Державний бюджет - 2019

Державний бюджет - 2019

Які ТОП-5 змін передбачені у головному кошторисі країни

Кабмін вніс до парламенту проект Держбюджету на 2019 рік 14 вересня. Проект розраховано без введення податку на виведений капітал і земельної реформи. Кабмін також вніс у проект продовження медичної реформи та помірне підвищення соціальних стандартів. 
У проекті документа доходи і видатки зростають пропорційно - на 10%. Прожитковий мінімум на одну особу з 1 січня 2019 року складе 1853 грн, з 1 липня - 1936 грн, з 1 грудня - 2027 грн. Розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2019 року складе 4173 грн.
Експерти проекту Voxukraine.org проаналізували п'ять основних бюджетних і податкових змін у проекті Держбюджету-2019.

ТОП-5 бюджетних змін

1. Облради зможуть здійснювати зовнішні запозичення.
2. Державні та місцеві гарантії не зможуть отримати підприємства, які не повернули гарантовані кредити чи мають борг перед банком або державою. Випадки, коли держава дозволяла підприємствам залучати кредити під державні гарантії, а потім кошти зникали в невідомому напрямку, а позичальники ставали банкротами - у минулому були часті.
3. Видатки на державні гарантії медичних послуг (елемент медреформи) стають захищеними. Це означає, що Мінфін не зможе їх скоротити або не профінансувати.
4. Фінансування пільг постраждалим учасникам Революції Гідності відбуватиметься з місцевих бюджетів.
5. Облради, як і місцеві, зможуть надавати місцеві гарантії.

ТОП-5 податкових змін

1. У 2019 році на акцизи, ренту та екологічний податок чекає індексація (підвищення) на інфляцію на 9%. Акцизи на тютюн зростуть ще на 20%. Сумарно для тютюнового сегменту підвищення податкового навантаження складе 29%.
2. Ставки ренти за користування надрами для видобування газового конденсату знизяться з 45% до 29% (до 5000 м глибини залягання покладів) та з 21% до 14% (понад 5000 м глибини залягання покладів).
3. ПДФО з доходу від оренди землі сплачуватиметься за місцем розташування землі.
4. 5% ренти на видобування корисних копалин (крім нафти, природного газу та газового конденсату) зараховуватиметься за місцем видобутку відповідних корисних копалин.
5. 75% акцизу з пального, ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби зараховуватиметься у дорожній фонд.
Із законопроектом про Держбюджет у Раді зареєстровані т.з. балансові законопроекти - зміни до Податкового і Бюджетного Кодексів, без яких закон про Держбюджет не може бути ухвалений.
несений Урядом проект бюджету в цілому виглядає збалансованим і відповідає умовам поточної програми співпраці України з МВФ, зазначають експерти. Водночас вони прогнозують в подальшому зміни до бюджету. Voxukraine.org звертає увагу на те, що у бюджеті не відображені фінальні домовленості з МВФ щодо підвищення ціни на газ для населення, як це передбачає програма співпраці України з кредитором. 

Коментарі експертів:

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман:

- Сильна армія, сильна економіка і відповідальність влади. Три кити моєї стратегії розбудови України. Три ключові пріоритети бюджетної політики Уряду, які ми заклали і в проект Держбюджету на 2019 рік. Це збалансований документ, і я відповідаю за кожну його позицію.

В.о.міністра фінансів Оксана Маркарова:

-Наступного року ми закладаємо мінімальну зарплатню майже 4,2 тис.грн. Ми збільшуємо усі соціальні нормативи на інфляцію +2%. Тобто ми будемо не тільки компенсовувати інфляцію, а і трішки випереджати. 

Політичний експерт Віталій Кулик: 

- Пре-м'єр витримав вимогу закону й вчасно вніс проект закону про Держбюджет-2019 до парламенту. Гройсман намагається не використовувати технологію Азарова: внести сирий бюджет увечері 15 вересня, й бажано так, щоб на сайті парламенту відображався лише титульний лист, а наступного дня відкликати його "на доопрацювання". Подібними речами не гребував і Арсеній Яценюк. 

"Місто" запитало у вінничан: 
"Чи цікавитесь ви темою державного бюджету?"

Марія, пенсіонерка:
- Іноді цікавлюсь. Останніми роками бачу деякі зрушення на краще. Дороги будують, вулиці ремонтують.
Ігор, радіомеханік:
- Державний бюджет останніх років мені подобається тим, що йде розвиток економіки. 
Володимир, водій:
- Негативно ставлюсь до держбюджету. Тому що погане співвідношення цін і зарплат. 
Антоніна, пенсіонерка:
- Бюджетом не цікавлюсь, який приймуть, такий і буде. Звичайно, він на мене впливає насамперед через пенсію.
Андрій, проектувальник:
- Цікавлюсь. Від нього залежить, скільки отримає коштів медицина, армія, освіта та інші галузі.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

117

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

66

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

49

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

46

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

44

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...