі. Своїм коштом тут оновлюють дороги, підтримують лікарню - одну з найкращих у районі. Оплачують оренду автобусів для школярів місцевої школи. Громада має прямий зв'язок із Держбюджетом. Цього року загальний обсяг освітньої та медичної субвенції для ОТГ - 17,3 млн грн.

- Децентралізація важлива якраз тим, що дала громадам на місцях нові фінансові можливості та право приймати самостійні рішення щодо використання цих фінансів, - говорить прем'єр. - Скажімо, у Вороновиці до об'єднання бюджет був 7 млн грн, сьогодні це вже 51 млн грн., і вони ставлять для себе амбітні плани щодо розвитку системи безпеки, навчання, транспортного забезпечення. 

У Тростянці Володимир Гройсман зустрівся з лідерами об'єднаних громад Вінницької області. Їх тут понад три десятки. 

- І це найкращі приклади і практики розумного місцевого самоврядування, - каже прем'єр. - Там, де люди активні і хочуть змін - з'являються нові парки, садочки, оновлюються дороги, школи, лікарні.

Окремим пунктом робочої поїздки став візит до Немирівського професійного ліцею, який здійснює підготовку робітничих кадрів за такими професіями: "Кухар, кондитер", "Муляр, штукатур, лицювальник-плиточник", "Столяр будівельний, тесляр", "Електрогазозварник, електрозварник на автоматичних і напівавтоматичних машинах", "Електрогазозварник". Останні дві професії нині набувають особливої ваги - вже котрий рік спостерігається перевиконання плану державного замовлення. Враховуючи пріоритетні напрямки розвитку економіки, навчальний заклад розширює ліцензійний обсяг із цих професій. 

- Для мене, як для голови Уряду, розвиток профтехосвіти завжди був ключовим питанням, - звернувся Володимир Гройсман до колективу закладу. - Не вперше бачу подібні майстерні і дуже радий, що наші діти мають можливість здобувати знання і вміння на сучасних тренажерах. Це запорука високої кваліфікації, а отже затребуваності на ринку праці. Як на мене, процес навчання треба прискорювати і розширювати кількість учнів, які можуть здобувати тут нові професійні навички. Гарною ознакою є те, що чув сьогодні від самих дітей - вони самостійно обирають ту чи іншу професію, знаючи, що у майбутньому вона гарантуватиме їм 10, 20, 30 тис. грн заробітної плати. Україна потребує професійних кадрів і без таких закладів, як ваш ліцей, забезпечити цю потребу просто неможливо.

За його словами, Уряд спрямував на підтримку профтехосвіти 200 млн грн.

- Втім, я розумію, що цього недостатньо, і тому зміцнення матеріально-технічної бази таких закладів, як ваш, залишається одним із першочергових завдань, - говорить Володимир Гройсман. - А заробітна плата майстрів професіонального навчання щонайменше має зрости удвічі від того, що вони отримують сьогодні. Ми планували, що це буде враховано у наступному бюджеті, сподіваємось, що нам вдасться відстояти цю думку.

Немирівський професійний ліцей із 2012 року спеціалізується на вивченні робітничих професій. Тут є свій навчальний центр. 
За словами директора закладу Миколи Попатенка, коштом освітньої субвенції - 2,3 млн грн - закупили обладнання. 

- Ще близько 1 млн грн виділив обласний бюджет на оснащення майстерні, - додає директор навчального закладу Микола Попатенко. - За ці кошти закупили сучасні зварювальні апарати і комп'ютерне обладнання. Вагомою стала й ініціатива виплати двох окладів як премії висококваліфікованим викладачам ліцею, щоб затримати їх на місці, не дати виїхати на заробітки до сусідніх країн.

Важливість реформування системи професійної освіти добре розуміють і на рівні обласної влади. 

- Реформа у першу чергу полягає у тому, щоб наші навчальні заклади готували кадри не для того, щоб одразу по закінченню вони ставали на облік служби, на біржах праці та не могли працевлаштуватись, а для того, щоб вивчити справжніх фахівців, затребуваних у реальному секторі економіки, - каже заступник голови, директор департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації Ігор Івасюк. - Немирівський ліцей дає можливість дітям стати такими спеціалістами. Вони стають успішними і по закінченні закладу знаходять себе і у спеціальності, і у суспільстві. Тим більше, що наша держава і досі гарантує усім своїм громадянам отримання безкоштовної першої робітничої спеціальності.

400 учнів
Немирівський професійний ліцей створений у 1977 році, тоді називався Немиріським міським середнім. У закладі нині навчається 400 учнів. Спеціальності - "Кухар, кондитер", "Муляр, штукатур, лицювальник-плиточник", "Столяр будівельний, тесляр", "Електрогазозварник". Триває ліцензування на відкриття нової спеціальності - "Утеплювачі фасадів".

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

511

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

347

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

339

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

335

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

323

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...