Молебень зі скандальним шлейфом

Молебень зі скандальним шлейфом

Справжній скандал минулого тижня розгорівся в інфомпросторі навколо церкви, що розташована у Вінниці на території Головного управління Нацполіції. І все після того, як стало відомо про службу, яку там 29 січня відправив новопризначений керівник Вінницької Єпархії Української православної церкви Московського патріархату архієпископ Варсонофій. 
Нагадаємо, що його призначили у Вінницю після того, як владика Симеон взяв участь в об’єднавчому соборі у Києві і одним з перших разом з релігійною громадою кафедрального собору перейшли до помісної Православної церкви України. 
На сьогодні в Україні триває становлення української незалежної помісної церкви. Уже набули чинності зміни до закону щодо підлеглості релігійних організацій та процедури їх державної реєстрації. Ще 26 грудня 2018 року вступили у дію інші зміни закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» - щодо назв релігійних організацій, які зобов’язують їх вказати у своїх офіційних назвах приналежність до держави-агресора. Тож зважаючи на такий бекграунд, доволі дражливо сприйнявся молебень, який здійснив архієпископ Російської православної церкви (а УПЦ МП закон зобов’язує змінити назву) та ще й фактично на території поліції.
Утім, про таку моральну дилему у єпархії самої УПЦ МП, здається, не думали. Чи навпаки – добре розуміли? Коротку інформацію про спільний молебень з промовистими фото з короваєм для архієпископа Варсонофія розмістили на сайті єпархії. А ще вказали, що крім спільного молебню була і панахида за правоохоронцями, які загинули при виконанні службових обов’язків (упустивши слово АТО – Авт.).
На тлі усього цього журналіст Роман Ковальський піддав хмизу у вогонь. «Храм МП на режимній території Нацполіції у Вінниці приватизовує МП! Питання до генерала Юрій Педос – це як???» - написав він у соцмережі. 
Ситуацію з власністю на будівлю храму прокоментувала речниця Головного управління Нацполіції Анна Олійник.
«Храм на території ГУНП у Вінницькій області побудований ще 15 років тому і весь цей час тут проводяться богослужіння для релігійної громади м.Вінниці, - зазначила вона. - Жодної процедури приватизації його приміщення не було і немає. Нагадаємо, що з початку російської агресії на Сході України і до цього часу в храмі проводилися богослужіння за воїнів АТО, поліцейських, які захищають Україну в зоні ООС та наших загиблих воїнів, в тому числі і Дениса Жембровського, який в лютому 2015 року загинув від обстрілу градами Краматорська. Поліція не організовує богослужінь і не втручається у релігійні питання, що заборонено Конституцією України! Храм перебуває на балансі ГУНП у Вінницькій області. Релігійна громада користується ним на підставі договору користування».
За інформацією «Міста», ситуація з юрисдикцією і підпорядкуванням цієї церкви має прояснитися уже найближчим часом. Зрештою, свій вибір має зробити і священик та релігійна громада цієї церкви – переходити до помісної Православної церкви України чи залишатися в УПЦ Московського патріархату. 
Так, стаття 35 Конституції України гарантує свободу віросповідання і вказує, що церква відділена від держави. Але це якось складно сприймається, коли дивишся на будівлю церкви, розташовану на території державної структури чи установи.
 


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

205

Мера Могилева-Подільського також відсторонили від посади до 8 квітня Наступні два місяці підозрюваний у хабарництві мер ...

203

Поки два монополісти з'ясовують стосунки - страждають вінничани Одразу два мікрорайони Вінниці 11 лютого залишились без водопостачання....

203

Студент-медик, який помер від кору, міг бути не щепленим, - каже головний інфекціоніст області Лариса Мороз Після смерті від кору ...

201

Вінничани, які вперше звернулися за субсидією з початку цього року, уже в березі отримають "живі" гроші. Це монетизація субсидій. Тим, ...

200

У прокуратурі розповіли про найбільш розповсюджені схеми розкрадання бюджетних коштів У прокуратурі Вінницької області, спираючись ...