У Вінниці відбувся допрем’єрний показ фільму «Крути 1918», який виходить у показ 7 лютого

У Вінниці відбувся допрем’єрний показ фільму «Крути 1918», який виходить у показ 7 лютого

   Минулої п’ятниці у кінотеатрі ім.Коцюбинського вінничани мали можливість одними з перших побачити кінострічку «Крути 1918», яку вже назвали однією з найгучніших і найочікуваніших подій українського кіно. У фільмі взяли участь понад тисячу акторів, було задіяно майже дві тисячі одиниць зброї, бюджет сягнув рекордних 56 млн грн. 
Поділитися своїми враженнями від зйомок до Вінниці приїхали виконавці головних ролей, знамениті актори Євген Ламах, Андрій Федінчик та Олексій Тритенко. Попри те, що фільм не є історичною реконструкцією, тобто не претендує на 100-відсоткову історичну правду, він покликаний створити художній образ, який має зачепити почуття кожного глядача. 

- Фільм має два напрямки – документальний, який базується на спогадах командира бою Аверкія Гончаренка, і художній – збірний образ історії сім’ї генерала Савицького та двох його синів, одного з яких я маю за честь зіграти. Під час зйомок відчував велику відповідальність, оскільки мені випало грати у першій повнометражці про бій під Крутами, – розповідає Євген Ламах, який виконав роль Андрія Савицького. 

Його герой молодий і сповнений надій студент-картограф, який називає себе пацифістом. Та коли він випадково побачив у хроніці, як більшовики познущалися з мирних жителів Харкова, він йде добровольцем і зрештою разом зі своїми друзями бере участь у бою під Крутами.
Саму станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали у селі Сигнаївка Черкаської області, де наразі зведено меморіал героям бою під Крутами. Це місце обрали невипадково, додає Олексій Тритенко, там розташована давня вокзальна будівля, що побудована наприкінці ХІХ століття, майже на 100% відповідають і архітектурі, і епосі часів оборони станції Крути. 
У зйомках фільму взяли участь і місцеві мешканці, а в масових сценах були задіяні бійці Нацгвардії і вінницькі реконструктори.

- У зйомках бою взяли участь 150 військовослужбовців Президентської бригади Нацгвардії України, які грали і червоних, і бійців УНР. Усі вони вперше були на знімальному майданчику у ролі акторів, як і ми, – розповідає реконструктор з Вінниці Віталій Головенько. – Ми не масовка, а актори другого плану. Ті, хто стоїть за акторами, щоб кадр був правильним. Грали юнкерів, воїнів-офіцерів, козаків загонів вільного козацтва, які разом зі студентами брали участь у бою біля станції Крути. Всю свою амуніцію та зброю реконструктори принесли на зйомку самі. У мене взагалі роль зі словами була, зіграв командира підрозділу «Гайдамаки», які поверталися з Крут, щоб зупинити повстання на «Арсеналі» у Києві… Під час зйомок намагалися уникати відвертих «ляпів». Незначні залишилися, бо це все ж таки художній вимисел, який базується на реальних подіях.

Найбільш сюрреалістичним героєм вийшов генерал-наркоман Муравйов. Обговорюючи фільм, дехто з вінничан назвав його роль «театром одного актора», оскільки образ був насиченим через міру, подекуди відволікав увагу глядача від головний героїв – студентів-героїв. Та як пояснила другий режисер картини Анастасія Атаманчук, Михайло Артемійович (Муравйов – Авт.) дійсно був не зовсім психічно врівноваженою людиною: 

- Наркозалежність Муравйова – історичний факт. Він отримав важке поранення і проходив курс лікування морфієм, через що пристрастився. Він був наркоманом і не сповна розуму людиною.

     Зйомки фільму стартували ще у вересні 2017 року. Він складається з кількох сюжетних ліній, які, м’яко кажучи, не дуже переплітаються між собою, але фільм вражає своєю масштабністю, складнопостановочними сценами, спец- та піротехнічними ефектами, крупними планами, великою кількістю акторів, каскадерів та тварин.  Він тримає увагу глядача упродовж двох годин і головне - викликає емоцію. Очевидно це і мали на меті творці фільму та його замовники. 
Нагадаємо, проект фільму «Крути 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки і до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами) й отримав 26 мільйонів гривень державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 мільйонів гривень. 
 


Олександра МАКОВЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

276

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

224

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

205

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

195

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

188

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...