Віряни УПЦ прийшли молитись не під свій собор

Віряни УПЦ прийшли молитись не під свій собор

Біля Вінницького Спасо-Преображенського кафедрального собору 14 травня, близько восьмої години ранку, зібрались священики та віряни Української православної церкви (так званий Московський патріархат - Авт.) на загальний молебень з нагоди дня пам'яті священномученика Макарія митрополита Київського. 

Оскільки храм нині належить Православній церкві України - учасники молебна до нього не заходили, розташувались поруч біля каплички, де заздалегідь збудували тимчасовий дерев'яний поміст, встелили майданчик килимами, облаштували місце для сповідання, підключили звукопідсилювальну апаратуру. До заходу підготувались ретельно - навіть привезли три біотуалети, які розташували ближче до Вінницького обласного архіву. 

Учасників зібралось чимало - близько двох сотень людей. На щастя, огорожа не давала натовпу вихлюпнутись на проїзжу частину, але деяким перехожим пройти у ті години повз храм було не просто, люди стояли надто щільно.

Дехто з вірян тримав у руках невеликі плакати з гаслами: "У краденому храмі в рай не попадеш", "Ми за канонічну церкву з блаженнєйшим Онуфрієм", "Гріх розколу не змивається навіть мученицькою кров'ю", "Злодії, поверніть собор в єпархію" та ін. Від початку заходу проміж людей походжав чоловік із оберемком таких плакатів - роздавав усім бажаючим зі словами: "Возьмете подержать?"

Втім, попри досить агресивні гасла сам настрій зібрання був досить миролюбний. Допомога правоохоронців, які чергували поруч не знадобилась. Попри розповсюджувані напередодні в соцмережах чутки про заплановане захоплення храму "московським патріархатом", чи оголошення "анафеми Сімеону" - нічого подібного не відбулось.

Вже за годину, о 9.00, священики Православної церкви України розпочали свій молебен - в самому храмі. Двері собору залишились широко відчинені - для всіх вірян!
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1218

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

404

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

216

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...