Вінничанка презентує виставку портретних робіт у Києві

Вінничанка презентує виставку портретних  робіт у Києві

 

Унікальну колекцію вишиваних портретів видатних українців представить Любов Шаламай у Києві 15 травня. Виставка відбудеться у бібліотеці з питань мистецтв ім.М.Бажана.
Відвідувачам представлять 31 вишиваний портрет, серед яких  - Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, княгиня Ольга, Михайло Грушевський. Буде і 13 портретів відомих подолян, серед них - Микола Леонтович, Василь Стус, Устим Кармелюк. Роботи виконані дрібним хрестиком. На одному із чорно-білих портретів використано близько 35 відтінків, а на кольоровому портреті Назарія Яремчука – 95. Кожен портрет за розміром 50х60, вони обрамлені рамками та вкриті особливим склом, з гравіюванням «З гордістю виконала Любов Шаламай».

- Ми вважаємо, що творчість Любові Шаламай має вийти за межі нашої області та й за межі України. Її колекція творів – це гордість Вінниччини, яку можна достойно представити на міжнародному рівні, - каже голова Вінницької міської ГО «Берегиня» Тетяна Головатюк.

Любов Павлівна родом з Літинського району. Вишиває однією рукою через інвалідність, яку отримала ще в дитинстві. Через стан здоров'я вона не змогла бути присутньою на попередній презентації проекту. Майстриня входить до складу учасників ГО «Берегиня». 
Створюючи портрети на полотні, майстриня починає зображення з очей і таким чином спілкується з людиною, яку зображує. Свої роботи Любов Павлівна називає «Мої величі». На кожну виставку-презентацію вона завжди замовляє 6-кілограмовий коровай, яким пригощає всіх пристуніх. Це наче поминальний процес, адже всі люди, зображені на її полотнах, вже покійні.
Колежанки Любові Шаламай розповідають, що вона дуже патріотично налаштована, переймається Україною. На один створення одного портрета йде близько 3-4 місяців. 
Цікаво, що майстриня не заробляє на своїй праці, адже не продає свої роботи. Хоча був один портрет, створений на замовлення народного артиста Павла Муравського, який майстриня виконала до сотої річниці з його дня народження. Це була його заповітна мрія, яку Любов Павлівна втілила в життя.

 - У Любові Павлівни дуже тонка душевна організація, кожен її портрет можна назвати роботою-медитацією. Випадок з Муравським – не виключення. Коли вона вишивала його портрет, він тричі їй снився, тобто його душа ніби вийшла на зв’язок, - розповіла керівниця відокремленого підрозділу Вінницької обласної організації «Берегиня» Валентина Іванішина.

Уже після виставки у Києві, 20 травня Любов Шаламай з нагоди Дня Музею презентує портрет Кармелюка Літинському краєзнавчому музею.
Діана Колногузова

 

 


Діана КолногузоваКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

30

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

29

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

28

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

27

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...

24

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...