Молебень зі скандальним шлейфом

Молебень зі скандальним шлейфом

Справжній скандал минулого тижня розгорівся в інфомпросторі навколо церкви, що розташована у Вінниці на території Головного управління Нацполіції. І все після того, як стало відомо про службу, яку там 29 січня відправив новопризначений керівник Вінницької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Варсонофій. 
Нагадаємо, що його призначили у Вінницю після того, як владика Симеон взяв участь в об’єднавчому соборі у Києві і одним з перших разом з релігійною громадою кафедрального собору перейшли до помісної Православної церкви України. 
На сьогодні в Україні триває становлення української незалежної помісної церкви. Уже набули чинності зміни до закону щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації. Ще 26 грудня 2018 року вступили у дію інші зміни закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» - щодо назв релігійних організацій, які зобов’язують їх вказати у своїх офіційних назвах приналежність до держави-агресора. Тож зважаючи на такий бекграунд, доволі дражливо сприйнявся молебень, який здійснив архієпископ Російської православної церкви (а УПЦ МП закон зобов’язує змінити назву) та ще й фактично на території поліції.
Утім, про таку моральну дилему у єпархії самої УПЦ МП, здається, не думали. Чи навпаки – добре розуміли? Коротку інформацію про спільний молебень з промовистими фото з короваєм для архієпископа Варсонофія розмістили на сайті єпархії. А ще вказали, що крім спільного молебню була і панахида за правоохоронцями, які загинули при виконанні службових обов’язків (упустивши слово АТО – Авт.).
На тлі усього цього журналіст Роман Ковальський піддав хмизу у вогонь. «Храм МП на режимній території Нацполіції у Вінниці приватизовує МП! Питання до генерала Юрій Педос – це як???» - написав він у соцмережі. 
Ситуацію з власністю на будівлю храму прокоментувала речниця Головного управління Нацполіції Анна Олійник.
«Храм на території ГУНП у Вінницькій області побудований ще 15 років тому і весь цей час тут проводяться богослужіння для релігійної громади м.Вінниці, - зазначила вона. - Жодної процедури приватизації його приміщення не було і немає. Нагадаємо, що з початку російської агресії на Сході України і до цього часу в храмі проводилися богослужіння за воїнів АТО, поліцейських, які захищають Україну в зоні ООС та наших загиблих воїнів, в тому числі і Дениса Жембровського, який в лютому 2015 року загинув від обстрілу градами Краматорська. Поліція не організовує богослужінь і не втручається у релігійні питання, що заборонено Конституцією України! Храм перебуває на балансі ГУНП у Вінницькій області. Релігійна громада користується ним на підставі договору користування».
За інформацією «Міста», ситуація з юрисдикцією і підпорядкуванням цієї церкви має прояснитися уже найближчим часом. Зрештою, свій вибір має зробити і священик та релігійна громада цієї церкви – переходити до помісної Православної церкви України чи залишатися в УПЦ Московського патріархату. 
Так, стаття 35 Конституції України гарантує свободу віросповідання і вказує, що церква відділена від держави. Але це якось складно сприймається, коли дивишся на будівлю церкви, розташовану на території державної структури чи установи.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

451

Сьогодні основні напрямки розвитку людського суспільства визначають інформаційні технології. Стрімко розвивається робототехніка, ...

324

Вінниччина запрошує усю Україну на ІІІ міжнародний open air фестиваль Operafest Tulchyn, який з 4 по 9 червня пройде на території «Подільського ...

215

У Вінниці посилено патрулі, а поліція розшукує чоловіка, який коле жінок невідомим предметом. У поліції повідомляють про чотири ...

166

Через скарги населення на газ, який горить то жовтим, то червоним, провели аналіз блакитного палива. Своєрідний флеш-моб із забору й ...

151

Щоб допомогти батькам виплачувати аліменти - їм навіть знайдуть роботу У Вінницькій області в рамках дії пакету законів "Чужих дітей на...