Підвішене питання

Підвішене питання

10 районів не потрапили у Перспективний план формування територій Вінниччини

Барський, Вінницький, Гайсинський, Крижопільський, Липовецький, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Тиврівський, Шаргородський та Немирівський райони Вінниччини вилучені із Перспективного плану формування територій Вінниччини для подальшого обговорення. За таке рішення 5 березня проголосували депутати на сесії Вінницької облради після майже годинного обговорення.
Таким чином нову редакцію проекту Перспективного плану формування територій Вінниччини затвердили зі змінами, що стосуються шести районів області, ще 11 районів потрапили у Перспективний план без змін. Решта десять районів чекатимуть свого часу через відсутність узгодженої думки на рівні місцевих громад. При цьому чи не найдовше обговорювали перспективи Вінницького району, представники якого активно обстоювали свою позицію із балкона сесійної зали. 

- Є об'єднана територіальна громада, яка вже самовизначилась, і в неї є всі можливості у майбутньому визначатись, чи їй приєднуватись до Вороновиці, чи до Луки... У них є бачення, що вона має бути саме там. Тому залишіть цій громаді право самовизначитись, бо вона вже є об'єднаною громадою - це Сокиринецька ОТГ. Не ліпіть її, куди ви хочете, - заявив депутат Олег Коров'ячук від "Батьківщини", який у Сокиринцях очолює фермерське господарство.

У відповідь перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко намагався пояснити, що Перспективний план обстоює не примхи чиновників, а реальні економічні чинники, які впливатимуть на життя тих самих громад. 

- Згадуючи цю громаду, маємо врахувати, що нині половина її бюджету формується за рахунок чотирьох заправних станцій. А наступного року в державі формується дорожній фонд, і всі надходження від акцизів будуть акумулюватися у державному дорожньому фонді, тобто 50% коштів цієї ОТГ будуть у дорожньому фонді. Вони не зможуть навіть виплатити заробітну плату своїм працівникам, - каже Андрій Гижко.

Той самий Олег Коров'ячук наполягав на створенні Гавришівської ОТГ (Великі та Малі Крушлинці, Стадниця, Гавришівка).

- Гавришівська ОТГ не відповідає нормі закону, бо там лише 92 людини в школі, а 98% бюджету громади залежить від оплати праці військовослужбовців, - пояснював Андрій Гижко.

Врешті за оновлену редакцію перспективного плану, з урахування всіх змін та виключень, проголосували 46 депутатів. 

- Думаю, тепер знову треба буде повернутись до діалогів та пошуку порозуміння, хоча діалогів та зустрічей за час формування оновленого Перспективного плану у нас було вже багато. І все одно зустрічається нерозуміння того, що об'єднані ОТГ мають формуватись на принципах доступності та наявності людських ресурсів, - каже директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко. - Тому маємо на перспективу два сценарії розвитку подій. Перший найважчий - переконувати, шукати компроміси та все ж таки ухвалювати Перспективний план саме у тому вигляді, в якому він був винесений на сесію. Бо там у комплексі прораховані всі фінансові питання, всі допустимі відстані, всі можливості інфраструктури, його вже співставило зі своїми розрахунками Мінрегіонрозвитку, тому залишилось лише винести цей план на схвалення Кабміну... Інший сценарій виглядає менш привабливо - ми можемо заморозити ситуацію у тому стані, в якому вона опинилась після голосування у сесійній залі. На затвердження Кабміну відправимо цей частково погоджений план. Його не затвердять, і це зупинить багато перспективних об'єднань в усій області, а ті громади, які вже об'єдналися, не зможуть скористатися тими можливостями, які дають місцеві збори та податки, бо ці функції їм не передадуть.

За словами Олега Левченка, несприйняття позитивних напрацювань Перспективного плану формування територій Вінниччини - це вияв суто політичних амбіцій.

- Окремі політики, які всю каденцію ігнорували процеси децентралізації, зараз хочуть заробити на цьому питанні політичні бали, - каже він. - А між іншим, якщо подивитись на трохи дальші перспективи - попереду місцеві вибори - в успішних об'єднаних громадах виборець буде голосувати за тих, хто сприяв цьому об'єднанню. Якщо депутати це не зрозуміють, то люди виберуть тих, в кого це розуміння є.

 

 

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

522

Міністр регіонального розвитку та ЖКГ Геннадій Зубко представив моделі Вінницької, Житомирської, Дніпропетровської та Волинської ...

435

В Чернівецькій ДПІ Могилів-Подільського управління ДФС у Вінницькій області відбулось урочисте відкриття чергового Центру ...

391

Микола Леонідович Спектор, президент ТРК «Еверест»   Інтерв'ю з президентом ТРК «Еверест» Миколою Леонідовичем Спектором вже стали ...

379

З 20 по 30 серпня у Вінниці відбудеться Мистецька резиденція «Над Богом». Формат проекту передбачає синтез творчої резиденції та ...

358

Протягом січня-липня 2019 року до Вінницької обласної служби зайнятості звернулися за сприянням у пошуку працівників 5774 роботодавці, які ...