Субсидії грішми: Коли платити за газ?

Субсидії грішми: Коли платити за газ?

Коли борг  за газ  при виході з опалювального сезону  перевищить 340 грн, субсидія призупиняється, кажуть у "Вінницягаз Збуті"

Оскільки система отримання субсидій "живими грошима" тільки запрацювала і на перехідному етапі не всі ще отримали кошти, у ТОВ "Вінницягаз Збут" обіцяють поставитись із розумінням до затримок із проплатами. Але за умови, що заборгованість люди погашатимуть одразу після нарахувань. 

- Монетизація має свої ризики. Скажімо, ці гроші можуть витрачатись на інші цілі, тож кількість боржників збільшиться. А це додаткове навантаження на наших працівників. Не треба забувати, що коли борг за газ при виході з опалювального сезону перевищить 340 гривень, субсидія автоматично призупиняється. Водночас, якщо оплата зазвичай проводиться до 10-го числа щомісяця, а пенсію громадяни отримують в 20-х числах, ніяких штрафів не буде. Просто сплачуйте за газ у найкоротші терміни. До слова, саме пенсіонери є нашими найсумліннішими платниками, - каже директор ТОВ "Вінницягаз Збут" Василь Сопільник.

На підприємстві фінальну картину по фактичних розрахунках побачать уже на початку травня. На сьогодні із 155 тисяч домогосподарств Вінниччини, яких стосується готівкова форма монетизації, 57 тисяч за газ уже розрахувались. 
Субсидію "на руки" видають споживачам, яким вона призначена у 2018 році. 
Пенсіонери-субсидіанти отримують допомогу "живими грішми" разом із пенсійною виплатою поштою або на пенсійний банківський рахунок. Особи, які не одержують пенсію, - через "Ощадбанк".
Тим часом у прокуратурі Вінницької області повідомили, що розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання у газовій сфері. І стосується воно того самого скандального "приведення газу до стандартних умов". Пояснюють, що коефіцієнти застосовуються лише для споживачів, які не є побутовими. 
"…виміряний лічильниками громадян об'єм газу збільшено на коефіцієнти приведення (до 1,08), - повідомляють зокрема у прес-службі прокуратури області. - Згідно із попередніми розрахунками газопостачальна компанія безпідставно донарахувала побутовим споживачам області об'єми природного газу на загальну суму понад 98 млн грн".
У ТОВ "Вінницягаз Збут" ситуацію коментують так. 

- Приведення об'ємів до стандартних умов - це прерогатива оператора газорозподільчої мережі. Ми проводимо нарахування по обсягах спожитих об'ємів природного газу, - пояснює Василь Сопільник. - Наразі проводиться позапланова перевірка НКРЕ. За її результатами і рішенням суду щодо правильності приведення до стандартних умов, ми зможемо щось коментувати. 

 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

460

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

318

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

312

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

310

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

298

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...