«Улица Строителей» по-вінницьки

Викликати швидку допомогу, оформити у нотаріуса продаж чи купівлю землі – для більшості вінничан це звичайні речі. Вони і не задумуються, що ці дії без назви вулиці – неможливі! Та частина вінничан досі жила без назв вулиць. Відповідно, номера будинку не мали. І нарешті на останній сесії міської ради вулиці та провулки садових товариств у межах міста отримали собі імена.
Йдеться про масив у районі вул. Генерала Арабея, «Сабарівський» та «П’ятничанський».
Цьому рішенню надзвичайно радіє голова спілки садівників та городників Володимир Мазур. «Держава має знати, що в її обійсті», — тішиться Володимир Степанович. Тепер люди отримують номери на будинки.
— Це надзвичайно важливе рішення, — каже голова спілки. – Тепер люди зможуть оформити документи купівлі-продажу у нотаріусів, викликати швидку допомогу. Навіть протидіяти певним махінаціям із землею. Звісно, назва вулиці – не панацея. Але все ж! Та й приватизувати ділянку тепер можна з більшою точністю – адреса, кадастровий номер дуже важливі.
От тільки з назвами садових проїздів є різнотлумачення. У районі вулиці Генерала Арабея тепер 7 однойменних проїздів. У «Сабарівському» масиві – чотири проїзди Черняхівського і три Карбишева. У «П’ятничанському» найбільше проїздів Цукровиків – чотири, по три — Хіміків та Харчовиків, по два — Березових, Медових та Дніпровських, і ще по одному Медичному та Ювілейному.
— Називали проїзди згідно з державними будівельними нормами, — пояснює Володимир Степанович. – Поряд однойменні вулиці. Отож, і проїзди так назвали. Може, не дуже романтично. Але люди можуть і свою позицію висловити. Зібрати громадські збори і вирішити, яка назва їм подобається. Головне не у тому, яка назва, а в тому, що вона є.
Для того, аби назвати проїзди, у мерії взяли аерофотозйомку і визначили, які саме проїзди потребують назв. Якщо ділянки, наприклад, у більшості належать медикам – чого б проїзд не назвати Медичним? А найближчим часом у Вінниці можуть з’явитися й інші – Суничні, Адміралтейські, Яблунькові.
— Вважаю, що вулиці не треба називати на честь героїв, — пояснює свою позицію Володимир Мазур. – Тому що часи змінюються, прийде нове покоління, яке, можливо, вже не вважатиме тих особистостей героями. І що робити? Перейменовувати! А Яблунькова як була Яблуньковою, так і залишиться – хоч і через сто років. Тож, думаю, що у садових товариствах треба називати так, щоб садівникам близько було до серця.
До речі, у кожної вулиці є свій представник. На громадський зборах під протокол люди висловлюють свою позицію щодо майбутньої назви. І направляють пропозиції до мерії від садового товариства.
Газета «МІСТО» у попередніх номерах цікавилася думкою щодо перейменування вулиць у міської станції швидкої допомоги та ГУ МНС. Особливих складнощів перейменування у службах не викликає, зазначили вони тоді.
Юлія ТАРАПАТА
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

819

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

633

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

424

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

368

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

366

17 жовтня у Будинку офіцерів відбудеться безкоштовний показ вистави, ролі у якій виконують учасники АТО, волонтери та члени їх родин.  ...