Міністерство для ветеранів

Міністерство для ветеранів

Як розвивати соціальне волонтерство?

Україні необхідно розвивати соціальне волонтерство, на зразок того, що діє в США. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявила днями Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.
"Я не говорю зараз про те волонтерство, яке у 2014-15 фактично втримувало, озброювало, одягало і годувало добровольців, армію України. Фактично створювало та зміцнювало наш захист. Багато наших ветеранів пішли на фронт прямо з Майдану. Вони не мали ані військового досвіду, ані військових спеціальностей, ані будь-яких інших знань для того, щоб вести війну, не мали озброєння, обладнання тощо. Вони все це здобували під час 1-ї, 2-ї та інших хвиль (мобілізації) власним досвідом і власним життям. Це жахлива річ, з якою зіткнулися, але завдяки саме їм ми змогли вистояти. І тому зараз, повернувшись з фронту, ветерани мають відчувати себе гідно, не принижуючись, наприклад, в транспорті стосовно безоплатного проїзду... Ветерани мають відчувати свій великий статус, і велику вагу статусу ветерана має відчувати суспільство".
Як наголошує Фріз, "цьому має сприяти інше волонтерство, соціальне, - те, що дуже розвинуто в США, де присвячувати свій час корисній послузі суспільству є абсолютною нормою кожного громадянина. У старшій школі не видають атестат, якщо немає відповідної кількості годин, що були присвячені суспільній справі. Не чекаючи жодного зиску від держави, ти надаєш свій час, вміння та зусилля державі. Це не громадське зобов'язання, це моральний обов'язок кожного громадянина - бути волонтером для суспільства, в якому він живе. Бути волонтером для ветеранів, як суспільна норма діє в США, і це вражає. Спробуємо збільшити фокус уваги до такого волонтерства в Україні".
лава Мінветеранів повідомила, що "ми хочемо зробити це окремою інформаційною кампанією. Нам дуже потрібно спочатку сфокусувати увагу на тому, що зробили ветерани для нашої держави, підняти їхню вагу в очах суспільства, тому що це люди, які заслуговують на шану і повагу, тому що вони найвідданіші нашій державі. Друга хвиля має бути зосереджена на волонтерстві для ветеранів, і третя - ми будемо виходити вже на конкретні проекти - ветеранів для ветеранів або ветеранів для суспільства. Ця інформаційна кампанія має бути дуже широка, тому що скільки би ми тут не намагалися працювати 24х7, якщо ми не будемо інформаційно супроводжувати діяльність - не міністерства, а саме ветеранів, - ми будемо топтатися на місці".
Тим часом Кабмін вже схвалив пропозицію про план організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального захисту" щодо Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Мінветеранів, Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, Мінекономрозвитку, Мінфін, Мін'юст, адміністрація Держспецзв'язку, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників АТО мають схвалити план до 25 березня.

Коментарі експертів:

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз:

- Двадцять дві установи в той чи інший спосіб надавали послуги ветеранам, починаючи від оформлення відповідної пільги через отримання належної довідки і завершуючи безпосередньо послугами. Зараз ми намагаємося створювати Міністерство у справах ветеранів, яке має функціонувати за принципом "єдиного вікна". 

Заступниця Міністра у справах ветеранів Оксана Гаврилюк:

- Крім пільг, ветеранам потрібні можливості самореалізації в цивільному житті та визнання його сміливості та героїзму від держави, соціуму. Треба міняти підхід. Аби ті, хто пройшов війну, влилися у потужний і багатогранний рух ветеранів, який набиратиме обертів за співпраці всіх.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе:

- Нещодавно в Україні було створене Міністерство у справах ветеранів. Відтак досвід Сполучених Штатів був би дуже доречним для його ефективного функціонування.

"Місто" запитало у читачів: "Чи буде ефективною діяльність нового міністерства?"

Вероніка, пенсіонерка:

- Якщо будуть про людей думати, а не про свої посади, то буде ефективною. Хочеться вірити в це. 

Яків, будівельник:

- У них там просто вибору не буде. Як буде щось проти ветеранів - їх звідти швидко виметуть, самі ветерани

Тамара, продавчиня:

- Ледь не кожного тижня щось нове відривають, закривають, переробляють. Але від того майже нічого не міняється.

Ігор, комірник:

- Цю структуру потрібно було ше на початку війни створити. Та добре, що хоч зараз є. А користь від неї буде!

Оксана, підприємниця:

- Ще одне міністерство - це ще один штат чиновників. Не впевнена, що це було найкращим рішенням.

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1218

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

404

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

216

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

215

  ...