Новий погляд на адвоката

Новий погляд на адвоката

Закон, без якого не завершиться судова реформа

Україні у процесі судової реформи необхідно ухвалити закон "Про адвокатуру", який закладає нові погляди на адвоката в судовому процесі.
Про це сказав керівник головного департаменту правової політики адміністрації Президента України, секретар Ради з питань судової реформи Костянтин Красовський під час виступу на щорічній конференції Регіональних рад із питань реформи правосуддя, повідомляє кореспондент "Укрінформу".
"Як я вже сказав, вона (судова реформа. - Авт.) ще не закінчилася. Нам ще треба буде ухвалити закон про адвокатуру, який закладає нові засади управління системою адвокатури і забезпечує її незалежність, некорпоратизацію, нові погляди на особу адвоката в процесі", - уточнив Красовський.
Окрім того, додав він, що необхідно думати про правову освіту, "бо це базовий рівень того, як потім юристи в трикутнику "суддя-прокурор-адвокат" будуть якраз досягати того, що ми називаємо ціллю правосуддя - справедливість".
Він нагадав, що впродовж останніх років розроблені необхідні законодавчі акти для впровадження конкретних кроків судової реформи. "Я говорю про закон "Про судоустрій та статус суддів", про закон " Про Вищу раду правосуддя", також про процесуальні кодекси... Тобто відбулися певні великі зміни, але вони відбулися на базі, як багато хто каже, тектонічних зсувів, які були у 2016 році після конституційної реформи", - сказав Красовський.
Водночас він наголосив, що "конституційна реформа на базі європейських стандартів заклала на багато років новий погляд, новий зміст системи правосуддя".
"Реформа ще не закінчилася, вона продовжується, але завдячуючи тому, що на початку було зібрано представників певних кіл, представників професійного середовища, громадського суспільства, вдалося досягти певної кооперації в досягненні ідей, закладених у стратегію реформування", - зазначив Красовський.
Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко у вересні 2018 року вніс на розгляд Верховної Ради законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (№9055), у якому пропонується розширити професійні права адвокатів і закріпити додаткові гарантії адвокатської діяльності.
омітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя схвалив цей законопроект і рекомендував парламенту ухвалити його в першому читанні.
Спецпредставник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя 14 грудня заявив, що президентський законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (№9055) відповідає вимогам Європейського Союзу.
Експерт Ради Європи Ритіс Якубаускас зазначив, що "положення цього законопроекту в цілому відповідають стандартам Ради Європи щодо регулювання та захисту професії адвоката, а за окремими напрямами забезпечують навіть більший, аніж вимагають стандарти, захист адвокатів у здійсненні ними своїх професійних обов'язків, у саморегулюванні та самоврядуванні своєї спільноти".

Коментарі експертів:

Голова Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі:
- Якщо подивитися на те, що було зроблено за останні п'ять років в Україні у сфері правосуддя, верховенства права, застосування права, виконання рішень, то немає сумнівів, що суттєвий прогрес уже був здійснений. Більше реформ у цій країні було проведено з 2014 по 2019 роки, ніж з 1992 до 2014. 
Директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк:
- Я не є частиною юридичної професії і адвокатури, але це мені дає можливість бачити багато прикладів, коли юристи, і в першу чергу адвокати, просто зловживають своїми адвокатськими правами для того, щоби покривати недоброчесні дії своїх клієнтів.
Адвокат і колишній президент АПУ Денис Бугай:
- Щодо професійних прав та гарантій, які є слабкими, законопроект №9055 передбачає фіксацію слідчих дій, доступ до клієнта в будь-який час. Щодо проведення обшуків, згідно з проектом закону, отримані докази не можуть бути використані проти клієнта.

"Місто" запитало у вінничан: "Чи відчувається в Україні ефект судового реформування?"

Дарина, перукарка:
- Судячи з того, що судді у судах ті самі, то ні. Але я не надто орієнтуюсь у цій темі.
Віктор, студент:
- Про цю реформу дуже багато говорили, але не впевнений, що там так само багато змінилося.

Римма, бібліотекарка:
- Мені з судами досі стикатися не доволилось, слава Богу. Але наскільки чую, зараз судова система працює краще.
Сергій, автомайстер:
- Все залежить від конкретної людини, а не від реформи. Є судді, які працюють чесно, і є хабарники-здирники.
Катерина, операторка-контролерка:
- Кажуть, що це найголовніше. Але змінюючи лише судову систему, усю країну не зміниш.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

428

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...