САМЕ ЧАС ОФОРМИТИ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ

САМЕ ЧАС ОФОРМИТИ ПОДАТКОВИЙ КРЕДИТ

— Найбільше маємо заявок на компенсацію оплати за навчання, на другому місці — іпотека, а на третьому договори страхування, — розповіла „Місту” Таїса Глімбоцька, начальник управління роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Вінницькій області. — Приміром, із майже 9,5 тисячі декларацій на податковий кредит — 8624 декларації, в яких платники задекларували своє право на податковий кредит по витратах на навчання. По цих деклараціях платникам повернули більше 3,5 млн. гривень.
Звертаємо увагу, що право на податковий кредит мають особи, які є платником податку з доходів фізособи, тобто отримують офіційну заробітну плату. Не дотації, субсидії, пенсії чи компенсації, а саме зарплату. Це ж стосується підприєців, у яких немає такого поняття як зарплата, та військових, позаяк з їх грошового забезпечення сума утриманого податку компенсується, тобто фактично вони нічого не платять до бюджету.
— Якщо я отримую офіційну зарплату у 2 тисячі гривень, а за навчання оплачую 6 тисяч в рік, на яку компенсацію можу розраховувати?
— Тобто річний дохід у вас 24 тисячі грн. Із зарплати у вас вирахували близько 3600 грн. податку. Віднімаємо від суми річного доходу суму за навчання – 6 тисяч, і у нас залишається 18 тисяч гривень. Цю суму множимо на 15% (ставка податку). Отже, ваш податок з доходів фізичних осіб становить по розрахунку 2700 грн., а сплачено було 3600 грн. Суму, що підлягає поверненню, вираховують так: із прибуткового податку за рік віднімають податок із доходу після сплати за навчання: 3600-2700= 900. то вам до повернення належить 900 гривень.
Взагалі суми повернутих коштів бувають різні — і від кількох гривень теж. Все залежить від розміру зарплати. Чим вона більша, тим вигідніший податковий кредит.
— А які особливості іпотечного податкового кредиту?
— Кошти за іпотечним кредитом повертаються, якщо угода укладена більш як на п’ять років. Куплена у кредит квартира має бути основним місцем проживання.
Раніше податковий кредит виплачували лише за кредитами, укладеними у гривнях. Зараз такого обмеження немає. Також існує розрахункова величина у 100 кв.м. Якщо ви придбали житло площею до 100 кв.м, вся сума процентів включається до податкового кредиту. Якщо ж площа квартири більша, робиться наступний розрахунок: 100 кв.м ділиться на фактичну кількість квадратних метрів площі, придбаної за рахунок іпотечного кредиту. Якщо цей коефіцієнт „1”, то вся сума включається до розрахунку, якщо більше „1”, коефіцієнт множиться на суму сплачених процентів і лише отримана сума бере участь у податковому кредиті.
— Що потрібно для оформлення податкового кредиту?
— Платник, який має право на податковий кредит, звертається до свого податкового органу за місцем проживання. У Вінниці –це міська ДПІ за адресою 30-річчя Перемоги, 21. Там потрібно отримати і заповнити бланк декларації із зазначенням розміру своєї зарплати та суми утриманого податку (для цього слід взяти довідку з місця роботи). До декларації подається розрахунок.
Можна ці дії нотаріально довірити дорученням іншій людині. Або ж до 1 березня наступного за звітним року письмово звернутись до податкової служби з проханням надати допомогу по заповненню декларації і направити відповідні копії документів. Якщо йдеться про податковий кредит за навчання, то це копії договорів з навчальним закладом, документи, що підтверджують факти сплати: касовий чек, платіжне повідомлення та ін. Також мають бути документи, де батьки засвідчують свій родинний зв’язок зі студентом. І звичайно, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Декларація обробляється протягом 60 днів з моменту отримання і виноситься рішення про підтвердження чи ж не підтвердження суми до повернення, заявленої платником.
Щоб реалізувати своє право на податковий кредит, слід подати до 1 квітня декларацію із зазначенням підстав для його нарахування. Якщо витрати були понесені у 2008 році і протягом 2009 року платник не подасть декларацію, то відновити своє право на податковий кредит у 2010 році він не зможе.


Таїса ОЛІЙНИККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

164

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...