Чому не вистачає вакцини від грипу?

Чому не вистачає вакцини від грипу?

Хвилюватися не варто, бо уже пізно робити таке щеплення

Цьогорічний попит населення на вакцини від грипу призвів до того, що кількість бажаючих отримати щеплення стала більшою, ніж кількість закуплених препаратів. 

- Я звернулась у свою лікарню, щоб зробити щеплення, але мені сказали, що вакцина скінчилася і чи з'явиться ще - невідомо, - розповіла вінничанка Ірина, пацієнтка медичного центру на Магістратській.

Нестачу кількості вакцин, закупленої за програмою "Стоп-грип", підтверджують і медики, пояснюючи - проблема на рівні держави.

- Торік в Україну завезли 150 тисяч доз вакцин від грипу, у нинішньому році - уже 300 тисяч доз. Але це "крапля в морі" для населення у 42 мільйони. Для порівняння - тільки у Вінниці проживає 370 тисяч людей. Проблема не у нашому місті, а в тому, що в Україні тривалий час не було попиту на вакцини від грипу, тож великі виробники не заходять на наш ринок. Вінниця закупила загалом 4,5 тисячі вакцин за програмою "Стоп-грип" - придбали все, що можна було. Якщо буде така можливість, ми ще їх докупимо в інших міст - орієнтуємось ще на 500 доз. Придбати більше нема можливості через відсутність вакцини в країні. За оцінками експертів, епідемія має початися із середини - кінця грудня. Після щеплення імунітет виробляється протягом 4-6 тижнів, тож часу майже не залишилось. Вінничани, які мали бажання зробити щеплення і були організованими, вакцинувалися на старті кампанії, - розповів директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради Олександр Шиш.

Згідно із програмою "Стоп грип", місто надає кошти центрам первинної медико-санітарної допомоги, щоб вони могли відшкодувати вартість вакцин аптечним мережам, які співпрацюють з кожним центром. Місто не закуповує вакцини напряму, а відшкодовує 50% їхньої вартості аптекам. Центр має кошти, аптека - вакцину, вони укладають договір. 
Із початку епідеміологічного сезону цього року у Вінницькій області офіційно не зареєстровано жодного випадку захворювання на грип. У 19 осіб узяли матеріал із підозрою на грип і після лабораторних досліджень підтвердився у трьох випадках РС-вірус і ще по одному - парагрип і аденовірус. 
Захворюваність на ГРВІ на минулому тижні була нижчою від епідеміологічного порогового рівня на 23,9%. 

- За медичною допомогою звернулися 7862 особи, з них 4972 - діти, 204 особи госпіталізовано. Летальних випадків не зареєстровано, - зазначає лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру МОЗ Олександр Загоруйко. 

За його словами, щеплення від грипу в області отримали 4788 осіб, у т.ч. 980 дітей. Приблизно така ж кількість щеплених була й минулого року на цей період. 


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1014

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

441

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

378

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

340

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

298

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...