Домашній арешт

Домашній арешт

Мера Могилева-Подільського також відсторонили від посади до 8 квітня

Наступні два місяці підозрюваний у хабарництві мер Могилева-Подільського Петро Бровко не виходитиме на вулицю вечорами. Суд призначив йому "нічний" домашній арешт, а за кілька днів мера відсторонили від посади.
У четвер, 14 лютого, міський суд Вінниці розглянув клопотання прокуратури про призначення домашнього арешту Петрові Бровку. За версією обвинувачення, мер Могилева-Подільського вимагав від підприємця $15000  за право надання під багатоквартирну забудову 0,3 гектара землі у межах міста. У зговорі з Бровком нібито був начальник земельного відділу міськради. Про його затримання теж повідомляла прокуратура області: "при одержанні частини неправомірної вигоди в сумі 7500 доларів США". 
Утім, на думку адвокатів, яких у Петра Бровка троє, прокуратура немає доказів проти їхнього підзахисного. Лінія захисту вибудовувалася на тому, що факт передачі Бровкові хабара незафіксований, і кошти в нього ніхто не вилучав, а тому і клопотання про запобіжний захист не є правомірним. 

- Клопотання та додатки до клопотання не містять жодних ознак, які б свідчили про те, що Бровко вчинив будь-які кримінальні дії, у розпорядженні суду немає жодного документа, який би це підтверджував. Більше того, Бровко, як і начальник земельного відділу Громчевський, не міг цього вчинити, оскільки укладення договорів про відчуження комунальної власності є прерогативою міської ради. Ні Громчевський, ні Бровко такими повноваженнями не наділені, це виключно компетенція колегіального органу, - висловив позицію захисту адвокат Віталій Наум.

При цьому заявника по справі адвокати вважать "сумнівною особою". За словами пана Наума, підприємець був судимий за шахрайство, немає ані зареєстрованої фірми, ані грошей на рахунках, щоб мати можливість будувати багатоповерхівку, а також не сплачує аліменти. Сама ж справа, як переконували захисники, є політично обумовленою: мовляв, Бровко є довіреною особою президента, тому хтось "замовив" його, аби вплинути на виборчий процес у Могилеві-Подільському. 
Підозрюваний, у свою чергу, заперечує не лише факт вимагання хабара, але і знайомство із заявником по справі. 

- Я не спілкувався із цією людиною. Я не говорив йому жодного слова, і тим більше, не робив незаконних кроків, - коротко заявив Петро Бровко, коментуючи ситуацію журналістам. 

Зваживши докази та позиції сторін, суддя Сергій Клапоущак виніс компромісне рішення: взяти Петра Бровка під "нічний" домашній арешт. До 8 квітня підозрюваному заборонено з'являтись на вулиці з 23:00 до 6:00. 
Клопотання про відсторонення підозрюваного мера від посади у суді слухалось 18 лютого. Засідання відбулося із другої спроби, адже 14 лютого адвокати Петра Бровка заявили про відвід судді, тож тоді засідання перенесли. 

- Суд, дослідивши матеріали отриманого клопотання, заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисників, задовольнив клопотання частково і відсторонив від посади високопосадовця в межах строку досудового розслідування - до 8 квітня 2019 року, - повідомили у прес-службі Вінницького міського суду. 


Олександр СашньовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

92

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

77

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

75

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...