ТОМОС ДЛЯ УКРАЇНИ

ТОМОС ДЛЯ УКРАЇНИ

Митрополит Вінницький і Барський Симеон був у складі делегації на підписанні Томосу

Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України. Церемонія відбулася 5 січня у Стамбулі у храмі Святого Георгія. На історичному богослужінні, під час якого Україна отримала Томос, були присутні Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, очільник ПЦУ митрополит Епіфаній та митрополит Вінницький і Барський Симеон, а також інші члени делегації.

- Весь світ був в очікуванні. Адже чимало перепон та перешкод прийшлось подолати. Але цього разу все увінчалось великим успіхом і Українська православна церква стала 15-ою церквою-сестрою світового православ'я, - поділився митрополит Симеон своїми враженнями від цієї події.

Документ привезли до України у різдвяну ніч - літаком, у спеціальному тубусі. Тисячі людей у Києві вишикувались у чергу через всю Софійську площу, аби побачити Томос, попри мороз, сніг і години очікування.
А вже наступного дня, 8 січня, Томос повезли назад до Стамбула. На ньому ще мають розписатися всі члени Вселенського синоду. І за кілька днів документ остаточно повернуть Україні.
Митрополит Вінницький і Барський Симеон теж приїздив на різдвяну службу до Києва. Вінничани пам'ятають, що він одним із перших оголосив про перехід своєї парафії до помісної церкви. За ним пішли й інші громади. 

- Нині таких парафій, які оголосили про свій перехід до нової церкви, налічується близько двадцяти, - говорить речник єпархії, отець Владислав Демченко. - Процес триває, і найближчим часом розраховуємо, що до цієї кількості додасться ще з десяток громад. Все відбувається своєю чергою, хіба що з отриманням Томосу ситуація стала більш визначеною - і для священиків, і для парафіян. Тому розраховуємо, що більшість вірян зроблять вибір саме на користь Православної Церкви України.

Тим часом священиків Московського патріархату обурюють зміни. У прес-службі заявили: закон про перейменування на Російську православну церкву порушує Конституцію. І юридичний відділ церкви збирається оскаржувати його в суді. А російські інформаційні ресурси вдаються до відвертих провокацій. Так, у Святвечір закликали вінницьких парафіян прийти захищати Свято-Преображенський собор у Вінниці. Бо його нібито хотіли захопити "нацисти". Але намагання розпалити ворожнечу успіху не досягли.

- Ми на такі речі навіть уваги не звертаємо, насильницькі дії та захоплення храмів - це не наші методи, - коментує Владислав Демченко. - Всі процеси переходу вінницьких громад від Московського патріархату до Православної Церкви України відбуваються винятково мирним шляхом. 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

412

Ця подія, хоч і не для широкого загалу, але стала резонансною для міста. На кількаденну зустріч у Вінниці зібралися музиканти, яких ...

391

Проект "Поліцейський офіцер громади" має охопити всі регіони держави: близько 30 тисяч населених пунктів, де мешкає майже 28 мільйонів ...

364

З'їзд партії "Українська стратегія Гройсмана", який пройшов у Києві 7 червня, став очікуваною політичною подією. Екс-мер Вінниці, а нині ...

318

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ...

314

  Ситуація з хімікатами у збаржівському озері залишається незмінною. Місцями концентрація окремих речовин у водоймі має перевищення у...