ТУТ ГРІЄ, ТУТ — НЕ ГРІЄ

ТУТ ГРІЄ, ТУТ — НЕ ГРІЄ

Те, що батареї у квартирі ледве теплі, або й взагалі теплі наполовину, зазвичай, стає відомо лише тоді, коли тепло вже подали у мережі. Саме так сталося з вінничанином Іваном Трохимовичем, квартира якого у будинку по вулиці Павлика Морозова: тепло увімкнули, перші рахунки виставили, а сім’я почала писати скарги. Причина – батарея у кімнаті тепла лише наполовину (зверху тепла, а внизу – холодна). З’ясувалось, що точно така ситуація у квартирі поверхом нижче. Щоправда, сусіди, на відміну від скаржників, на холод у квартирі не жаліються. Але усвідомлення того, що зима йде, а кімната опалюється неналежним чином – оптимізму не додає.
Верх батареї теплий, а низ холодний – це перша ознака того, що радіатор забитий накипом і його потрібно прочищати. Здавалось би, процедура не така вже й складна. Потрібно викликати сантехніка, зняти батарею, перевернути її і вилити-витрусити з неї увесь бруд, потім промили і прикрутити назад. Однак... в опалювальний сезон ніхто промивати вам батареї не буде, запевнили у ЖЕКах. По-друге, промивка батареї в окремо взятій квартирі неефективна, оскільки бруд і накип однаково занесеться водою (вона ж бо в трубах циркулює), тож потрібно промивати у всьому будинку. А в опалювальний сезон... правильно, ніхто цього робити не буде. По-третє, промивка і очистка батарей – за кошт заявника. І робити це мають у будь-якому разі тільки спеціалісти. Адже визначення причини незадовільної роботи радіатора починається з так званого елеваторного вузла у підвалі. Крім того, якщо у вашій батареї сміття і під час промивки ви його не помітили і не вимили – ситуація з теплопостачанням може тільки погіршитись.

ХТО КРАЙНІЙ ПО ПРОМИВЦІ?

Раніше промивкою систем опалення займались тепломережі. Потім у Вінниці цю функцію передали аварійно-диспетчерській службі. Однак там „МІСТУ” повідомили, що цього року з аварійно-диспетчерської служби цей обов’язок забрали і передали назад тепломережам.
— Обслуговувати і ремонтувати підприємство може те, що є у нього на балансі. Квартири – це не наша власність, — говорить Володимир Шекер, технічний директор підприємства „Міськтеплоенерго”. – Промивка систем опалення в будинках у тариф не закладена. Але ми можемо допомогти своєю установкою для промивки систем теплопостачання.
Як спеціаліст, Володимир Олексійович вважає, що найефективніше промивати труби і батареї не цілим будинком, а по под’їздах. Застосовувати так званий гідравлічний удар в жодному разі не радить. Від різкого перепаду тиску можуть „полетіти” не тільки труби.
До кого ж звертатись? У ЖЕК, кажуть в управлінні житлового господарства міської ради.
— Так, з подібними скаргами слід йти до нас, — пояснює Вадим Азерін, начальник ЖЕК №15. – Якщо скарг багато, тоді промивають усьому будинку. Відповідно до останньої постанови Кабміну, це має робити тепломережа. Але сьогодні склалась така ситуація, що ми за це вже не відповідаємо, а вони – ще не відповідають. Втім, цього року промивку у будинку по Грибоєдова, 3 робили тепломережі. Ще раз звертаю увагу, що промивати системи можливо лише з 15 квітня до 15 жовтня, а не в опалювальний сезон.

ЗАМІНА БАТАРЕЙ СИТУАЦІЮ РЯТУЄ, АЛЕ ЧАСТКОВО
Заміна старих радіаторів на нові – ситуацію з опаленням в квартирі покращить, але тільки частково, розповідає вінничанин Олег, який займається установкою автономного опалення. При забрудненій, замуленій загальній системі опалення у ваші батареї потрапити може що завгодно. А промивати системи опалення від накипу, намулу і сміття потрібно хоча б раз на п’ять років. Утім, якщо людина таки вирішила встановити дома нові батареї, то радить купувати – для централізованого опалення і такі, які витримують щонайменше 16 «кілограмів». Це для того, аби радіатори не розірвало, каже майстер.
Загалом, покупцям пропонують три види радіаторів: стальні, алюмінієві і чавунні (саме такі встановлені у квартирах). Алюмінієві, ділиться досвідом Олег, ліпше тримають тепло, ніж стальні. Чавунні довго нагріваються і довго охолоджуються, тож відповідно і довше віддають тепло. Але обирати покупцю.
Словом, якщо у вашій квартирі погано гріють батареї, час складати план на літо і включити у порядок літній ще один пункт – промивка радіатора. А поки доведеться грітися, як хто вміє.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

765

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

566

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

350

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

327

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

326

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...