$14 млн інвестицій

$14 млн інвестицій

У Демківці відкриють завод із переробки кукурудзи

У селі Демківка Тростянецького району збудують завод із переробки кукурудзи на борошно і крупу. У створенні підприємства вартістю 14 мільйонів доларів бере участь американська компанія "Bunge" та іспанська група компаній "Дакса". Після пошуків підходящого регіону для відкриття заводу інвестори зупинилися на Вінниччині.

- Оскільки останнім часом тут зберігається тенденція з підвищення врожайності, родюча земля і доброзичливий інвестиційний клімат, наша компанія обрала цей регіон, - каже директор зі зв'язків з органами влади "Бунге Україна" Олег Бігдан. - Ми працюємо над зміною культури вирощування кукурудзи, переходячи до твердих кремнієвидних сортів. Продукція йтиме на експорт до країн Європи, Близького Сходу і Африки. В Україні вона теж реалізовуватиметься за наявності попиту. Для Вінницької області це перший таких об'єкт. 

За словами генерального директора "Бунге Україна" Дмитра Горшунова, проект уже пройшов дозвільну систему, і компанія приступила до будівництва, знайшовши достойного підрядника.

 - Наші цілі цілком можливо реалізувати у заплановані терміни і у рамках закладеного бюджету. У багато чому це відбувається й завдяки підтримці Вінницької облдержадміністрації. Проект цей важливий для нас тому, що "Бунге" в основному займається сировиною. А логістика і торгівля сировинними товарами на цей момент у світі стає все менш привабливою та менш прибутковою. Тому компанії рухаються в бік продукції з доданою вартістю. Для нас це серйозний крок, і приємно, що наші інтереси співпадають з інтересами Вінницької області й країни в цілому, - зазначає Дмитро Горшунов. 

Діяльність компанії передбачає довготривале партнерство з фермерами. Частину кукурудзи закуповуватимуть і на всеукраїнському ринку. Загалом в автоматизованому комплексі створять близько 50 робочих місць. А місцева громада одержуватиме від діяльності підприємства додаткові надходження. 

- Податки підуть на місця, оскільки ми створили СП на території села, - каже Олег Бігдан.

За словами голови Вінницької облдержадміністрації Валерія Коровія, відкриття такого підприємства суттєво пожвавить конкурентне середовище, особливо на ринку переробки кукурудзи.

- У південно-східній частині Вінниччини конкуренції достатньо, оскільки там діє багато підприємств. І зараз відбуваються базові глобальні зміни. За минулий рік в області було зібрано шість мільйонів тонн зерна, з них чотири мільйони - кукурудзи. Дуже важливо стимулювати виробництво, яке продукує додану вартість для поповнення державного бюджету. Не одними виборами сьогодні живе українське суспільство. Ми повинні рухатись вперед, створюючи умови для бізнесу і розвитку України, - каже Валерій Коровій.

Підприємство почне працювати вже наприкінці 2019 року. Потужності італійської лінії виробництва випускатимуть до 300 тонн продукції на добу і відповідно до 100 тисяч тонн на рік.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1124

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

648

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

541

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

413

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

309

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...