Легендарний балет «Собор Паризької Богоматері» покажуть на OPERAFEST TULCHYN

Легендарний балет «Собор Паризької Богоматері» покажуть на OPERAFEST TULCHYN

У лабіринтах однієї з башт великого Собору чиясь рука написала грецькою мовою слово «рок». Потім зникло і слово. Але з нього народилася історія про циганку, горбуна і священика, про пристрасть, ненависть і велике кохання…
Герої «Собору Паризької Богоматері», одного з найпопулярніших у світі романів, живуть третє століття у кіно, опері, мюзиклах і дивовижному балеті, поставленому ще у 1884 році на музику італійця Цезаря Пуні. 
І вже скоро його красою ми будемо насолоджуватися на грандіозному міжнародному open air фестивалі OPERAFEST TULCHYN, який з 4 по 9 червня пройде просто неба у парку прекрасного тульчинського Палацу Потоцьких.

- Попри те, що балет Цезаря Пуні носить назву «Есмеральда», у постановці СХІД OPERA легендарній історії повернена первинна назва, що належить літературному першоджерелу балету – «Собор Паризької Богоматері», - розповідає балетмейстер-постановник Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, народна артистка України Інна Дорофєєва. - Це рішення багато у чому обумовлене прекрасною музикою, яку створив великий італійський композитор: вона танцювальна, ритмічна, і створена для того, щоб передати основні сюжетні лінії і одну з головних ідей геніального роману Віктора Гюго – любов і смерть йдуть поруч, але справжнє кохання завжди сильніше за смерть. 

У порівнянні з класичними постановками у постановці харків’ян зазнає змін лібрето балету, яке стає ближчим до літературного оригіналу, а також хореографічні партії, які значно ускладнені. 
У цьому балеті чотири яскраві сольні партії – це образи чистої Есмеральди, нещасного Квазімодо, зловісного Клода Фролло і легковажного Феба Шатопера. Кожна з цих партій вирізняється за образною стилістикою і відповідає характеру самобутніх і багатогранних героїв, яких об’єднує почуття кохання, яке знайшло напрочуд різний прояв у їх серцях.

- Постановка, яка 8 червня о 21.00 буде показана на нашому фестивалі – на основі балетної класики. Це надзвичайно красива хореографічна версія народної артистки України Євгенії Хасянової, - зазначає головний режисер OPERAFEST TULCHYN Павло Третьяков. - Суть сюжету, розказаного Віктором Гюго, за ці десятиліття і навіть століття майже не змінилася. Тож глядачі, як і раніше, радітимуть зустрічі з перекладеною на танець історією кохання, яке виявилось міцнішим за кам'яні мури Собору Паризької Богоматері.

Загалом з 4 по 9 червня на OPERAFEST TULCHYN найкращі театри і солісти України, США, Польщі та Німеччини презентують 12 грандіозних постановок самих різних жанрів – від мюзиклів, балетів і дитячих опер до гала-концертів, оперети у стилі «українського танго» і вражаючого хорового шоу з музикою латиноамериканських композиторів.
Вхід на територію фестивалю – вільний для усіх. А до 6 червня триває запис на «чартери», які у дні фестивалю будуть запущені з Вінниці до Тульчина.
Детальну інформацію про фестиваль можна дізнатися на сайті operafest-tulchyn.blogspot.com, за тел.: (0432)690-025, (096)040-66-86 і у інформаційному центрі у Вінниці: вул. Театральна, 15 (1 поверх). 
Генеральний спонсор фестивалю – агроіндустріальний холдинг МХП.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

608

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

379

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

230

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

228

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

222

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...