Ремонт доріг

Ремонт доріг

Прем'єр - міністр проінспектував будівництво траси під Немировом

Задля перевірки ходу ремонтно-будівельних робіт на ділянці траси М12 "Стрий-Тернопіль-Кропивницький-Знам'янка" на Вінниччину 23 квітня з робочим візитом приїхав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. А разом із ним - міністр інфраструктури Омелян та в.о.голови Держагенства автомобільних доріг Славомір Новак, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, мер Вінниці Сергій Моргунов та начальник служби автомобільних доріг області Ігор Корольчук. 
Особлива увага до цієї ділянки прикута тому, що вона має стати частиною нового транснаціонального коридору Go Highway, який охопить одразу декілька областей України та поєднає українські чорноморські порти з польськими портами у Балтійському морі. 
Володимир Гройсман оглянув одну ділянку - довжиною 5 км. За планом цього року відремонтованих ділянок по цій трасі буде близько 20-ти.

- Із кінця 2016 року ми почали формувати нову систему будівництва українських доріг. Вступаючи на посаду прем'єр-міністра, я одразу заявив, що для мене і для Уряду це буде одним із пріоритетів, - каже Володимир Гройсман. 

За його словами, розвиток інфраструктури особливо важливий, бо є одним із головних чинників розвитку економіки в цілому.

- Нині маємо законодавчо визначений і підтриманий парламентом Дорожній фонд, є стратегія розвитку українських доріг, і нині ми усі є свідками успішної реалізації цієї стратегії, - каже прем'єр-міністр. - Цьогоріч на дороги ми виділили 55 млрд грн, це рекордна сума. І вже маємо нову якість технології будівництва доріг. Але одразу зауважу, якщо дорога не проходить підтвердження якості, ми не будемо оплачувати виконані роботи. Буде якість - буде оплата.

За останні 5 років фінансування доріг державного значення в Україні зросло у 25 разів: із 110 млн грн у 2014 році до 2,844 млрд грн у 2019 році. При цьому 2,3 млрд грн пішло саме на ремонт автодороги М12. Роботи тут розпочались ще у минулому році, а до кінця нинішнього мають відремонтувати 72,6 км. дороги - у т.ч. три мости і розв'язки. Решта робіт на цій ділянці, а це 19,1 км. дорожнього покриття, за планами, буде завершена у 2020 році.
Прем'єр особливо наголосив, що дороги мають бути не тільки зручними, але й безпечними.

- Важливим завданням для нас є зменшити на третину травматизм і смертність на українських дорогах. Країна не має втрачати життя своїх громадян лише тому, що на трасах не передбачені відповідні заходи безпеки. Тому кошти будуть витрачатись, у тому числі, й на безпеку руху.

Про важливість Дорожнього фонду, який дає можливість проводити якісний ремонт доріг говорив у своєму звіті й начальник обласної служби автомобільних доріг Ігор Корольчук. 

- Місцеві дороги на цей рік отримали фінансування у 840 млн грн. Для порівняння, у 2016 році ми мали лише 90 млн грн, та й то на принципах залишкового фінансування, - говорить він. - Якщо ж згадувати про дороги державного значення, то деякі з них взагалі не бачили ремонту, і це призводило до жахливих наслідків.

За словами підрядників, а це ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада", технології ремонту траси досить об'ємні - повністю знімається верхній стан покриття. Товщина зрізу на цій ділянці - вісім сантиметрів. Зрізане покриття відвозять на асфальтобетонні заводи на переробку, там до нього домішують нову суміш, яку зміцнюють емульсією та цементом. Товщина регенеруючого шару покриття, яке укладають на трасу, а потім ущільнюють катками ремонтники, складає 15 сантиметрів. Зверху кладуть ще два шари асфальтобетону.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

611

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

380

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

232

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

229

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

223

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...